В останні роки  на території Російської Федерації та союзних їй країн фіксуються факти систематичного затримання громадян України та потрапляння останніх у компрометуючі ситуації.

З метою запобігання порушення прав і свобод громадян України за кордоном  підрозділами СБУ розроблено «Пам’ятку громадянам України, які перетинають кордон з Російською Федерацією або Республікою Білорусь», котра містить необхідні рекомендації та інформацію для осіб, які виїжджають  до Російської Федерації та Республіки Білорусь, у тому числі правові підстави для звернення за допомогою до дипломатичних установ України на території інших держав.

Якщо у Вас виникла необхідність відвідати означені країни, прохання уважно ознайомитись з пам’яткою, щоб захистити себе від будь-яких неприємностей.