9may.JPG

23 квітня 2018 року учні шкіл міста, в супроводі педагогів  Тетяни Бондаренко (СШ №1), Олени Гончарук (ЗОШ №2), Василя Божка (ЗОШ №5) та Зої Січкар (ЗОШ №6), допомагали ДП «Звенигородське лісове господарство» у селі  Козацьке висаджувати саджанці дерев. Такі акції проводяться вже не перший рік, і дуже позитивно сприймаються як дітьми, так і працівниками лісного господарства. Адже таким чином прищеплюється любов до природи.

Напередодні річниці трагічних подій в Україні, що стались на Чорнобильській атомній електростанції 26 квітня 1986 року, в сесійній залі міської ради відбулась традиційна зустріч міського голови та представників структурних підрозділів з чорнобильцями.

У Верховній Раді України зареєстровано Проект Закону «Про внесення змін до Бюджетного кодексу України щодо стимулювання податкової відповідальності громадян» (№8110 від 12.03.2018р.).

Асоціація міст України отримує численні звернення від органів місцевого самоврядування щодо втрат місцевих бюджетів у зв’язку з внесенням змін до ст.284 Податкового кодексу України. Зокрема, через нововведення в податковому законодавстві обсяг сплати земельного податку ПАТ «Укрзалізниця» місцевим бюджетам знизиться на 75%. У 2018 році ПАТ «Укрзалізниця» орієнтовно отримає 1 300 000 тис. грн додаткових коштів за рахунок місцевих ресурсів.

6 та 13 квітня  2018 року житель м. Ватутіне, громадянин В. здійснив порізку 5 дерев у міському парку - парку пам’яткі садово-паркового мистецтва, за приміщенням кінотеатру «Жовтень». Такі діяння були вчинені самовільно та без будь-яких дозвільних документів.

Хто має право на отримання кредиту

Довготерміновий пільговий молодіжний кредит на будівництво житла надається молодим сім’ям, в яких чоловік бо дружина не досягли 36 років, неповним сім’ям в яких мати (або батько) віком до 36 років мають неповнолітню дитину (дітей), одиноким молодим громадянам віком до 36 років. Потрібно перебувати на обліку громадян, що потребують поліпшення житлових умов, бути зареєстрованим в м. Черкаси або в Черкаській області, мати середньомісячний дохід, достатній для погашення кредиту.

Щорічно у третю суботу квітня з 1998 року згідно з Указом Президента України №855/98 в Україні відзначається День навколишнього середовища (День Довкілля). Цього дня проводяться заходи, спрямовані на поліпшення стану навколишнього середовища, очищення водних джерел, озеленення, збереження заповідних об’єктів, поширення екологічних знань.

25 проектів рішень, підготовлених структурними підрозділами міської ради та виконавчого комітету,  було розглянуто на засіданні виконкому, яке 19 квітня провів міський голова Олександр Лисюк.

18 квітня 2018 року в сесійній залі міської ради відбулося засідання координаційної ради з питань національно-патріотичного виховання на якому зокрема розглянули питання щодо організації співпраці з воїнами - інтернаціоналістами та учасниками антитерористичної операції.

Навесні у нашому місті створилась негативна тенденція - спалювати опале листя та суху траву. В цей час повітря стає важким і гірким, збільшуються випадки захворювань дихальних шляхів. Шкода від спалювання рослинних решток надзвичайно велика. На превеликий жаль, жителі нашого міста рідко надають цьому вагомого значення. Часто можна спостерігати цілі хмари диму, які піднімаються з приватних ділянок, місць загального користування та територій деяких підприємств.