gerbuk.JPG

Щодня в області виявляють у середньому тисячу нових випадків зараження на ковід. Про це у ході брифінгу в ОДА повідомила заступниця очільника області Лариса Кошова. Вона додала, що з кожним тижнем зростає саме кількість госпіталізацій серед дітей.

Нинішній штам вірусу більш заразний для населення, втім має легший перебіг. Зокрема і завдяки вакцинації. Приймають на лікування ковід-хворих в 11 закладах охорони здоров’я. Тут розгорнуті 1980 ліжок. Нині завантаженість ліжок становить 30,8%, а минулого тижня цей показник становив 23%.

– З 1 лютого приймає хворих на ковід дитяча обласна лікарня, – відзначила посадовиця. – Тут розгорнули ліжка для госпіталізації хворих на ковід дітей. Із понад двох тисяч ковідних ліжок 92 – для дітей. Всі – з централізованим киснем підключенням. Наразі на стаціонарі лікуються 39 дітей. Минулого тижня було лише 24.  

Вакцинуватися проти хвороби закликала черкащан Лариса Кошова. Зокрема, робити щеплення й дітям.

– Єдиним надійним захистом є вакцинація, – наголосила вона. – Натепер в області завершили вакцинацію майже пів мільйона осіб. Отримали щеплення проти ковіду 6 405 дітей старше 12 років. Їх імунізують Pfizer’ом. Якщо батьки хочуть імунізувати дітей, то якщо йдуть, приміром, у центр вакцинації, повинні мати при собі свідоцтво про народження дитини. Для дітей від 14 до 17 – ідентифікаційний код чи поспорт. Водночас, уже з 14 років дитина може сама вирішувати, чи хоче вакцинуватися, тобто згода батьків – не визначальний фактор.

Також вона закликала батьків приділити увагу навчанню своїх дітей елементарним правилам гігієни: мити руки з милом не менше 20 секунд, правильно чхати та кашляти, дотримуватися дистанції. І, найголовніше, при перших ознаках захворювання – лишатися вдома.

Між тим, вакциновані підлітки від 14 років також можуть отримати виплати за єПідтримкою у додатку Дія.

Також розширився і перелік бізнесів, які підпадають під проєкт: 

  • освітні курси для себе або своєї дитини;
  • спортивні товари;
  •  канцтовари.

Джерело: сайт Черкаської ОДА