Торгівля людьми залишається одним із негативних явищ сучасного суспільства. Використовуючи економічні негаразди, низький рівень життя населення, високий рівень безробіття, недостатню поінформованість щодо працевлаштування за кордоном, злочинці вербують довірливих громадян найчастіше з метою трудової експлуатації. На жаль, Україна не є винятком. Яким чином попередити та запобігти такому явищу?

Тільки працюючи легально працівник в змозі захистити свої права: право на нормальні умови праці, право на відпочинок, вихідні та ін.

Особам, які розмірковують про роботу за кордоном, варто прислухатись до таких порад:

1. Особисто оформляйте та оплачуйте трудову візу, проїзні документи.
  2. За жодних обставин нікому не довіряйте документи, які засвідчують вашу особу.
  3. Залишайте рідним копії своїх документів, номера телефонів, адресу роботодавця.

Будьте обережними та обізнаними щодо торгівлі людьми! Перевіряйте отриману інформацію. Дізнавайтесь про порядок в’їзду - виїзду громадян України за кордон, особливо в період карантину.

Пам’ятайте, безвіз не надає права на роботу, навчання в країнах ЄС! Працевлаштування без трудової візи може обернутись великими неприємностями.

Подбайте про власну безпеку заздалегідь!

Інформація Ватутінської міської філії Черкаського обласного центру зайнятості