24 червня міський голова Олександр Лисюк провів засідання комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій на якому були розглянуті питання щодо недопущення поширення захворювань, спричинених коронавірусом COVID-19 та про заходи з недопущення виникнення пожеж в лісових масивах, торфовищах та сільгоспугіддях в пожежонебезпечний період 2020 року.
Міський голова поінформував присутніх про те, що згідно постанови Кабінету Міністрів України від 17.06.2020 № 500 через зростання кількості хворих продовжено дію карантинних обмежень до 31 липня поточного року і ознайомив з нормами, які починають діяти з 22 червня. За ними рекомендовано суб’єктам господарювання на період дії карантину внести (у разі необхідності) зміни до режимів їх роботи з метою встановлення початку роботи о 9, 10 чи більш пізній годині. Зокрема, встановити такий графік роботи суб’єктам господарювання, які провадять свою діяльність у таких видах економічної діяльності: оптова та роздрібна торгівля, ремонт автотранспортних засобів і мотоциклів, поштова та кур’єрська діяльність, тимчасове розміщування та організація харчування, страхова діяльність, освіта, надання соціальної допомоги, мистецтво, спорт, розваги та відпочинок.
З метою протидії поширенню коронавірусної хвороби та посилення контролю за дотриманням карантинних обмежень працівниками Звенигородського відділу поліції спільно з працівниками органів місцевого самоврядування та Держпродспоживслужби проводитимуться спільні профілактичні відпрацювання ринків, торгівельних закладів, об’єктів надання сфери послуг, розважальних закладів та інших суб’єктів господарювання, що провадять свою діяльність в умовах карантинних обмежень та спільні відпрацювання, щодо недопущення стихійної торгівлі на території міста на предмет виконання законодавства. «Урядом запроваджено ряд послаблень карантинних обмежень, але не скасовано норму використання засобів індивідуального захисту та дезінфікуючих розчинів, а також дотримання соціальної дистанції. Вірус не зник, і тому потрібно піклуватися про власне здоров’я та здоров’я оточуючих» - зазначив міський голова.
Питання щодо виникнення пожеж прокоментував в.о. начальника відділу з питань цивільного захисту та оборонної роботи Євгеній Бурімов. Він зокрема зазначив, що з початку року на території області у природних екосистемах області виникло 292 пожежі на загальній площі 442,5 га. В лісових масивах зафіксовано 49 низових пожеж на площі 11,10 га. За інформацією начальника Черкаського обласного центру з гідрометеорології, після значного дефіциту опадів, який тривав на Черкащині близько року, у травні 2020 року випала 2 місячних норми дощу, а у Канівському районі- 2,5 кліматичної норми. З початку 2 декади червня в області зареєстровано від 22 до 59 мм дощу або 80-120%. Враховуючи довгостроковий прогноз погоди на літній період, очікуване зростання денних температур повітря, у поєднанні з низькою вологістю повітря та посиленим вітром показник пожежної небезпеки в екосистемах області зростатиме і особливу загрозу становитиме для лісових масивів і торфовищ. Виходячи з вищазазначеного комісією було вирішено постійно проводити роз’яснювальну роботу серед населення щодо заборони випалювання сухої природної рослинності, побутових відходів та дотримання правил пожежної безпеки.
Інформація відділу з питань цивільного захисту та оборонної роботи