gerbuk.JPG

Що таке патронат над дитиною?

Патронат над дитиною (далі - сімейний патронат) – це професійна комплексна послуга, що передбачає: тимчасовий догляд, виховання та реабілітацію дитини, яка опинилася у складних життєвих обставинах, потребує захисту, у сім’ї патронатних вихователів, та одночасне надання фахівцями соціальної сфери інтенсивних підтримуючих послуг сім’ї дитини для відновлення її здорового функціонування.

 Патронатним вихователем може бути:

- Повнолітня особа, яка є громадянином України;

- Має позитивний досвід виховання своїх дітей;

- Спільно з добровільним помічником пройшов/ла курси професійної підготовки кандидатів у патронатні вихователі та зі згоди всіх повнолітніх осіб, які проживають у помешканні;

- Уклала договір про надання послуг з патронату з відповідним органом опіки.

- Патронатним вихователем необхідно звернути до місцевого Центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді для отримання додаткової інформації.

Для кого ця послуга?

Патронатний вихователь має бути готовим негайно прийняти у своїй сім’ї дитину/дітей, які опинилися у складних життєвих обставинах,і, відповідно до рішення органу опіки та піклування, потребують захисту та тимчасового догляду у сім’ї патронатного вихователя, підтримки найближчого родинного оточення такої дитини.

 Це можуть бути:

Новонароджені діти, від яких відмовились батьки;

Підкинуті, безпритульні діти;

Діти з сімей, в яких існує загроза їхньому життю та здоров’ю;

Діти, які зазнали насильства, жорстокого поводження;

Діти, батьки або особи, які їх замінюють, померли, пропали безвісти;

Діти, які за різних обставин певний час не можуть перебувати у власній сім’ї або їхні батьки чи особи, які їх замінюють, не можуть піклуватись про них.

Яке фінансування послуги з патронату?

За надання послуги патронатний вихователь щомісяця отримує:

- Грошове забезпечення в розмірі 5-ти прожиткових мінімумів для працездатних осіб;

- При влаштуванні 2-х і більше дітей, віком до 1 року, неповнолітньої вагітної, дитини з ВІЛ, грошове забезпечення збільшується на 10% за кожну дитину та категорію, але сумарно не перевищує 50%;

- Соціальну допомогу на утримання та виховання дитини в розмірі 2-х прожиткових мінімумів відповідно до віку дитини;

- Сплату єдиного внеску за загальнообов’язкове державне соціальне страхування за патронатного вихователя.

 Яка тривалість послуги?

Термін перебування під патронатом визначається потребами дитини та залежить від складності життєвих обставин, які спричинили її влаштування, але не має перевищувати 3 місяці. В окремих випадках є потреба в подовженні термінів, але загальний термін перебування не повинен перевищувати 6-ти місяців.

Якщо у вас залишилися запитання, то за детальною інформацією можна звернутися до Ватутінського міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді.

Наша адреса: м. Ватутіне вул. Сонячна, 4, телефон для довідок: 6 -22-48, 0989601863 – Світлана Олександрівна.