UAEU2.JPG

В повсякденному житті ми забуваємо про справжню цінність мови. Вона є тією життєдайною частинкою, що живить українську націю.  У IX ст. саме з мови почалося відродження ідеї української державності.

Свято встановлено 9 листопада 1997 року, коли Президент України  на підтримку ініціативи громадських організацій та з урахуванням важливої  ролі української мови в консолідації українського суспільства видав Указ № 1241/97 «Про День української писемності та мови». В Указі зазначено: «Установити в Україні День української писемності та мови, який відзначати щорічно  9 листопада в день вшанування пам'яті Преподобного Нестора - Літописця».

У День української писемності та мови за традицією:

  • покладають квіти до пам'ятника Несторові-літописцю;
  • відзначають найкращих популяризаторів українського слова;
  • заохочують видавництва, які випускають літературу українською мовою;
  • стартує Міжнародний конкурс знавців української мови імені Петра Яцика— конкурс проводився за підтримки Міністерства освіти та науки України та Ліги українських меценатів. Щорічна кількість учасників понад 5 млн із 20 країн світу.
  • на Українському радіотрадиційно відбувається радіодиктант національної єдності. Цю акцію започатковано з 2000 року. Відтоді щороку всі охочі можуть взяти участь у написанні радіодиктанту та не стільки з'ясувати, чи добре знають українську мову, як продемонструвати єдність з усіма, хто любить і шанує українське слово. Дійсно, спілкуючись українською мовою ми ідентифікуємо себе як єдина українська нація.

Також існувала традиція 9 листопада, коли батьки відводили дітей в школу, а потім йшли до церкви: поставити свічку перед образом Нестора-літописця і помолитися, щоб він допоміг дитині в навчанні.

Ватутінська міська  бібліотека для дорослих не залишилася осторонь святкування Дня української писемності та мови. З нагоди свята у бібліотеці протягом дня пройшли ряд заходів.  Учасникам надали можливість перевірити свої знання з української мови, взяти участь в мовних змаганнях, перекладали  українською мовою слова народів  світу, відшукували помилки, читали вірші про мову. Був представлений документальний фільм, який ілюструє складний та тернистий шлях української мови до її визнання та становлення.

Відвідувачі  мали змогу ознайомитися з друкованими матеріалами про розвиток української мови з представленої в читальному залі бібліотеки книжкової виставки.

В цей  день працівникам бібліотеки  важливо було нагадати, що мова , як і Україна, —починається з кожного з нас.

Для більшості з нас українська мова є рідною, тому й намагаємося її вивчати, вдосконалювати, адже  дісталась нам у спадок від наших пращурів, а ми  мусимо передати її нащадкам.

 

Інформація відділу культури та туризму