У зв’язку з тим, що розширено перелік послуг на які призначається житлова субсидія, внесено відповідні зміни до постанови Кабінету Міністрів України від 27.07.1998 №1156 в частині уточнення складових витратної частини, доходи громадян на оплату житлово-комунальних послуг у межах соціальної норми житла та соціальних нормативів користування житлово-комунальними послугами, за умови призначення їм житлової субсидії.

Таким чином, за умови призначення житлової субсидії громадяни, які зареєстровані (фактично проживають) у житловому приміщенні (будинку), сплачують за управління багатоквартирним будинком, за житлово-комунальні послуги, за встановлення, обслуговування та заміну вузлів комерційного обліку води та теплової енергії, за абонентське обслуговування для споживачів комунальних послуг, що надаються у багатоквартирних будинках за індивідуальними договорами (далі – житлово-комунальні послуги) в межах соціальної норми житла та соціальних нормативів користування житлово-комунальними послугами, частку середньомісячного сукупного доходу, а за придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива – частку їх сукупного доходу за попередній календарний рік, яка визначається за встановленою формулою.

Зміни до постанови Кабінету Міністрів України від 23.08.2016 №534

У зв’язку із запровадженням з 01.05.2018 вимоги до отримувачів субсидій щодо сплати обов’язкової частки платежу, проводиться розрахунок невикористаних сум субсидії для відшкодування витрат на оплату комунальних послуг.

Надавачі послуг проводять розрахунок розміру невикористаних сум субсидії за підсумками неопалювального періоду.

Також передбачено, що у разі відсутності невикористаних сум субсидій, за результатами розрахунку загального обсягу невикористаних сум субсидій, що підлягає поверненню до бюджету, надавач послуги, об’єднання співвласників багатоквартирного будинку, житлово-будівельний кооператив повідомляє про це письмово структурний підрозділ з питань фінансів та структурний підрозділ з питань соціального захисту населення двічі на рік до 1 червня та до 1 листопада.

Інформація управління праці та соціального захисту населення