Адреса відділу: м.Ватутіне просп. Дружби, 8, кабінет №19

Головний спеціаліст (юрист): ЧАДНИЙ Сергій Анатолійович

Графік роботи:
Понеділок - четвер: з 8-00 год – 16-45 год;

П’ятниця: з 8-00 год – 16-00 год.

Обідня перерва: 13-00 год по 13-30 год.

Основні завдання відділу:

- Організація правової роботи, спрямованої на правильне застосування, неухильне додержання та запобігання невиконанню вимог  законодавства, інших нормативних документів Ватутінської міської ради Черкаської області та її виконавчого комітету.

- Здійснює юридичну експертизу проектів договорів, нормативно-правових актів, проектів рішень Ватутінської міської ради Черкаської області, її виконавчого комітету, розпоряджень міського голови,  перевіряє на відповідність чинному законодавству України, погоджує їх за наявності віз керівників відповідних виконавчих органів Ватутінської міської ради Черкаської області, голів постійних комісій міської ради або осіб, що їх заміщують.

- У разі невідповідності проекту акта чинному законодавству України Сектор, не візуючи проект акта, подає зауваження на проект рішення чи розпорядження у
письмовому вигляді на ім’я посадової особи, яка виносить проект на розгляд, затвердження чи підписання міським головою.

- Бере участь у підготовці проектів договорів, нормативно-правових актів, рішень  Ватутінської міської ради Черкаської області, рішень виконавчого комітету та
розпоряджень міського голови.

- Здійснює правову допомогу при підготовці проектів рішень, розпоряджень.

- Представляє права та законні інтереси Ватутінської міської ради Черкаської області та її виконавчого комітету.

- З використанням інформаційно - правових систем проводить інформаційно - довідкову роботу з чинного законодавства України, готує керівникам виконавчих органів Ватутінської міської ради Черкаської області довідкові матеріали з чинного законодавства

- Надає консультації з правових питань посадовим особам виконавчих органів Ватутінської міської ради Черкаської області.

- Спільно з відповідними виконавчими органами Ватутінської міської ради Черкаської області сприяє своєчасному виконанню  рішень, постанов, ухвал суддів всіх

- Аналізує матеріали, результати претензійної і позовної роботи Сектора, розробляє пропозиції щодо усунення недоліків у правовому забезпеченні діяльності органів місцевого самоврядування та виконавчих органів Ватутінської міської ради Черкаської області, вносить їх на розгляд  Ватутінської міської ради Черкаської області та її виконавчого комітету, міському голові.

- Бере участь у розгляді матеріалів за наслідками перевірок.

- У разі необхідності бере участь у засіданнях колегіальних органів, нарадах, комісіях, які проводяться у Ватутінській міській раді Черкаської області та її виконавчому

- Готує звернення та звертається до суду з метою захисту прав та інтересів Ватутінської міської ради Черкаської області та її виконавчого комітету, за відповідними дорученнями керівництва, представляє в установленому законодавством порядку інтереси Ватутінської міської ради Черкаської області та її виконавчого комітету в судах та інших органах під час розгляду правових питань і спорів.

- Сприяє діяльності житлово-побутовій комісії виконавчого комітету Ватутінської міської раді та надає їй необхідну методичну допомогу.

- Сприяє діяльності спостережної комісії виконавчого комітету Ватутінської міської ради Черкаської області та надає їй необхідну методичну допомогу.

- Сприяє діяльності адміністративної комісії виконавчого комітету Ватутінської міської ради Черкаської області та надає їй необхідну методичну допомогу.

- Бере участь в організації і проведенні семінарів, занять, інших заходів з правових

- Сприяє додержанню чинного законодавства України при реалізації прав трудового колективу виконавчого комітету Ватутінської міської ради Черкаської області під час вирішення ним питань виробничого характеру і соціального розвитку; бере участь у підготовці та укладанні колективного договору, консультує виборні органи трудового колективу виконавчого комітету Ватутінської міської ради Черкаської області з питань законодавства, що стосуються їх повноважень.

Положення про відділ юридичного та правового забезпечення