gerbuk.JPG

Емоційне вигоряння – це зміни в поведінці людини, які проявляються внаслідок емоційного виснаження. Найчастіше термін «емоційне вигорання» пов’язують з діяльністю працівників, чия професія стосується допомоги людям. Це лікарі, рятувальники, медсестри, працівники соціальних служб, педагоги. Однак існує й особлива категорія громадян, що піддаються емоційному виснаженню, про яку чомусь у нас не прийнято говорити. Це батьки. І в умовах сьогодення тема «Як не вигоріти батькам під час карантину» дуже актуальна та потрібна.

У зв`язку з карантином у людей додалося безліч нових турбот: фінансова нестабільність, страх втратити роботу, тривога про батьків, розчарування щодо скасованих поїздок, виховання дітей. Усе це сприяє вигоранню.

17 квітня 2020 року відбувся наш перший досвід проведення онлайн семінарів для батьків  «Як не вигоріти батькам під час карантину». Семінар проводила начальник відділу організаційно-правової роботи Черкаського обласного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Людмила Пона.  В семінарі взяли участь 12 батьків, які зацікавлені даною темою та працівники Ватутінського міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді.

Що робити? Подивіться на ситуацію ширше. "Це лише період життя і він мине. Це важкий період, між пунктом А і Б може статися багато тривожних речей, але пункт Б існує. І щодня ми наближаємося до нього", - пояснює Людмила Пона. Є і хороша новина - можливо, ми опануємо корисні життєві навички за цей час.

Але цілком можливо, що ми вийдемо із пандемії більш гнучкими з новими життєвими навичками, навчившись пристосовуватися до обставин.

"Тож коли ми повернемось до звичного життя, нам буде легше, адже ми навчилися долати труднощі", - впевнена Алла Чорнобай

Інформація Ватутінського міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді