UAEU2.JPG

1. Найменування організатора громадського обговорення–Ватутінська міська рада.

2. Мета:врахування думки жителів Ватутінської міської територіальної громади щодо реорганізації ЗЗСО у заклад загальної середньої освіти відповідно до статті 35 Закону України "Про  повну загальну середню освіту"

Запрошуємо вас долучитися до громадського обговорення проектів рішень Ватутінської міської ради  щодо  реалізації стратегічних цілей розвитку мережі закладів освіти Ватутінської міської ради.

Відповідно до пункту 30 частини 1 статті 26, статті 60 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», статті 78 Господарського кодексу України, Законів України «Про освіту», «Про повну загальну середню освіту». Відповідно до внесених змін в Закон України “Про повну загальну середню освіту” від 18 березня 2020 року, не вживаються терміни «І ступінь» чи «І-ІІ», «І-ІІІ ступені». Натомість Закон містить терміни “початкова школа”, “гімназія”, “ліцей”. Зокрема Стаття 32 про «Утворення, реорганізація, ліквідація та перепрофілювання закладу загальної середньої освіти» говорить:

  1. Рішення про утворення, реорганізацію, ліквідацію чи перепрофілювання (зміну типу) закладу загальної середньої освіти приймає його засновник (засновники).
  2. Мережа закладів загальної середньої освіти формується відповідно до законодавства з урахуванням соціально-економічної та демографічної ситуації, а також відповідно до культурно-освітніх та інших потреб територіальної громади.

Рішення про утворення комунальних початкових шкіл, гімназій як окремих юридичних осіб, їх реорганізацію, ліквідацію чи перепрофілювання (зміну типу), приймають районні, міські, сільські, селищні ради.

Рішення про утворення початкової школи як структурного підрозділу у складі гімназії, його реорганізацію, ліквідацію чи перепрофілювання (зміну типу) приймає (приймають) засновник (засновники) такого закладу освіти.

Під час утворення закладу загальної середньої освіти засновник зобов’язаний враховувати вимоги ліцензійних умов провадження освітньої діяльності у сфері загальної середньої освіти.

У разі реорганізації чи ліквідації закладу загальної середньої освіти засновник зобов’язаний забезпечити учням можливість продовжити здобуття загальної середньої освіти на відповідному рівні освіти.

Реорганізація і ліквідація закладів загальної середньої освіти у сільській місцевості допускаються лише після громадського обговорення проєкту, відповідного рішення засновника.

Стаття 35. Типи закладів освіти, що забезпечують здобуття повної загальної середньої освіти:

  1. Здобуття повної загальної середньої освіти на певному рівні забезпечують:

- початкова школа, що забезпечує здобуття початкової освіти;

- гімназія, що забезпечує здобуття базової середньої освіти;

- ліцей, що забезпечує здобуття профільної середньої освіти.

Конституція України (ст. 143)

  • Територіальні громади села, селища, міста безпосередньо або через утворені ними органи місцевого самоврядування утворюють, реорганізовують та ліквідовують комунальні підприємства, організації і установи, а також здійснюють контроль за їх діяльністю, вирішують інші питання місцевого значення, віднесені законом до їхньої компетенції.
  • Закон України «Про місцеве самоврядування в Україні» (ст. 26) «Реорганізація або ліквідація навчальних закладів комунальної форми власності здійснюється за рішенням місцевої ради». Закон України «Про освіту» набрав чинності 28 вересня 2017 року. Згідно з підпунктом 13 пункту 3 розділу ХІІ «Прикінцеві та перехідні положення» Закону переоформлення установчих документів закладів освіти з метою приведення їх у відповідність із Законом здійснюється протягом п'яти років з дня набрання чинності Законом. Відповідно до пункту 5 цього ж розділу Закону засновникам закладів освіти рекомендовано протягом п’яти років привести установчі документи закладів освіти у відповідність із Законом. Таким чином установчі документи, зокрема статути закладів загальної середньої освіти, мають бути переоформлені до 28 вересня 2022 року.

Станом на сьогодні на території Ватутінської міської територіальної громади функціонують 7 ЗЗСО, з них: 4 ліцеї,  2 школи І-ІІІ ступенів, 1 школа  І ступеня. Розрахункова наповнюваність класів визначається з урахуванням кількості населення та щільності його проживання і є основною складовою у розрахунку субвенції з державного бюджету, яка передбачена на заробітну плату педагогічних працівників.

Вартість утримання одного учня:

Комунальний заклад загальної середньої освіти І – ІІІ ступенів «Ватутінський ліцей № 1 Ватутінської міської  ради Черкаської області становить біля28,9 тисяч грн. на рік.

