gerbuk.JPG

У зв’язку з пандемією коронавірусу COVID‑19 проблема його ввезення в Україну з-за кордону така ж актуальна як і  боротьба з захворюванням всередині країни. Перш за все це пояснюється тестуванням вже захворілих людей, які  мають симптоми хвороби, що спричинює встановлення діагнозу в середньотяжких та тяжких випадках і унеможливлює виявлення носіїв інфекції.

Коронавірусну інфекцію вже зафіксовано у 150 країнах світу. Сьогодні остання з Європейських країн, Чорногорія, також повідомила про захворювання своїх громадян. Число вражених інфекцією складає майже 200 тисяч.

Станом на 18 березня в Україні зареєстровано 14 лабораторно підтверджених випадків коронавірусу, зокрема два летальні – у Житомирській та Чернівецькій областях.

Лікування від коронавірусу за кордоном проходять 12 громадян України, на карантині перебувають 744. Одна громадянка України за кордоном померла від коронавірусу – це сталося в Італії 13 березня.

Як бачимо, інфекція колосально швидко  поширюється світом і ситуація є надзвичайно складною. Цьому сприяють міграційні процеси.

За останні дні в Україну повернулось близько 12 тисяч українців і ніхто не може гарантувати того, що хтось із них не стане джерелом розповсюдження інфекції у нас. Вони всі у групі ризику. Тому звертаємось до кожного, хто нещодавно прибув із-за кордону, пройти рекомендований термін самоізоляції протягом 14 днів. Кожен має чітко розуміти, що в залежності від власних дій чи бездіяльності може запобігти розвитку епідемії чи стати джерелом її активного поширення.

Всесвітня організація охорони здоров’я наголошує на необхідності свідомого ставлення громадян до ситуації у світі. Фахівці рекомендують  максимально обмежити ділові чи побутові контакти, особливо громадянам, які перебували на території країн з зафіксованими випадками захворювань на коронавірус.

Але не потрібно песимістично сприймати подібну інформацію. «Завмирання» навколишнього світу дає змогу подумати про власний, внутрішній світ. Нехай вимушене усамітнення та обмеження зібрань отримають присмак переоцінки цінностей. Досить складно, безумовно, не панікувати та зберігати спокій, отримуючи інформацію про нові зараження та фінансову кризу.

Однак погодьтесь, що всі ми отримуємо шанс озирнутися навколо, проаналізувати свої вчинки та скласти плани на майбутнє. Замість нервового самовиснаження влаштуйте генеральне прибирання в оселі, напишіть листа чи зателефонуйте друзям, заспокойте рідних і близьких. Подивіться фільм, на який раніше не вистачало часу, прочитайте цікаву книгу. І в кінці кінців ваші погляди на деякі речі зміняться. Не завжди вдається вплинути на хід складних подій. Але життя продовжується. Тому радійте його кожній хвилині щоденно, обов’язково мийте руки з милом і будьте всі здорові!

Пам`ятка про самоізоляцію

Інформація відділу з питань внутрішньої політики