pshenytsja-zerno-5048Хлібороби області внесли до загальнодержавного короваю майже 1,3 млн тонн зерна нового врожаю, при середній врожайності 45,7 ц/га (в минулому році 38,6 ц/га). Про це інформує управління агропромислового розвитку Черкаської ОДА. Перші місця за врожайністю ранніх зернових та зернобобових культур посідають Канівський – 50,8ц/га, Чорнобаївський – 49,4 ц/га та Кам’янський -48,9 ц/га райони.

Озимої пшениці на площі 195,9 тис. га намолочено 985,7 тис. тонн, з середньою врожайністю 50,3 ц/га, озимого жита намолочено 8,7 тис. тонн, з середньою врожайністю 39 ц/га, озимого ячменю зібрано 58,8 тис. тонн зерна – середня врожайність – 42,2 ц/га, намолочено ярого ячменю 165,4 тис. тонн – 35,3 ц/га.

Крім того, обмолочено озимого ріпаку  на площі 36,1 тис.га, маємо 114,7 тис. тонн з середньою врожайністю 31,7  ц/га та ярого ріпаку – 7,2 тис. тонн з середньою врожайністю 24,7  ц/га.

Відзначилися своїми врожаями такі господарства, як: ТОВ «Агро Рось»  – 69,5  ц/га К-Шевченківського району, ТОВ «Олімп» – 60,2 ц/га Кам’янського району, ТОВ «ЛНЗ-Агро» – 70,0 ц/га Шполянського району,  ПрАТ НВФ «Урожай» Дніпровська філія Канівського району, СТОВ «Маяк» – 77,7 ц/га Чорнобаївського району.

Складовою високих врожаїв озимої пшениці є високопродуктивні сорти вітчизняної селекції: Золотоколоса, Фаворитка, Чорнява, Зорепад, Летанівка; іноземної селекції: Богема, Рогнеда, Дронос, Скаген, Мулан, Віта та ін. Добре себе зарекомендували сорти озимого ячменю: Добриня, Командор, Майбрід.

Прес-служба Черкаської ОДА