UAEU2.JPG

Ватутінське комунальне виробниче підприємство “Водоканал” інформує, що з 1 травня 2019 року в повному обсязі вступив в дію новий Закон України “Про житлово-комунальні послуги” від 09.11.2017 № 2189-VIII (надалі – Закон № 2189-VIII) та утратив чинність попередній Закон від 24.06.04 р. № 1875-IV.

Відповідно до ст.12 Закону № 2189-VIII та п. 6 “Правил надання послуг з централізованого водопостачання та централізованого водовідведення і типових договорів про надання послуг з централізованого водопостачання та централізованого водовідведення ”, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 05.07.2019 № 690, надання послуг з централізованого водопостачання та централізованого водовідведення здійснюється виключно на договірних засадах згідно з умовами договору, що укладається відповідно до типових договорів про  надання послуг з централізованого водопостачання та централізованого водовідведення (за вибором співвласників багатоквартирного будинку):

  • типовий договір з індивідуальним споживачем про надання послуг з централізованого водопостачання та централізованого водовідведення (з обслуговуванням внутрішньобудинкових систем);
  • типовий договір з індивідуальним споживачем про надання послуг з централізованого водопостачання та централізованого водовідведення (без обслуговування внутрішньобудинкових систем);
  • типовий договір з індивідуальним споживачем у будівлі, приміщення якої є самостійними об’єктами нерухомого майна, про надання послуг з централізованого водопостачання та централізованого водовідведення;
  • типовий договір з колективним споживачем про надання послуг з централізованого водопостачання та централізованого водовідведення;
  • типовий колективний договір про надання послуг з централізованого водопостачання та централізованого водовідведення.

Типові договори затверджено окремо для різних моделей організації договірних відносин (індивідуальний договір та колективний договір) та для різних категорій споживачів  (індивідуальний споживач, колективний споживач) в тому числі для споживачів приватного сектору, фізичних осіб підприємців та юридичних осіб.

           Індивідуальний договір (кожний з трьох варіантів співпраці: 1) з обслуговуванням виконавцем послуги внутрішньобудинкових систем, за допомогою яких послуга надається, 2) без такого обслуговування, 3) з споживачем у будівлі, приміщення якої є самостійними об’єктами нерухомого майна) укладається з індивідуальним споживачем - кожним співвласником багатоквартирного будинку самостійно.

Разом з цим Законом № 2189-VIII передбачено плату за абонентське обслуговування у розрахунку на одного абонента для комунальних послуг, що надаються споживачам багатоквартирних будинків за індивідуальними договорами.

Колективний договір про надання комунальної послуги укладається з виконавцем такої послуги, уповноваженою на це співвласниками, від імені та за рахунок усіх співвласників багатоквартирного будинку. Колективний договір може бути укладений з виконавцем за умови обладнання багатоквартирного будинку вузлом обліку, який забезпечує загальний облік споживання послуги у будинку. Договір з колективним споживачем укладається від імені юридичної особи (ОСББ), що об’єднує всіх співвласників будинку і діє в їхніх інтересах.

Згідно з п. 4 розділу VI Прикінцевих та перехідних положень Закону № 2189-VIII співвласники багатоквартирних будинків не пізніш як протягом одного року з дня введення в дію цього Закону (тобто до 01.05.2020) зобов'язані прийняти рішення про модель організації договірних відносин з виконавцем послуг з централізованого водопостачання та централізованого водовідведення – Ватутінським комунальним виробничим підприємством “Водоканал”, а виконавець послуги - укласти із такими співвласниками договори відповідно до обраної співвласниками моделі організації договірних відносин. Прийняття рішень співвласників багатоквартирного будинку про вибір моделі організації договірних відносин з виконавцем послуги здійснюється відповідно до ст. 10 Закону України “Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку”, якою передбачено, що такі рішення мають прийматися на зборах співвласників. Рішення вважається прийнятим зборами співвласників, якщо за нього проголосували власники квартир та нежитлових приміщень, площа яких разом перевищує 50 відсотків загальної площі всіх квартир та нежитлових приміщень багатоквартирного будинку.

З урахуванням вищевикладеного, адміністрація підприємства наголошує на необхідності прийняття рішення співвласниками кожного багатоквартирного житлового будинку, споживачами приватного сектору, споживачами у будівлі, приміщення яких є самостійними об’єктами нерухомого майна, визначившись з моделлю організації договірних відносин з Ватутінським комунальним виробничим підприємством “Водоканал” який є виконавцем послуг з централізованого водопостачання та централізованого водовідведення. Один примірник протоколу зборів співвласників кожного будинку з прийнятим рішенням щодо обраної моделі організації договірних відносин з виконавцем послуг з централізованого водопостачання та централізованого водовідведення, надати Ватутінському комунальному виробничому підприємству “Водоканал” для проведення роботи по укладенню договорів відповідного типу.

У разі якщо співвласники багатоквартирного будинку самостійно не оберуть одну з моделей організації договірних відносин, між виконавцем послуг з централізованого водопостачання та централізованого водовідведення та кожним співвласником будинку, буде укладено один із запропонованих типових індивідуальних договір про надання послуг з урахуванням особливостей, визначених частиною сьомою ст. 14 Закону № 2189-VIII.

Укладені раніше договори про надання послуг з централізованого водопостачання та централізованого водовідведення діятимуть до укладення нових за правилами Закону № 2189-VIII.

Підприємство звертається до кожного співвласника та ініціативних груп кожного багатоквартирного будинку  з проханням провести відповідну роботу з залученням, при необхідності, представників  підприємства.

 

Адміністрація Ватутінського КВП «Водоканал»