UAEU2.JPG

На дворі повіває весною... Сяє сонечко, синички видзвонюють, на галявині пробиваються перші первоцвіти. Вибігають хлопчики й підстрибуючи з ноги на ногу вигукують: «Шмаровіз, шмаровіз, кидай сани, бери віз!» (шмаровіз, той, що змащує вози). А тут і сусідка на поріг, з Колодієм вітає. До свята вже й вареників із сиром та вишнями наварено - мають же приїхати гості. На свято не годиться без пісні й жінки заспівують оту, якою щороку зачинають Колодія:

 А я собі молодиця, в домі господиня,

Наварила вареничків зі свіжого сиру,

А хто прийде на колодку, тому буде мило!

– так розпочиналось раніше традиційне гуляння.

Колодій – свято переходу зими у весну. Він приїздить на золотій колісниці, на небі простеляється його золота путь. Колодій розкручує світлі космічні сили – Коло Діє, що символізує світ у русі. У розвитку життя, що цілком відповідає дійствам, образам і змісту свята на честь Сонця.  Це свято триває сім днів, а на всі свята Сонячного Кола вшановують і Сонце красне, і Людину світославну.

Березневого дня прийшла і до нас весела Масниця, яка завжди за собою несе  радість, світло і тепло.

Вже час розпочати веселе і радісне свято

На нього чекаємо давно уже ми.

Тому і зібралися тут в день весни. 

В Будинку культури с.Скаливатка дійство розпочалося піснею «Моя земля» у виконанні Крістіни Постоленко, адже саме земля пробуджується від зимового сну і готується обдаровувати всіх щедрими дарами гарного врожаю. Далі свято прикрасили своїми художніми номерами Олександра Поліщук, Ліза Кошеленко, Ксенія Яценко (викладач Ольга Матвійчук), Юлія Кравченко; колоритними піснями порадували глядачів народний аматорський жіночий вокальний ансамбль «Веснянка»,  жартівливими піснями - фольклорний колектив «Скаливатчанка» та музики у складі Володимира Стародуба та Володимира Пухальського. Примовки про варенички та масницю розповідали юні жителі села - Тимур Маслінцев, Ваня Стеценко, Єлісей Лещенко; а Масницею була Настя Бондаренко.

Цікаво з жартами і сміхом пройшли традиційні ігри та конкурси такі як: «Спечи млинець», «Як не з’їм, то понадкушую», «Варенички» та інші. Всім хто приймав участь у розважальній програмі було вручено призи від Ватутінської міської організації ВО «Черкащани» в особі Юрія Мамайсурова, який привітав присутніх зі святом та побажав добра, миру, злагоди, здоров’я та світлого майбуття.

За змістовне ведення свята висловлюю щиру подяку Ользі Галущенко - вчителю української мови та літератури ЗОШ №5; за смачні домашні вареники та млинці, якими пригощали глядачів - Любові Половинко, Марії Понзель, Любові Мазирі та Надії Лисенко; за надання транспорту для перевезення музичного обладнання  - Олені Бондаренко та Володимиру Котурко; Надії Хроненко, за художній витвір символу свята – Мари.

Інформація директора Будинку культури с.Скаливатка Н.Гаркавенко