gerbuk.JPG

9 березня виповнилось 205 років від дня  народження нашого славетного земляка Тараса Шевченка, якого знає та шанує весь світ. Тарас Григорович прожив коротке і вкрай важке життя. Із своїх 47-и років 24 роки він був кріпаком, 17 років – невільником у засланнях, під наглядом жандармів і тільки 10 років – вільною людиною.

І в цих несприятливих умовах Шевченко створив свій безсмертний «Кобзар», написав декілька томів прозових і драматичних творів, став Академіком Академії мистецтв. З його мистецької спадщини збереглося 835 творів живопису і графіки. Є дані про 270 втрачених і досі не знайдених мистецьких творів.

Він був сином мужа, а став володарем у царстві духа. Він був кріпаком, а став велетнем у царстві людської культури. Він був самоуком, а вказав нові світи і вільні шляхи професорам і книжним ученим.  Доля переслідувала його в житті, скільки лиш могла, та вона не зуміла перетворити золота його душі в щастя для нього самого.

З нагоди ювілею великого сина народу України в міському Палаці культури сьогодні відбувся святковий концерт.

Народний аматорський хор духовної музики «Відродження», народний аматорський чоловічий вокальний ансамбль «Оберіг», народний аматорський оркестр народних інструментів, народний аматорський хор ветеранів праці та їх солісти Михайло Крижановський, Ольга Матвійчук,  Галина Ткаченко, Олександра Поліщук та Софія Пересунько виконали пісні Кобзаря і про Кобзаря.

Скрипалька Софія Рукавішнікова виконала уривок з поеми "Княжна" Тараса Шевченка «Зоре моя вечірняя», музику до якого написав Гордій Гладкий.

Маловідомі вірші Шевченка декламували Юлія Маняк, Влад Поліщук та Крістіна Іванченко.

Вже багато років минуло з дня народження відданого сина українського народу Тараса Григоровича Шевченка, але й сьогодні, як живий,  говорить він із своїми  наступниками. Його слово  живе між нами, гнівне і ніжне, полум’яне і міцне.

Інформація відділу з питань внутрішньої політики