Суспільно корисні роботи як один із видів покарання для неплатників аліментів було введено першим пакетом законопроектів #ЧужихДітейНеБуває, що набули чинності 6 лютого 2018 року. Другий пакет законопроектів #ЧужихДітейНеБуває, схвалений Верховною Радою 3 липня, посилив відповідальність боржників, зокрема, ввів кримінальну відповідальність за злісне ухилення від суспільно корисних робіт.
«Маньківський районний суд Черкаської області призначив у вигляді покарання 120 год суспільно корисних робіт для горе-батька, який заборгував своїм дітям понад 104 тис грн аліментів. Таким чином, завдяки цьому виду покарання ліквідовуються заборгованості з виплати аліментів, і діти отримують свої законні кошти на навчання, розвиток та відпочинок» – повідомив начальник ГТУЮ у Черкаській області Олександр Свіренюк.
***
Строк виконання адміністративного стягнення у вигляді суспільно корисних робіт обчислюється у годинах, протягом яких порушник виконує призначену йому суспільно корисну працю. За виконання суспільно корисних робіт порушнику нараховується плата за виконану ним роботу.
Оплата праці здійснюється погодинно за фактично відпрацьований час у розмірі не меншому, ніж встановлений законом мінімальний розмір оплати праці.
Суспільно корисні роботи можуть призначатися на строк від 120 до 360 годин і виконуються не більше восьми годин, а неповнолітніми – не більше двох годин на день.
Вид та перелік об’єктів оплачуваних робіт, на яких порушники повинні виконувати ці роботи, визначає відповідний орган місцевого самоврядування.
Інформація Головного територіального управління юстиції