UAEU2.JPG

Інформаційне повідомлення про проведення громадського обговорення щодо реорганізації  Комунального закладу загальної середньої освіти І – ІІІ ступенів «Ватутінський ліцей № 5 Ватутінської міської  ради Черкаської області у Ватутінську початкову школу  Ватутінської міської ради Черкаської області.

  1. Найменування організатора громадського обговорення - Ватутінська міська рада.
  1. Мета: врахування думки жителів Ватутінської громади щодо реорганізації Комунального закладу загальної середньої освіти І – ІІІ ступенів «Ватутінський ліцей № 5 Ватутінської міської  ради Черкаської області   у Ватутінську початкову школу  Ватутінської міської ради Черкаської області. Заклад на сьогодні має майже 302 учні із середньою наповнюваністю 27,4 учні у класі. Проектна потужність закладу розрахована на 300 учнів. У закладі обладнано 2 навчальних кабінети та 12 класних кімнат. Розрахункова наповнюваність класів визначається з урахуванням кількості населення та щільності його проживання і є основною складовою у розрахунку субвенції з державного бюджету, яка передбачена,  виключно, на заробітну плату педагогічних працівників. Коштів державної субвенції закладу вистачає.

Враховуючи те, що державна освітня субвенція покриває лише заробітну плату педагогічного персоналу, громада за рахунок місцевого бюджету фінансує комунальні послуги та утримання технічного персоналу.

Вартість утримання одного учня  у Ватутінському ліцеї №5  становить майже 26 тисяч грн. на рік ( до розрахунку взято заробітну плату  працівників та оплату енергоносіїв). Це є середнім показником серед закладів міста. На утримання закладу в 2020 році виділено 7824227  грн. в рік. До Ватутінського ліцею №5 здійснюється підвіз трьох учнів із села Чичиркозівка.  У закладі працює група подовженого дня.

Школа вибудувала модель козацького виховання.

Та втім, головне не це. Головне – це якість знань, рівень підготовки учнів, вміння набувати навиків спілкування в колективі однолітків, вчитися здобувати лідерські навики,  мати можливість повноцінного  розвитку своїх  здібностей та творчої майстерності. Бо тільки у конкурентному учнівському середовищі, є у дітей мотивація до кращих результатів у навчанні.

 У закладі навчається 302 учнів. Кількість класів:  11.

Працює 25 учителів, із них:

10 мають кваліфікаційну категорію „спеціаліст вищої категорії“;

6–„спеціаліст першої категорії“;

4– „спеціаліст другої категорії“;

5– „спеціаліст“;

2 вчителі мають педагогічне звання „учитель-методист“;

6 вчителів – педагогічне звання„старший вчитель“,

1 вчитель нагороджений  знаком „Відмінник освіти“.

У закладі працюють практичний психолог, соціальний педагог, медична сестра, медична сестра з дієтичного харчування, 14 осіб обслуговуючого персоналу.

Площа земельної ділянки – 1,35 га.

До послуг учнів актова та спортивна зали, бібліотека, 1 комп’ютерний клас, 1 майстерня, їдальня, медичний кабінет. Для підвищення професійного рівня вчителів у закладі працює методичний кабінет.

Кабінети інформатики, бібліотека, адміністративні кабінети забезпечені комп’ютерами та ноутбуками, копіювальною технікою. Створена локальна мережа Internet. Класні кімнати для 1-3 класів, які навчаються за програмою Нової української школи, забезпечено ноутбуками, телевізорами, частково принтерами, ламінаторами та необхідним навчальним обладнанням. Усі наявні у закладі комп’ютери підключені до мережі (100 Мбіт/с – завантаження, 100 Мбіт/с – відвантаження), наявна мережа Wi-Fiу комп’ютерному класі (безпечним – інтернет-фільтри) доступом.

Для задоволення освітніх запитів дітей та учнівської молоді в закладі працюють  8 гуртків козацького та військово-патріотичного напрямку.

У закладі функціонує  їдальня на 96 посадкових місць.