Комунальний заклад загальної середньої освіти І – ІІІ ступенів «Ватутінський ліцей № 5 Ватутінської міської  ради Черкаської області  становить біля 25,9  тисяч грн. на рік.

Комунальний заклад загальної середньої освіти І – ІІІ ступенів «Ватутінський ліцей № 6 Ватутінської міської  ради Черкаської області  становить більше 24,6 тисяч грн. на рік.

Комунальний заклад загальної середньої освіти І–ІІІ ступенів  «Ватутінський ліцей № 2 ім. М.Ф. Ватутіна Ватутінської міської ради Черкаської області становить 22,8 тисяч грн. на рік

Стецівськийкомунальний заклад загальної середньої освіти І – ІІІ ступенів Ватутінської міської  ради Черкаської області становить більше 67,7 тисяч грн. на рік.

Юрківський комунальний заклад загальної середньої освіти І – ІІІ ступенів Ватутінської міської  ради Черкаської області становить майже53,7 тисяч грн. на рік.

Чичиркозівський комунальний заклад  загальної середньої освіти І ступеня Ватутінської міської  ради Черкаської області становить майже 59,2 тисяч грн. на рік.

Створення   громади надало жителям широкі можливості для формування своєї унікальної та ефективної системи управління освітньою сферою.

Заходи з оптимізації шкільної мережі планується провести з метою створення єдиного освітнього простору, раціонального та ефективного використання наявних ресурсів, їх спрямування на задоволення освітніх потреб учнів та вихованців. Дія прийнятого рішення поширюватиметься на учнів та їх батьків.

Отже, можливими варіантами вирішення питання щодо перспективного планування спроможної освітньої мережі на території Ватутінської міської територіальної громади пропонуються на розгляд та громадське обговорення за наступним планом:

  1. Відповідно до вищеперерахованих Постанов та Законів провести переоформлення найменувань та реорганізацію закладів освіти, засновником яких є Ватутінська міська рада, наступним чином:

1.1. Комунальний заклад загальної середньої освіти І – ІІІ ступенів «Ватутінський ліцей № 1 Ватутінської міської  ради Черкаської області  перейменувати у Ватутінський ліцейВатутінської міської  ради Черкаської області

1.2. Комунальний заклад загальної середньої освіти І–ІІІ ступенів  «Ватутінський ліцей № 2 ім. М.Ф. Ватутіна Ватутінської міської ради Черкаської області перейменувати у Ватутінську гімназіюВатутінської міської ради Черкаської області.

1.3. Комунальний заклад загальної середньої освіти І – ІІІ ступенів «Ватутінський ліцей № 5 Ватутінської міської  ради Черкаської області  перейменувати у Ватутінську початкову школуВатутінської міської ради Черкаської області

1.4. Комунальний заклад загальної середньої освіти І – ІІІ ступенів «Ватутінський ліцей № 6 Ватутінської міської  ради Черкаської області  перейменувати у Ватутінську гімназіюВатутінської міської ради Черкаської області.

1.5. Стецівський комунальний заклад загальної середньої освіти І – ІІІ ступенів Ватутінської міської  ради Черкаської області  перейменувати у Стецівську гімназіюВатутінської міської ради Черкаської області

1.6. Юрківський комунальний заклад загальної середньої освіти І – ІІІ ступенів Ватутінської міської  ради Черкаської області перейменувати у Юрківську гімназіюВатутінської міської ради Черкаської області.

1.7. Чичиркозівський комунальний заклад  загальної середньої освіти І ступеня Ватутінської міської  ради Черкаської області підлягає ліквідації

Формат проведення громадського обговорення: у зв’язку з дією постанови Кабінету Міністрів України “Про встановлення карантину та запровадження обмежувальних протиепідемічних заходів, з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2” від 09 грудня 2020 р. № 1236 (зі змінами) та забороною масових зібрань, пропозиції та зауваження приймаються у письмовій формі із зазначенням особи та контактної інформації заявника за адресою м.Ватутіне,  вул.Дружби,8 . Також, із дотриманням усіх заходів безпеки публічне громадське обговорення передбачатиме проведення на базі закладів освіти або в приміщеннях, які мають можливість вмістити всіх бажаючих, які беруть участь в обговоренні:

  • конференцій, форумів, громадських слухань, засідань за круглим столом, зборів, зустрічей з громадськістю за окремим графіком згідно розпорядження міського голови від 29.06.2021 № 93.

До участі в обговоренні запрошуються всі  мешканці Ватутінської територіальної громади.

