9may.JPG

Оформлення запитів на інформацію

Запит на інформацію – це прохання особи до розпорядника інформації надати публічну інформацію, що знаходиться у його володінні. Запит на інформацію має містити:

• ім'я (найменування) запитувача,
  • поштову адресу або адресу електронної пошти,
  • номер засобу зв'язку, якщо такий є;

- загальний опис інформації або вид, назву, реквізити чи зміст документа, щодо якого зроблено запит, якщо запитувачу це відомо;

- підпис і дату за умови подання запиту в письмовій формі.

Порядок реєстрації запитів на інформацію

Запити на інформацію, що надходять на адресу міської ради та виконавчого комітету приймаються, попередньо опрацьовуються і реєструються в загальному відділі (каб. 24, тел. (04740) 6-10-38) ;в робочі дні з 8.00 до 13.00 та з 14.00 до 17.15 (в п'ятницю до 16.00):та передаються відповідальній особі за забезпечення доступу до публічної інформації (каб. 16, тел. (04740) 6-21-16).

У разі, якщо з поважних причин (інвалідність, обмежені фізичні можливості тощо) особа не може подати письмовий запит, його має оформити відповідальна особа з питань запитів на інформацію, обов'язково зазначивши в запиті своє ім'я, контактний телефон, та надати копію запиту особі, яка його подала.

Запити на інформацію можна подати:

телефоном: (04740) 6-21-16;

поштою: 20250, м. Ватутіне, вул. Дружби, 8, міськвиконком;

Відповідні форми для заповнення можна завантажити нижче.

Примітки

1. Запит може бути поданий особисто до структурних підрозділів або посадовим особам, які організовують у встановленому порядку доступ до публічної інформації, якою володіють розпорядники інформації, в робочий час згідно з правилами внутрішнього трудового розпорядку.

2. У запиті необхідно зазначити спосіб отримання інформації.

3. Відповідь на запит на інформацію надається у спосіб, обраний запитувачем, протягом п'яти робочих днів з дня надходження запиту.

4. У разі коли запит на інформацію стосується інформації, необхідної для захисту життя чи свободи особи, інформації щодо стану навколишнього природного середовища, якості харчових продуктів і предметів побуту, аварій, катастроф, небезпечних природних явищ та інших надзвичайних ситуацій, що сталися або можуть статися і загрожують безпеці громадян, відповідь надається протягом 48 годин з дня отримання запиту.

5. У разі коли запит стосується надання великого обсягу інформації або потребує пошуку інформації серед значної кількості даних, строк розгляду запиту може бути продовжено до 20 робочих днів з обґрунтуванням такого продовження. Про продовження строку запитувачу повідомляється в спосіб зазначений у заяві на отримання інформації не пізніше п'яти робочих днів з дня надходження запиту.

6. Інформація на запит надається безоплатно.

7. У разі коли запитувана інформація містить документи обсягом більш як 10 сторінок, про це протягом п'яти робочих днів з дня надходження запиту повідомляється запитувачу із зазначенням обсягу фактичних витрат, пов'язаних із копіюванням або друком документів, та реквізитів і порядку відшкодування таких витрат в спосіб зазначений у заяві на отримання інформації. Надання інформації здійснюється протягом трьох робочих днів після підтвердження оплати вартості фактичних витрат.

8. У задоволенні запиту може бути відмовлено у таких випадках:

8.1. розпорядник інформації не володіє і не зобов'язаний відповідно до його компетенції, передбаченої законодавством, володіти інформацією, щодо якої зроблено запит;

8.2. інформація, що запитується, належить до категорії інформації з обмеженим доступом відповідно до Закону України «Про доступ до публічної інформації»;

8.3. особа, яка подала запит на інформацію не оплатила фактичні витрати, пов'язані з копіюванням або друком документів, відповідно до Закону України «Про доступ до публічної інформації»;

8.4. не дотримано вимог до складення та подання запиту на інформацію, передбачених Законом України «Про доступ до публічної інформації», а саме не зазначено:

ім'я (найменування) запитувача, поштову адресу або адресу електронної пошти, а також номер засобу зв'язку, якщо такий є;

підпис і дату за умови подання запиту в письмовій формі.

9. У відмові в задоволенні запиту на інформацію має бути зазначено:

прізвище, ім'я, по батькові та посаду особи, відповідальної за розгляд запиту розпорядником інформації;

дату відмови;

мотивовану підставу відмови;

порядок оскарження відмови;

підпис.

10. Відмова в задоволенні запиту на інформацію надається в письмовій формі.

Згідно з Законом України «Про доступ до публічної інформації», відповідь на інформаційний запит має бути надано не пізніше п'яти робочих днів з дня отримання запиту. У разі, якщо запит стосується надання великого обсягу інформації або потребує пошуку інформації серед значної кількості даних, строк розгляду запиту може бути продовжено до 20 робочих днів з обґрунтуванням такого продовження.

Відповідно до статті 23 Закону "Про доступ до публічної інформації", рішення, дії чи бездіяльність розпорядників інформації можуть бути оскаржені до керівника розпорядника, вищого органу або суду.

Оскарження рішень, дій чи бездіяльності розпорядників інформації до суду здійснюється відповідно до Кодексу адміністративного судочинства України.

Для оформлення інформаційного запиту Ви можете звернутись до відповідальної особи за доступ до публічної інформації (каб. № 16) або надіслати його в письмовому вигляді на електронну адресу: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Форма запиту для фізичних осіб (у письмовому вигляді)

Форма запиту для юридичних осіб (у письмовому вигляді)

Форма запиту для фізичних та юридичних осіб (в усному вигляді)