Явище булінгу останнім часом надзвичайно поширене в міжособистісних відносинах підлітків. Педагоги і психологи навчальних закладів багато роблять для того, щоб запобігати знущанню та своєчасно усувати шкільний булінг, оскільки жорстоке ставлення до дитини неминуче призводить до низки руйнівних наслідків. Необхідну інформаційну роботу щодо профілактики насильства проводить також служба у справах дітей виконкому Ватутінської міської ради.
Необхідно знати:
Психологічне – форма булінгу, що включає словесні образи, поширення неправдивих чуток, глузування, залякування, ігнорування, бойкот, відмову від спілкування, погрози, приниження, інші діяння, спрямовані на обмеження волевиявлення особи, якщо такі дії або бездіяльність завдали шкоди психічному здоров’ю потерпілого.
Фізичне – форма булінгу, що включає ляпаси, стусани, штовхання, щипання, шмагання, кусання, завдання ударів.
Економічне – форма булінгу, що включає дрібні крадіжки, пошкодження або знищення особистих речей, вимагання грошей, їжі, умисне позбавлення їжі, одягу, коштів, документів, іншого майна або можливості користуватися ними, перешкоджання в отриманні освітніх послуг, примушування до праці та інші правопорушення економічного характеру.
Сексуальне – форма булінгу, що включає принизливі погляди, образливі жести, висловлювання, прізвиська, образи, жарти, погрози, поширення чуток тощо.
Застосування засобів електронних комунікацій(кібербулінг) –приниження за допомогою мобільних телефонів, інтернету, публікація фото та відео принизливого змісту, створення несправжніх профілів, залякування та шантаж через sms-повідомлення та електронне листування, виключення із кібер-груп та блокування в соціальних мережах ″троллінг″
У разі потреби звертайтесь по допомогу:
- до керівника закладу освіти;
- до Національної поліції України;
- до служби у справах дітей;
- на Національну дитячу «гарячу лінію» для дітей та батьків з питань захисту прав дітей за номером 116-111.
Інформація служби у справах дітей