UAEU2.JPG

Про це йшлося під час наради з нагоди 20-ї річниці Резолюції Ради Безпеки ООН 1325 «Жінки, мир, безпека».

 «Сьогодні в лавах українських Збройних сил понад 16 тисяч жінок, в тому числі – жінок-офіцерів, що ще 10 років тому здавалося неможливим. Зважаючи на все більшу участь жінок в секторі безпеки і оборони України, ми маємо забезпечити їм належні умови для військової служби. Це спеціальне екіпірування та елементи бронезахисту відповідно до світових стандартів і вимог, організація дитячих куточків або ж кімнат грудного вигодовування в місцях проходження служби», – наголосила Віце-прем’єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Ольга Стефанішина.

Урядовиця зазначила, що новий Національний план дій до 2025 року  з виконання Резолюції Ради Безпеки ООН 1325 «Жінки, мир, безпека» є документом нового покоління, оскільки в його основу покладений принцип «Управління, орієнтоване на результат». Цей план сформований на основі досвіду інших країн з фокусом на рівноправній участі жінок і чоловіків у прийнятті рішень для запобігання конфліктам, розв’язання конфліктів, постконфліктного відновлення, участі в міжнародних операціях з підтримання миру, безпеки тощо.

«Реформа сектору безпеки і оборони є важливим елементом інтеграції України до НАТО поряд із забезпеченням доступу жінок до професії та військових звань. Саме тому новостворена Комісія щодо забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків докладатиме зусиль для розробки ефективних рішень з дотримання принципів Резолюції Ради Безпеки ООН 1325 «Жінки, мир, безпека», – наголосила Ольга Стефанішина.

Вона також зазначила, що ці питання є предметом найвищого порядку денного в діяльності Уряду, програмі Президента, а також у роботі практично всіх гілок влади.

Джерело: Урядовий Портал