Уже пройшов майже місяць, як на Черкащині тривають весняні процеси, а зима знову нагадала про себе. Температурний фон знизився до -1+1°, холодний посилений вітер, опади у вигляді снігу, встановився невеликий сніговий покрив, верхній шар ґрунту промерзлий. Але березень у нашому регіоні за своїми кліматичними особливостями є перехідним місяцем від зими до весни, тому такі погодні прояви для нього не рідкість.

Із синоптичної карти видно, що циклон, що переміщується на Каспійське море, продовжує надсилати опади і утримувати прохолодну погоду, оскільки ми знаходимося в його тиловій холодній частині. Завтра з віддаленням циклону інтенсивність опадів зменшиться і, в залежності від температури повітря, вночі очікується сніг, а вдень мокрий сніг та дощ. Температурний фон на 1-3º нижче звичайного на цей час і завтра не зазнає суттєвих змін. У п’ятницю завдяки впливу європейського антициклону намітиться потепління до 5-10º.

Радіаційний фон у Черкасах становить 14 мікрорентген на годину, що у межах природного фону.

За кліматичними даними, 25 березня середньодобова температура повітря 2,1° тепла. Найвища температура 20,8° тепла була у 1990 р., найнижча 14,3° морозу – у 1956 р.

Атмосферний тиск в межах норми, поступово зростатиме. Відносна вологість повітря залишатиметься підвищеною.

По Черкаській області та м. Черкаси на добу від 20 год. 23 березня до 20 год. 24 березня 2021 р. буде хмарно з проясненнями. Вночі місцями невеликий сніг, вдень невеликий мокрий сніг та дощ. Вночі та вранці місцями на дорогах ожеледиця. Вітер північно-східний, 7-12 м/с. Температура вночі 1-6º морозу, вдень 0-5º тепла, у Черкасах вночі 2-4º морозу, вдень 2-4º тепла.

На 26-27 березня. Мінлива хмарність. Без опадів. Вітер північний, 5-10 м/с. Температура вночі 26 березня 0-5º морозу, 27 березня від 2º тепла до 3º морозу; вдень 5-10º тепла.

На 28-29 березня. 28 березня вночі без опадів, вдень невеликий дощ. 29 березня вночі дощ та мокрий сніг, вдень без опадів. Температура вночі від 4º тепла до 1º морозу, вдень 6-11º тепла.