Шановні жінки, комунальне некомерційне підприємство «Ватутінська міська лікарня Ватутінської міської ради» з турботою про Ваше здоров’я за підтримки Ватутінської міської ради, підприємців та населення міста придбало сучасний апарат гістероскоп для діагностики та лікування гінекологічних захворювань. В даний час проводяться заходи по залученню спеціаліста, про місце та час прийому якого буде повідомлено додатково.
Декілька слів що таке гістероскопія
Гістероскопія – високоінформативний метод діагностики, котрий допомагає лікарю оглянути матку (канал шийки матки, порожнину матки та вічка маткових труб) та швидко і точно встановити діагноз і, за необхідності, провести лікування.
Огляд матки можна проводити кількома діагностичними методами: УЗД, МРТ (магнітно-резонансна томографія), гістероскопія. Проте гістероскопія має переваги у виявленні ряду патологій та їх лікування - проведенням оперативних втручань та маніпуляцій, що здійснюється у безперервному контролі зі сторони лікаря, так би мовити «контролем ока».
Практично незамінний метод, який передбачає мінімальну травматичність, при видаленні поліпів ендометрію.
Є два види гістероскопії : діагностична та лікування. Перша передбачає можливість встановити або підтвердити попередній діагноз, друга – застосовується при потребі видалення поліпів, міом, спайок.
Якщо раніше для ряду захворювань, приходилось робити надріз і хірургічно видаляти патологію,то завдяки гістероскопії сьогодні це проводиться з мінімальним втручанням в організм жінки.
Даний вид обстеження жінка не може призначити собі самостійно, обов’язковим є попередній огляд гінеколога та його рекомендація.
Покази для проведення діагностичної гістероскопії:
- Порушення менструального циклу.
- Непліддя.
- Кровомазання в менопаузі.
- Підозра на захворювання: субмукозна лейоміома матки, поліпи ендометрію, аномалії розвитку матки, аденоміоз, внутрішньоматкові синехії (зрощення), ранні стадії раку ендометрію, залишки плідного яйця або чужорідне тіло в порожнині матки.
- Невиношування вагітності.
- Оцінка ефективності та контроль під час проведення гормонотерапії.
Покази для проведення лікувальної гістероскопії:
- Наявність у порожнині матки поліпів ендометрію.
- Потовщення ендометріального шару (гіперплазії).
- Наявність міоми матки, розташованої під ендометрієм.
- Постійні рясні кровотечі з органу.
- Наявність внутрішньоматкових перегородок і зрощень стінок органу.
- Видалення з порожнини матки контрацептиву типу ВМС.
Протипоказами для проведення гістероскопії є: запальні процеси в сечостатевій системі, інфекційні захворювання в гострій стадії, пухлина на шийці матки, рясні кровотечі тощо.
Після операції «гістероскопія» ризик розвитку ускладнень дуже низький. Головне завдання пацієнтки в післяопераційному періоді — дотримуватися підготовлених рекомендацій лікаря і дотримуватися деяких обмежень.
Дбайте про своє здоров’я, будьте здорові. З прийдешнім Новим роком та Різдвом Христовим!
Інформація КНП "Ватутінська міська лікарня Ватутінської міської ради"