UAEU2.JPG

Про заходи з протидії поширенню COVID-19 на території області поінформував сьогодні під час брифінгу в ОДА заступник голови облдержадміністрації, керівник робіт з ліквідації наслідків надзвичайної ситуації регіонального рівня Дмитро Ляшов. Він, зокрема, розповів про роботу штабу з ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій, пов’язаних із загрозою поширення коронавірусу.

Зі слів пана Дмитра, штаб працює цілодобово. А всі необхідні дії узгоджують зі штабом із ліквідації надзвичайної ситуації державного рівня.

– Проводимо низку завдань, передбачених відповідними розпорядчими документами, – з організації робіт щодо подолання наслідків НС, – зауважив Дмитро Ляшов. – На сьогодні саме в містах Черкаси, Умань та Кам’янка обліковується найбільше хворих. Найвища кількість в Кам’янці. Однак приріст там невисокий. Як і має бути: встановлюємо контактних осіб, потому їх перевіряємо методом ПЛР-тестування. До речі, нагадаю, ПЛР-тестування проводять визначеним групам, а саме: людям, хворим на пневмонію та які мають ознаки захворювання на COVID-19, тих осіб, які контактували з хворим на коронавірус, також людей, які повернулись з-за кордону. Останні, між тим, продовжують прибувати. І на сьогодні, як на державному, так і регіональному рівнях, ми налагоджуємо механізм їхньої обсервації. В області визначено перелік об’єктів, де будуть розміщуватись люди, що підлягають обов’язковій обсервації. Наразі ми налагоджуємо логістичні потоки, оскільки потрібно доставляти людей з кордону до місць обсервації та забезпечити медичний огляд. Таким чином, після приїзду до місця обсервації людей мають тестувати методом полімеразно-ланцюгової реакції. За його результатами, громадяни або йдуть на самоізоляцію вдома, або їх госпіталізують. На сьогодні в регіоні 6 медзакладів першої хвилі для лікування хворих на коронавірус. Зараз хворі перебувають в Черкаській інфекційній, Черкаській обласній та Уманській лікарнях.

Більше у відео: