9 жовтня в рамках підготовки до проведення Всеукраїнської акції протесту профспілок 17 жовтня в м. Києві у Федерації профспілок області відбулася зустріч профспілкового активу з головами обласної адміністрації Ю. О. Ткаченком та обласного об’єднання роботодавців Райковим Б. С.

У робочій зустрічі взяли участь керуючий справами обласної ради Б. Є. Паніщев, помічник народного депутата України, в. о. Голови Комітету Верховної Ради України з питань соціальної політики, зайнятості та пенсійного забезпечення Логінов В. В., керівники обласних управлінь Пенсійного фонду України, соціального страхування, зайнятості населення, державної фіскальної служби, Національної служби посередництва й примирення.

Голова Федерації профспілок області П. В. Шевченко поінформував присутніх про причини і мету акції профспілок, основні проблеми місцевих соціально-трудових відносин.

Вирішення питань вартості природного газу, енергоносіїв та житлово-комунальних послуг, формування показників соціальних стандартів і видатків державного бюджету наступного року є рівнем вирішення в столиці та підтримані сторонами соціального діалогу. Тому місцеві питання стали основними в обговоренні.

Так, освітяни й медики добиваються повноти надходження галузевих субвенцій. Проблема вже порушила терміни виплати заробітної плати освітянам Канева, працівникам Ватутінської міської лікарні.

Порушено й питання дефіциту коштів на виплату зарплати працівникам бюджетної сфери в IV кварталі поточного року.

Голови галузевих та первинних профспілкових організацій енергетичної галузі, машинобудування, агропромислового комплексу, ПАТ «Азот» підняли питання погашення боргів по зарплаті, роботи підприємств.

Голова обласної державної адміністрації Ткаченко Ю. О. дав відповіді на озвучені запитання та запропонував шляхи вирішення фінансових зарплатних проблем, поінформував про перспективи розвитку економіки і залучення інвестицій.

Своєчасною була інформація щодо підтримки парламентом пропозицій комітету Верховної Ради України з питань соціальної політики, зайнятості та пенсійного забезпечення в частині надання житлово-комунальних субсидій вразливим категоріям населення.

Профспілки, роботодавці і влада зацікавлені в детінізації економіки, офіційному працевлаштуванні та виплаті зарплат, створенні умов розвитку вітчизняного товаровиробника.

Прес-служба Черкаської ОДА