Прізвище та ім’я особи, визначеної відповідальною за проведення громадського обговорення–Ляпун Зоя Миколаївна,перший заступник міського голови Ватутінської міської ради.  Контактна особа  – Воронюк Сергій Олександрович, начальник відділу освіти Ватутінської міської ради.

Свої зауваження та пропозиції просимо подавати:

  • з 2 липня 2021 року по 14 липня 2021 року з питань реформування освітньої мережі закладів, які розташовані в м.Ватутіне;
  • з 2 липня 2021 року по 02 серпня 2021 року з питань реформування освітньої мережі закладів, які розташовані в селах Чичиркозівка, Юрківка, Стецівка

на поштову адресу:  Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.                                                                                   

Строк і спосіб оприлюднення результатів громадського обговорення, узагальнення висловлених в ході проведення громадських слухань, зустрічей з громадськістю, обговорення зауважень та пропозицій здійснюється організатором. Після отримання висловлених пропозицій та проведеного аналізу відбудеться оприлюднення результатів громадського обговорення на сайті Ватутінської міської  ради.

Повідомлення про початок проведення громадського обговорення

Інформаційне повідомлення про проведення громадського обговорення щодо реорганізації Комунального закладу загальної середньої освіти І – ІІІ ступенів «Ватутінський ліцей № 6 Ватутінської міської  ради Черкаської області   у Ватутінську гімназію №6  Ватутінської міської ради Черкаської області.

1.Найменування організатора громадського обговорення -  Ватутінська  міська рада.

2.Мета: врахування думки жителів Ватутінської громади щодо реорганізаціїКомунального закладу загальної середньої освіти І – ІІІ ступенів «Ватутінський ліцей № 6 Ватутінської міської  ради Черкаської області   у Ватутінську гімназію №6  Ватутінської міської ради Черкаської області.

Заклад на сьогодні має 392 учнів із середньою наповнюваністю 26 учнів у класі.Проектна потужність закладу розрахована на 690 учнів. У закладі вільними залишаються 6 класних кімнат, де могли б навчатися діти. Розрахункова наповнюваність класів визначається з урахуванням кількості населення та щільності його проживання і є основною складовою у розрахунку субвенції з державного бюджету, яка передбачена,  виключно, на заробітну плату педагогічних працівників. Коштів державної субвенції закладу вистачає.

Враховуючи те, що державна освітня субвенція покриває лише заробітну плату педагогічного персоналу, громада за рахунок місцевого бюджету фінансує комунальні послуги та утримання технічного персоналу. Варто зауважити, що ТГ витрачає значні кошти на опалення вільних приміщень школи,  хоча ці кошти громада могла б вкладати в енергоефективні заходи та спрямовувати на проекти розвитку освіти.

Вартість утримання одного учня  уВатутінському ліцеї №6  становить більше 24 620 грн. на рік (до розрахунку взято заробітну плату  працівників та оплату енергоносіїв). Це є середнім показником серед закладів міста. На утримання закладу в рік іде 9 651 379 грн. в рік,з яких 6 151 080грн. іде на оплату праці.   До Ватутінського ліцею №6 здійснюється підвіз 30 учнів із села Чичиркозівка.  У закладі працює група подовженого дня.

Та втім, головне не це. Головне – це якість знань, рівень підготовки учнів, вміння набувати навиків спілкування в колективі однолітків, вчитися здобувати лідерські навики,  мати можливість повноцінного  розвитку своїх  здібностей та творчої майстерності. Бо тільки у конкурентному учнівському середовищі, є у дітей мотивація до кращих результатів у навчанні.

У закладі навчається 392 учнів. Середнянаповнюваністькласів становить26,1 учня. Проектнапотужністьшколи720 учнів.Кількість класів:  15.

Працює 29 учителів, із них:

14 - мають кваліфікаційну категорію „спеціаліст вищої категорії“;

11 - „спеціаліст першої категорії“;

3 - „спеціаліст другої категорії“;

1 - „спеціаліст“;

0 -вчителі мають педагогічне звання „учитель-методист“;

5 - вчителів – педагогічнезвання„старшийвчитель“,

2 - вчитель – знак „Відмінник освіти“.

У закладі працюють практичний психолог, педагог соціальний, медична сестра, 18 осіб обслуговуючого персоналу.

Площа земельної ділянки – 1,9 га.

У закладі обладнано 24 навчальні кабінети та класні кімнати. До послуг учнів актова та спортивна зали, бібліотека, комп’ютерний клас,  майстерня, їдальня, медичний кабінет. З 2011 року в закладі діє кімната історії школи та українська світлиця. Для підвищення професійного рівня вчителів у закладі працює методичний кабінет.

