UAEU2.JPG

З нагоди визначного свята державності, Дня Соборності України, в міському Палаці культури відбулись урочистості. Зі святом містян привітав міський голова Олександр Лисюк, який у своєму виступі наголосив, що 22 січня 1919 року, коли було проголошено Акт про об’єднання Української Народної Республіки і Західноукраїнської Народної Республіки, народ України вкотре довів прагнення українців, століттями розділені різними державами та імперіями, жити в соборній, вільній і незалежній державі.

- Протягом століть українці зі зброєю в руках відстоювали своє право на свободу, мову та споконвічні традиції. І вже в 21 столітті на долю нашої держави випали нові виклики: Революція Гідності, анексія територій та війна на Донбасі. І сьогодні, як ніколи ми маємо розуміти: головна наша сила – у єдності. І немає значення, де ми народилися чи живемо – на Поліссі чи на Донбасі, Слобожанщині, Галичині чи в Криму – ми є українцями, нащадками лицарів Київської Русі й запорізьких козаків. І тільки разом ми зможемо подолати всі труднощі, перемогти будь-якого ворога і збудувати квітучу державу, - звучало у виступі очільника міста.

Хвилиною мовчання всі присутні вшанували пам'ять полеглих Героїв визвольних війн минулих століть та сьогодення, серед яких є і наші земляки Євген Іванченко та Богдан Мороз, що загинули під час виконання військового обов’язку в зоні проведення антитерористичної операції в Донецькій і Луганській областях.

На завершення виступу Олександр Борисович висловив глибоке переконання, що територіальна цілісність України, скріплена кров’ю мільйонів незламних борців, навіки залишиться непорушною, що незалежність держави буде непохитною, і Україна  стане країною миру, достатку і єднання.

Подарунком громаді міста до свята став фестиваль українського фольклору «Народна криниця», який вже вшосте проводиться в нашому місті.

Яскраві виступи аматорського оркестру народних інструментів та його солістів Ольги Матвійчук, Тетяни Кущової і Михайла Крижановського, народного аматорського жіночого вокального ансамблю «Веснянка», фольклорного ансамблю Скаливатського сільського Будинку культури  «Скаливатчанка», народного аматорського чоловічого вокальний ансамбль  «Оберіг», ансамблю народної пісні «Калина», народного аматорського хору ветеранів війни та праці, студії естрадного вокалу «Ліга співу», танцювального колективу «Цвітень», народного аматорського хору духовної музики «Відродження», скрипальки  Софії Рукавішнікової та Ані Рукавішнікової, яка грала на сопілці, подарували глядачам неймовірне задоволення від спілкування з багатогранним розмаїттям українського мистецтва.

Змістовною і цікавою була виставка народних майстрів, в якій  були представлені картини, вишивки, вироби з бісеру і соломки, різьблення по дереву. З нею ватутінці та гості міста мали змогу ознайомитись до концертної програми та після.

Всім учасникам фестивалю начальник відділу культури і туризму Андрій Мартиненко вручив дипломи.

Інформація відділу з питань внутрішньої політики