gerbuk.JPG

З кожним днем наше місто змінюється, помітно поліпшується зовнішній вигляд та благоустрій міських територій, упорядковуються території підприємств, установ, присадибних ділянок громадян. Але такі прибирання нерідко супроводжуються спалюванням зібраного сміття та листя.

Проте, спалювання сміття, листя і рослинності надзвичайно небезпечне. До складу диму від спалювання трави та листя входять пил, окиси азоту, чадний газ, важкі метали і низка канцерогенних сполук. Також, з димом у повітря вивільняються діоксини — одні з найбільш отруйних для людини речовин, що викликають ракові захворювання. Внаслідок спалювання сухої рослинності, листя та сміття за останні роки відбувається катастрофічне поширення ракових захворювань, хвороб легенів, різного роду алергій.

Спалювання листя та трави призводить до руйнування ґрунтового покриву, гинуть ґрунтоутворюючі мікроорганізми. При спалюванні трави та листя на присадибних ділянках або торішньої стерні на фермерських полях, вдовж доріг, виникає загроза перекидання вогню на природні ділянки, ліси та житлові будинки.

На превеликий жаль, не всі мешканці нашого міста усвідомлюють небезпеку від спалювання сміття, листя та рослинності та власну відповідальність за вчинення таких дій.

За шкоду завдану довкіллю та здоров’ю людей порушник може нести адміністративну відповідальність.

Згідно з ст.152 Кодексу України про адміністративні правопорушення «Порушення державних стандартів, норм і правил у сфері благоустрою населених пунктів, правил благоустрою територій населених пунктів» за спалювання на території міста листя, гілок та сміття, передбачено адміністративну відповідальність у вигляді штрафу: на громадян від двадцяти (340 грн.) до вісімдесяти (1360 грн.) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб, громадян - суб'єктів підприємницької діяльності - від п'ятдесяти (850 грн.) до ста (1700 грн.) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Інформація головного спеціаліста, інспектора з благоустрою