Відповідно до рішення Ватутінської міської ради від 29.10.2021 №17-2/VIII оголошено конкурс на створення офіційної символіки Ватутінської міської територіальної громади: ескізу герба та прапора громади, з метою визначення найкращих конкурсних робіт.
Конкурс складається з 5-ти етапів:
1-й етап – подання заявок на участь у конкурсі та конкурсних робіт - до 30.11.2021 (включно).
2 етап – перевірка конкурсних робіт на відповідність заявленим вимогам та обрання із них кращих – з 01.12.2021 по 03.12.2021 включно;
3 етап – громадське обговорення конкурсних робіт та голосування – з 06.12.2021 по 13.12.2021 включно;
4 етап – підбиття підсумків громадського голосування –14.12.2021;
5 етап – затвердження офіційної символіки рішенням Ватутінської міської ради – до 31.12.2021.
У конкурсі можуть взяти участь як фізичні, так і юридичні особи. Участь може бути як індивідуальна, так і колективна.
Участь у конкурсі безкоштовна.
Учасники можуть подати як одну, так і декілька конкурсних робіт у різних номінаціях.
Подача учасником конкурсної роботи означає його згоду на її подальше редактування та використання з метою проведення конкурсу.
У разі надсилання конкурсних робіт електронною поштою учасник надсилає усі документи в електронному вигляді згідно з вимогами Положення.
До проектів зображень (макетів) обов’язково додається інформація про автора (авторів):
– Прізвище, ім’я, по-батькові;
– Адреса;
– Контактні телефони;
– Інші відомості (вік, освіта, місце роботи, навчання та ін.) за бажанням авторів проекту.
Конкурсні роботи подаються або надсилаються поштою до Ватутінської міської ради за адресою: проспект Дружби,8, Черкаської області, індекс 20251, або в електронному вигляді, на електронну скриньку Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. з поміткою у назві теми листа "Символи Ватутінської міської територіальної громади".
Вимоги до ескізу герба, прапора.
Герб Ватутінської громади
Ескіз герба має бути розроблений з урахуванням Методичних рекомендацій з питань геральдики і прапорництва областей, районів, районів у містах та територіальних громад міст, селищ і сіл (територіальні та муніципальні символи), та виконаний на аркуші паперу формату А4. Робота має бути виконана в кольорі. Допускаються різні техніки виконання, в тому числі і комп’ютерна графіка.
Ескіз герба повинен відображати характерні особливості населених пунктів громади, містити малюнки або знаки, що здатні передати унікальність та ідентифікувати громаду серед інших громад.
Прапор Ватутінської громади
Ескіз прапора повинен бути виконаний на аркуші паперу формату А-4. Робота має бути виконана в кольорі. Допускаються різні техніки виконання, в тому числі і комп’ютерна графіка.
На ескізі прапора може бути розміщений герб Ватутінської громади або його елементи, інші символи. Співвідношення сторін прапора має становити 2:3.
Вимоги до комплекту конкурсних робіт
На конкурс зі створення ескізу символіки учасник подає (надсилає) наступні документи:
- заявку на участь у конкурсі (додаток до Положення);
- кольорове зображення герба (на аркуші паперу формату А4 або в електронному вигляді у форматі jpg, png, gif з розширенням не менше 600 dpi);
- короткий опис герба із зазначенням значення зображених елементів, символів (на аркуші паперу формату А4 або в електронному вигляді у форматі doc, docx);
- кольорове зображення прапора (на аркуші паперу формату А4 або в електронному вигляді у форматі jpg, png, gif з розширенням не менше 600 dpi);
- короткий опис прапора із зазначенням значення його кольорової гами та зображених на ньому елементів і символів (на аркуші паперу формату А4 або в електронному вигляді у форматі doc, docx).
З метою виготовлення ескізного проекту герба і прапора учасник конкурсу повинен:
1) виявити, вивчити і встановити зміст і причини виникнення всіх давніх знаків, які використовувалися містом та селами, які увійшли до складу Ватутінської громади;
2) у випадку використання у давньому гербі символів, поширених в інших знаках, ввести додаткові геральдичні фігури, які вказували би на приналежність нового герба Ватутінській громаді;
3) у разі вживання у давньому гербі елементів, які непридатні для використання у сучасних умовах та у разі відсутності будь-яких даних про давні герби, розробляються нові знаки.
Для досягнення юридичної та геральдичної грамотності при створенні знаків велике значення має використання сюжетів легенд, пов’язаних із виникненням та розвитком міста та сіл громади, розкриття змісту назви поселення, відображення якихось специфічних місцевих особливостей.
Чекаємо пропозицій!