Стратегія розвитку закладу зумовлено якісним оновленням змісту освіти, що полягає в необхідності привести її у відповідність із світовими стандартами, потребами сучасного життя, запитами суспільства щодо надання якісних освітніх послуг. В основу Стратегії розвитку закладу покладено системний підхід, спрямований на розв’язання проблеми створення, розвитку та використання інформаційних та комунікаційних технологій у освітньому закладі.

Науково-методичне питання педагогічних працівників закладу: „Використання інноваційних технологій  для розвитку особистості в умовах НУШ“.

Педагогічні працівники та учні закладу – активні учасники міських, обласних та Всеукраїнських конкурсів:

  • переможцями міського етапу Всеукраїнських олімпіад із базових дисциплін стали 11 учнів;
  • переможець міського етапу Всеукраїнського конкурсу-захисту робіт учнів-членів Малої академії наук – 1 учень;
  • переможці районного етапу конкурсу юних авторів „Тарасовими шляхами“– 2 учні;
  • переможець міського етапу Міжнародного конкурсу з української мови ім. Петра Яцика– 1 учень ,та мовно-літературного конкурсу учнівськоїмолоді ім. Т.Г. Шевченка– 1учень;

  Учнівське самоврядування ліцею посіло друге  місце в  етапі інтернет-проекту Ліги старшокласників „Патріоти на захисті  Батьківщини“;

         Учителі закладу є авторами сучасних науково-методичних посібників та учасниками регіонального конкурсу на кращий електронний освітній ресурс та інших конкурсів та заходів різних рівнів.

Школа співпрацює із усіма  закладами освіти міста. Значна увага у закладі приділяється розвитку кожного учня як громадянина  та патріота, учнів залучають та зацікавлюють не лише у навчанні,   але й у суспільно-важливих, волонтерських, соціальних справах, систематично надається допомога АТО (ООС). Учні є  учасниками військових та спортивних  міських змагань.

На 1 вересня 2020 року створені умови для навчання в перших класах згідно з вимогами Нової української школи, в 2020 році організовано індивідуальну форму навчання (педагогічний патронаж) для 4 учнів.   

  1. Суб’єкти, що внесли пропозицію щодо реорганізації Комунального закладу загальної середньої освіти І – ІІІ ступенів «Ватутінський ліцей № 5 Ватутінської міської ради Черкаської області   у Ватутінську початкову школу Ватутінської міської ради Черкаської області -  відділ освіти Ватутінської міської ради.
  2. Строк, місце, час проведення громадських слухань – громадські слухання відбудуться в актовому   залі Ватутінського ліцею №5 07.07.2021  о 10.00 год.
  3. Поштова адреса та адреса електронної пошти, номер телефону, строк і форми для подання пропозицій (зауважень) — Ватутінська міська рада, м. Ватутіне, вул. Дружби,8.  e-mail:  vovatutine@gmail.com

Пропозиції (зауваження) учасників громадського обговорення подаються у письмовій чи усній формі, надсилаються електронною поштою із зазначенням прізвища, імені, по батькові та адреси особи, яка їх подає протягом 30 днів з дати опублікування повідомлення про його проведення.

  1. Місце знаходження та адреса електронної пошти, номер телефону організатора громадського обговорення, за якими можна отримати консультації з питання, що винесено на громадське обговорення – Ватутінська міська рада, м. Ватутіне, вул. Дружби, 8.

e-mail:  vovatutine@gmail.com

  1. Прізвище та ім’я особи, визначеної відповідальною за проведення громадського обговорення – Ляпун Зоя Миколаївна, перший заступник міського голови Ватутінської міської ради.
  2. Строк і спосіб оприлюднення результатів громадського обговорення – узагальнення висловлених в ході проведення громадського обговорення зауважень та пропозицій здійснюється організатором протягом 14 днів після закінчення строку подання пропозицій. Після отримання висловлених пропозицій та проведеного аналізу відбудеться оприлюднення результатів громадського обговорення на сайті Ватутінської громади.

Запрошуємо усіх бажаючих взяти участь у обговоренні питання   щодо реорганізації Комунального закладу загальної середньої освіти І – ІІІ ступенів «Ватутінський ліцей № 5 Ватутінської міської  ради Черкаської області»   у Ватутінську початкову школу Ватутінської міської ради Черкаської області.