Цьогоріч в Україні запровадили новий механізм забезпечення реабілітацією дітей з інвалідністю внаслідок дитячого церебрального паралічу. Він діє за принципом «гроші ходять за людиною». Це дозволить забезпечити адресність, прозорість та підвищити якість надання реабілітаційних послуг.
Новим порядком визначений механізм використання коштів, передбачених у державному бюджеті за програмою «Реабілітація дітей з інвалідністю внаслідок дитячого церебрального паралічу». Зокрема й спрямування бюджетних коштів на відшкодування вартості таких заходів профільним закладам охорони здоров’я, пояснюють у Департаменті соціального захисту населення облдержадміністрації.
– Для отримання заходів із реабілітації одному з батьків дитини з інвалідністю внаслідок ДЦП або її законному представнику необхідно звернутися із заявою та пакетом документів до місцевих органів соціального захисту населення, – каже директор Департаменту Руслан Чикало. – Йдеться про копії паспорта громадянина України та/або свідоцтва про народження дитини, індивідуальної програми реабілітації, виписки з медичної карти форми № 027/о.
Він додав, що перелік закладів та реабілітаційних установ, які можуть брати участь у державній програмі, формується Фондом соціального захисту інвалідів. Ознайомитися з ним можна на офіційних веб-сайтах Мінсоцполітики (www.msp.gov.ua у розділі «Інвалідність» ‒ «Реабілітація дітей з інвалідністю внаслідок дитячого церебрального паралічу»), Фонду, місцевих та регіональних органів. Такий перелік покликаний допомогти законним представникам дітей ознайомитися з переліком цих установ та обрати із зазначеного переліку заклад, до якого вони можуть звернутися за реабілітаційними заходами.
Прес-служба Черкаської обласної державної адміністрації