UAEU2.JPG

Під час запровадженого на всій території України карантину, в зв’язку із розповсюдженням коронавірусної інфекції, закликаємо до співпраці всіх мешканців громади направити зусилля на упередження випадків вчинення домашнього насильства та жорстокого поводження з дітьми.

Жорстоке поводження з дітьми і зневага їхніми інтересами можуть мати різні види і форми, але їх наслідками завжди є серйозний збиток для здоров'я, розвитку і соціалізації дитини, нерідко й загроза її життю чи навіть є причиною смерті.

На обліку служби перебуває 18 дітей, які опинились у складних життєвих обставинах у зв’язку з ухилянням батьків від обов’язків по їх вихованню та утриманню, виховуються у 9 – ти сім’ях. Працівники служби у справах дітей спільно з фахівцями міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді здійснюють певний контроль та проводять інформаційно – роз’яснювальну роботу з даними родинами. Однак в умовах ситуації, що склалась в країні, поза увагою суб’єктів соціальної роботи можуть залишитись сім’ї, які на перший погляд не викликають занепокоєності, ведуть звичний спосіб життя.

Проблема сімейного насильства на сьогоднішній день є дуже гострою.

Нажаль, в нашому суспільстві переважає думка, що проблеми жорстокого поводження із членами сім'ї є внутрішньою проблемою цієї сім'ї і не потребує втручання суспільства.               

Щоб зупинити цикл насильства, потрібно:

1.Володіти інформацією щодо проблеми насильства в сім'ї.

2.Зрозуміти та усвідомити, який стиль стосунків існує у родині.

3.Якщо наявні насильницькі стосунки - спробувати розірвати коло насильства та захистити  дітей і членів родини.

В умовах карантину, коли пересування, а у деяких родинах і спілкування обмежено, якщо насильство в сім’ї має місце, кривдник, почуває себе безкарно.

Якщо Ви стали свідками, або отримали будь- яку інформацію про:

- нанесення дитині батьками, особами, що їх заміняють чи іншими особами фізичних травм, різних тілесних ушкоджень, що завдають збиток здоров'ю дитини, порушують її розвиток;

- постійні, систематичні чи періодичні словесні образи дитини; погрози, приниження її людського достоїнства з боку батьків, опікунів, сторонніх людей; вороже або байдуже ставлення до неї;

- відсутність турботи або нехтування дітьми;

- зневагу інтересами і потребами дитини;

- зловживання батьками, або особами, які їх замінюють, алкоголем, наркотичними  засобами;

- здійснення насильницьких дій кривдника по відношенню до членів сім’ї в присутності дитини

повідомляйте:

Службу у справах дітей виконкому Ватутінської міської ради за тел. 6-33-83;  адреса проспект Дружби, 8, кабінет№25;

Ватутінський міський центр соціальних служб для сім, дітей та молоді, за тел. 6-22-48, адреса вул.Сонячна, 4;

Сектор у справах сім’ї, дітей, молоді та спорту за тел. 6-10-66, адреса  проспект Дружби, 8, кабінет № 9;

Відділ поліції за тел.102

Не будьте байдужими!