UAEU2.JPG

День Європи - це особливий день для українців. Ще з античних часів Україна є повноправною та невід’ємною частиною європейської спільноти – великої родини, об’єднаної прогресивними демократичними поглядами. Цей день – чудовий привід вкотре засвідчити прагнення України жити в мирі та злагоді, будувати своє майбутнє в колі країн об’єднаної Європи і невідступно крокувати в напрямку євроінтеграції.

Україна – єдина держава не член ЄС, в якій на державному рівні відзначається День Європи. Урочисті заходи проводять щорічно у третю суботу травня згідно з Указом Президента №339/2003 від 19 квітня 2003 року. Цьогоріч це 16 травня.

Відзначення Дня Європи в нашій державі – це підтвердження єдності України та Європи не тільки за географічною ознакою, а і за духом, історією, спільними цінностями, адже український народ є невід’ємною частиною європейської цивілізації.

Сьогодні увесь світ, в тому числі і Європейські країни,  об’єднала спільна загроза – коронавірусна інфекція, яка спричинила пандемічний спалах хвороби COVID-19. І в цій ситуації ми показуємо згуртованість на шляху подолання спільної біди, в обміні досвідом лікування, створення вакцини та ліків від небезпечної хвороби. Наша країна показує, що вона спроможна бути рівною серед великих і потужних європейських країн, і прагне до утвердження на своїй території європейських цінностей.

В підтримку євроінтеграційного курсу України та до Дня Європи міське керівництво сьогодні провело флеш-моб «Україна – ЄС: прагнення і надія», під час якого були поєднані Державний Прапор України та Прапор Євросоюзу, як символ міцної співпраці.

Ми воліли б мати не гірший, ніж у ЄС рівень соціального і правового захисту, охорони здоров’я, освіти і життя. Ми хочемо жити в мирі і добросусідстві. Ми прагнемо цього і з кожним кроком наближаємось до кінцевої мети.

Одним із дієвих кроків є відзначення Дня Європи, головною метою якого є формування позитивної громадської думки щодо євроінтеграційного курсу України;  ознайомлення якомога ширшого кола громадськості з європейськими цінностями та традиціями; популяризація загального європейського культурного надбання серед громадськості, зокрема, молоді; залучення населення регіонів України до діяльності, пов’язаної з інтеграцією країни до ЄС.

Інформація відділу з питань внутрішньої політики