UAEU2.JPG

Благоустрій населених пунктів — це комплекс робіт з інженерного захисту, розчищення, осушення та озеленення території, а також соціально-економічних, організаційно-правових та екологічних заходів з покращення мікроклімату, санітарного очищення, зниження рівня шуму та ін., що здійснюються на території населеного пункту з метою її раціонального використання, належного утримання та охорони, створення умов щодо захисту і відновлення сприятливого для життєдіяльності людини довкілля. А основне, благоустрій — це візитна картка кожного населеного пункту.

Як не прикро, але засміченість населених пунктів за останній час вражає. Проблема вивозу та утилізації побутових відходів актуальна також і для нашої громади. Зазвичай у засміченості територій населених пунктів жителі звинувачують будь-кого, але тільки не самих себе. 

За останні десятиліття змінився склад побутових відходів, відбувалося постійне зростання їх об’єму, а ось практики поводження с відходами залишилися «допотопними», або навіть погіршилися. На «сміттєву» кризу в країні звертають увагу не тільки екологи, громадські діячі та журналісти, але й звичайні мешканці населених пунктів, бо проблема видима неозброєним оком – стихійні сміттєзвалища, бруд, пляшки та обгортки під ногами.

Всі критикують за стан довкілля, але продовжують  смітити собі під ноги, викидати непотріб до лісу чи узбіччя замість того, щоб сортувати та здавати сортоване на переробку, або хоча би просто оплатити послугу вивезення відходів.

Виконавчий комітет Ватутінської міської ради інформує, що суб’єктам підприємницької діяльності, підприємствам, установам, організаціям, громадянам, органам самоорганізації населення, об’єднанням громадян з метою забезпечення чистоти та порядку населених пунктів нашої громади, належного утримання зелених насаджень забороняється виносити і звалювати сміття, будівельні, господарські, побутові, харчові відходи, відходи виробництва, траву, листя, гілки, сніг у невстановлених для цих цілей місцях на території Ватутінської міської громади.

Статтею 152 Кодексу України про адміністративні правопорушення за пушення державних стандартів, норм і правил у сфері благоустрою населених пунктів передбачена адміністративна відповідальність, яка тягне за собою накладення штрафу на громадян від двадцяти до вісімдесяти неоподаткованих мінімумів доходів громадян (340-1360 грн).

Пам'ятайте що дотримання чинного законодавства у сфері благоустрою є обов’язком кожного з нас і всі мають його дотримуватись.

Інформація інспектора з благоустрою