UAEU2.JPG

До Міжнародного жіночого дня 5 березня 2020 року в ресурсному центрі на базі Ватутінського міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді відбувся захід «Дівчат у лідери». Учасники заходу: хостер – Дарина Линник, учасниця Girk2Leader 2019 в Україні, активістка; спікери: Алла Чорнобай - директорка центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, Наталія Мясникович - підприємиця, депутатка міської ради, Анастасія Яніна – журналістка, редакторка газети «Місто робітниче», Любов Кривенко – благодійниця, заступник директора БО «Дім милосердя», прийомна мама та Світлана Лукашенко – спеціаліст з гендерних питань, запрошені: молоді  дівчата – лідери учнівського самоврядування навчальних закладів міста Ватутіне.

Жіноче лідерство – популярна тема сьогодення. Чим воно є та які його ознаки? Чи варто шукати різницю між жіночим та чоловічим лідерством? Чому досі вислів «жінка – лідер» може викликати у нашому суспільстві поблажливу посмішку? Для пошуку відповідей на ці запитання на захід були запрошені спікери – жінки, які поділились власним життєвим досвідом, розповідали про виклики, поразки та успіхи у своєму професійному і особистому житті.

Захід розпочався з пленарної дискусії «Чому важливо долучатися до процесу прийняття рішень на всіх рівнях та бути лідером?», яку провела Дарина Линник. Дівчата були активними в обговоренні, вільно висловлювали свою думку, згадували відомих жінок – лідерів та їх роль у сучасному суспільстві. Наступною виступала Наталія Мясникович, яка розповіла про свій шлях до успішного політичного життя у нашому місті та зауважила, що «головні перемоги – ті, що над собою

Під час свого виступу Алла Чорнобай презентувала центр соціальних служб для сімї, дітей та молоді, де вона є директоркою, а також поділилася своїм баченням жінки лідера. Жінка лідер – це жінка у якої вистачає сил, енергії, ресурсів та потенціалі вести людей за собою, запалювати в них натхнення, радість, життя, мотивувати та допомагати. Але відмітила, що жінка лідер – на роботі, але не вдома. Вдома жінка, має бути просто жінкою.

Любов Кривенко в свою чергу розповіла про проекти, які реалізуються благодійною організацією «Дім милосердя» та поділилася своїм досвідом виховання дітей. Жіноче лідерство - це здатність встигати творити, реалізовувати нові ідеї, проявляти свою природність. Також вона зазначила, те що жіноче лідерство проявляється у вмінні вибирати собі настрій, думки, стиль спілкування з кожною людиною окремо.

Яніна Анастасія під час виступу ділилася історією свого життя та як прийшла в професію журналістики. Присутні мали змогу почути вірши у виконанні автора із власної збірки « Янгол –Я».

Про права жінок в Україні  та гендерну рівність розповідала Світлана Лукашенко, провідний фахівець із соціальної роботи та тренер з гендерних питань. ЇЇ девізом по життю є : «Є така річ, що дозволяє нам рухатися вперед.

І я переконана в тому, що це цінності. Ніщо інше. Щось ваше, справжнє, що щодня мотивує вас рости».

Учасниці заходу мали змогу ставити питання спікерам, висловлювати свою думку, обмінюватись власним досвідом. Атмосфера заходу надихнула учасниць частіше проводити подібні зібрання, де можна в невимушеній обстановці, за феліжанкою кави,  обговорювати такі важливі на сьогодні питання як  роль жінки в українському  суспільстві, жіноче лідерство, права жінок та гендерне насильство.

Підводячи підсумки заходу Алла Чорнобай зауважила: «Кожен вкладає у поняття лідерства своє розуміння. І у тій сфері, де кожен працює, це розуміння лідерства відрізняється. Думаю, немає єдиного рецепту та стандартного набору якостей лідера. Але це, перш за все візіонер, який має дивитися на багато кроків уперед, передбачати. Лідер – це той, хто бере на себе відповідальність і може «запалити» людей, з якими працює. Але також лідер повинен закотити рукава і працювати разом з усіма з ранку до вечора, а не стояти збоку на п’єдисталі».

Інформація Ватутінського міського центру соціальних служб для сімї, дітей та молоді