Кабінет інформатики, бібліотека,адміністративні кабінети забезпечені комп’ютерами. Створена локальна мережа Internet. Класні кімнати для 1-3 класів, які навчаються за програмою Нової української школи,забезпечено комп’ютерами - 5шт, принтерами – 4 шт, ламінатор-1шт. та необхідним навчальним обладнанням. Усі наявні у закладі комп’ютери підключені до мережі (50 Мбіт/с – завантаження, 50 Мбіт/с – відвантаження), наявна мережа Wi-Fiу комп’ютерних класах.

Для задоволення освітніх запитів дітей та учнівської молоді в закладі функціонує 5 гуртків різних напрямів.

У закладі функціонує їдальня на 84 посадкових місця. Харчоблок забезпечено обладнанням у достатній кількості.

У школі запроваджено філологічний напрям  навчання:   поглиблено вивчається   українська мова та література.

Педагогічний колектив закладу бере участь у  науково-педагогічних проектах: «Інноваційний пошук освітян Черкащини», «Учитель року». Заклад працює над методичною проблемою: «Розроблення та впровадження навчально-методичного забезпечення навчальних предметів в умовах реалізації ідей Нової Української Школи» .

Учні закладу беруть активну участь у міських  та обласних  заходах.

Переможець обласного етапу захисту МАН робота посіла ІІІ місце.

Переможцем  конкурсу «Вчитель року 2020» на рівні міста

Школа співпрацює із усіма  закладами освіти міста. Значна увага у закладі приділяється розвитку кожного учня як громадянина  та патріота, учнів залучають та зацікавлюють не лише у навчанні,   але й у суспільно-важливих, волонтерських, соціальних справах, систематично надається допомога АТО (ООС), діє патріотичний  гурток,  гурток журналістики та  краєзнавчий гурток.   Учні є  переможцями військових та спортивних  міських змагань.

На 1 вересня 2020 року створені умови для навчання в перших класах згідно з вимогами Нової української школи, в 2020 році організовано індивідуальну форму навчання (педагогічний патронаж) для 10 учнів.

Колектив вчителів творчий , дружний, оптимістично налаштований на зміни. Тому колектив та батьківська громадськість розуміють, що зміни типу закладу відбуваються відповідно до законодавства і реорганізацію  закладу у гімназію вони підтримують.

  1. Суб’єкти, що внесли пропозицію щодо реорганізації– реорганізації  Комунального закладу загальної середньої освіти І – ІІІ ступенів «Ватутінський ліцей № 6 Ватутінської міської  ради Черкаської області   у Ватутінську гімназію № 6  Ватутінської міської ради Черкаської області -  відділ освіти Ватутінської міської ради.
  2. Строк, місце, час проведення громадських слухань – громадські слухання відбудуться в актовому   залі Ватутінського ліцею №6 02.07.2021  о 10.00 год.
  3. Поштова адреса та адреса електронної пошти, номер телефону, строк і форми для подання пропозицій (зауважень) — Ватутінська міська рада м. Ватутіне, вул. Дружби,8. e-mail:  Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Пропозиції (зауваження) учасників громадського обговорення подаються у письмовій чи усній формі, надсилаються електронною поштою із зазначенням прізвища, імені, по батькові та адреси особи, яка їх подає протягом 12 днів з дати опублікування повідомлення про його проведення.

6.Місцезнаходження та адреса електронної пошти, номер телефону організатора громадського обговорення, за якими можна отримати консультації з питання, що винесено на громадське обговорення – Ватутінська  міська рада, м. Ватутіне, вул. Дружби,8.  e-mail:  Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

  1. Прізвище та ім’я особи, визначеної відповідальною за проведення громадського обговорення – Ляпун Зоя Миколаївна, перший заступник міського голови Ватутінської міської ради.
  2. Строк і спосіб оприлюднення результатів громадського обговорення – узагальнення висловлених в ході проведення громадського обговорення зауважень та пропозицій здійснюється організатором протягом 12 днів після закінчення строку подання пропозицій. Після отримання висловлених пропозицій та проведеного аналізу відбудеться оприлюднення результатів громадського обговорення на сайті Ватутінської громади.

Запрошуємо усіх бажаючих взяти участь у обговоренні питання   щодо реорганізації Комунального закладу загальної середньої освіти І – ІІІ ступенів «Ватутінський ліцей № 6 Ватутінської міської  ради Черкаської області   у Ватутінську гімназію № 6  Ватутінської міської ради Черкаської області.