26 квітня виповнюється 34-а річниця трагічної події в історії нашої країни, яка кардинально змінила уявлення про «мирний» атом, про «безпеку» атомних електростанцій, які у 70-80-ї роки минулого століття активно будувались по всій території колишнього Радянського Союзу.
Одна мить, одне натискання кнопки і світ вмить розділився на до і після. Невдала спроба експериментального зупинення найсучаснішого на той час 4-го блоку Чорнобильської атомної електростанції призвела до вибуху, внаслідок чого четвертий енергоблок було зруйновано, розпочалась пожежа і в атмосферу потрапила велика кількість радіоактивних речовин.
Аварія на Чорнобильській АЕС призвела до непоправних медичних, економічних, соціальних і гуманітарних наслідків. За екологічними наслідками аварія переросла у планетарну катастрофу: радіоактивним цезієм було забруднено 3/4 території Європи. Тисячі людей вимушені були покинути свої домівки і після евакуації із зони лиха призвичаюватись жити вдалині від рідного краю.
Більше 600 тисяч осіб боролись з наслідками катастрофи не один день. Ліквідатори аварії показали свою мужність, професіоналізм, витримку, високий патріотизм і велику любов до рідної землі. Вистояли, вирвали із тенет темряви Поліський край, вкрили зруйнований реактор захисним саркофагом, не дали наслідкам трагедії набути ще більших масштабів, а вражену територію законсервували в зону відчуження.
Ми в неоплатному боргу перед тими, хто зупинив ядерну стихію. Тому щороку в квітневі дні ми згадуємо тих, хто ціною власного життя і здоров`я нам і прийдешнім поколінням дав шанс жити.
Ми згадуємо аварію на ЧАЕС, щоб застерегти наших нащадків від повторення подібного лиха.
Сьогодні міський голова Олександр Лисюк, його заступник Таїсія Дудник та керуючий справами виконкому Таїсія Стеценко поклали квіти до пам`ятного знаку чорнобильцям у Сквері «Пам`ять».
Зважаючи на карантинні обмеження, цього року масові заходи не проводились задля збереження життя людей та уникнення поширення коронавірусної інфекції.
Проте ми вдячні нашим ватутінцям, які були серед числа людей, які ліквідували наслідки Чорнобильської аварії, ми шануємо тих, кого доля після катастрофи закинула в наш край з Полісся, ми схиляємо голови перед світлою пам`яттю тих, хто пройшов свій останній земний шлях у вічність.
На сьогодні в місті проживає 852 особи, які мають статус постраждалих від наслідків аварії на ЧАЕС, з них 193 брали безпосередню участь в ліквідаційних роботах та 280 дітей. На жаль 105 з числа потерпілих вже померли.
Інформація відділу з питань внутрішньої політики