UAEU2.JPG

«Стимулюючим фактором для тих, хто ухиляється від сплати аліментів, стало введення в дію у 2018 році двох пакетів законів «Чужих дітей не буває», – розповідає начальник обласної юстиції Олександр Свіренюк.

Понад 90 млн грн  (91 361 457 грн) – саме стільки аліментів органи державної виконавчої служби Черкаської області стягнули з початку 2019 року на користь більш ніж 12 тисяч дітей. Це 34,5 млн грн більше ніж протягом аналогічного періоду 2018 року.

З них понад 37 млн грн  (37 034 062  грн) –  результат застосування до боржників примусових засобів впливу відповідно до цих законів.

«Кількість боржників, у яких сукупний розмір заборгованості перевищує суму платежів за 4 місяці становить 5 282. По зазначених виконавчих провадженнях винесено 99 % необхідних постанов, а саме: постанов  про встановлення тимчасового обмеження боржника у праві керувати транспортними засобами, користування зброєю, пристроями для відстрілу патронів, полювання та виїзду за межі України. Ще 1037  боржників оголошено у розшук», – зазначив він.

Ще одним ефективним впливом на несумлінних батьків є застосування до них такого покарання, як суспільно корисні роботи. Державними виконавцями Черкаської області складено 1904 протоколи про вчинення боржниками адміністративного правопорушення (ст. 183-1 КУпАП).

«Від часу дії закону «Чужих дітей не буває» судами Черкаської області винесено 233 постанови про призначення злісним неплатникам суспільно корисних робіт. Відпрацювали суспільно корисні роботи вже 56 боржників по аліментам, з яких стягнуто понад 112 тис грн. Кошти спрямовані на погашення заборгованості з аліментів їхнім дітям», – повідомив Олександр Свіренюк.

Інформація Головного територіального управління юстиції у Черкаські області