9 квітня 2015 року більшістю голосів Верховна Рада України прийняла Закон «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їх символіки», який Президент України підписав 15 травня 2015 року. Цим законом були визначені конкретні терміни, протягом яких повинні бути здійсненні заходи по перейменуванню назв топоніміки, які містять заборонену символіку.

Відповідно до підпункту «є» пункту 4 частини першої закону до забороненої символіки належать назви областей, районів, населених пунктів, районів у містах, скверів, бульварів, вулиць, провулків, узвозів, проїздів, проспектів, площ, майданів, набережних, мостів, інших об’єктів топоніміки населених пунктів, підприємств, установ, організацій, у яких використані імена або псевдоніми осіб, які обіймали керівні посади в комуністичній партії (посаду секретаря районного комітету і вище), вищих органах влади та управління СРСР, УРСР (УСРР), інших союзних або автономних радянських республік, працювали в радянських органах державної безпеки, а також назви СРСР, УРСР (УСРР), інших союзних або автономних радянських республік та похідні від них, назви, пов’язані з діяльністю комуністичної партії (включаючи партійні з’їзди), річницями Жовтневого перевороту 25 жовтня (7 листопада) 1917 року, встановленням радянської влади на території України або в окремих адміністративно-територіальних одиницях, переслідуванням учасників боротьби за незалежність України у XX столітті (крім назв, пов’язаних з опором та вигнанням нацистських окупантів з України або з розвитком української науки та культури).

На виконання вимог закону міський голова Олександр Лисюк 16 лютого 2016 року видав розпорядження, яким перейменовано 27 вулиць міста та одну площу. (Розпорядження №21/04-02 «Про перейменування та присвоєння імен об’єктам прав власності територіальної громади міста Ватутіне та села Скаливатка»).

За інформацією відділу з питань внутрішньої політики