Кошти, додатково виділені з місцевих бюджетів, дадуть змогу оздоровити значно більшу кількість громадян, постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи. На цьому наголосив у ході колегії Департаменту соціального захисту населення ОДА керівник структури Руслан Чикало. За його словами, цьогоріч із державного бюджету нашій області передбачили на такі послуги 9,6 млн грн. Ця сума на 3,3 млн грн більше за торішню, однак це лише 65 % від потреби.
– Наше завдання – вчасно та якісно надавати допомогу незахищеним категоріям громадян, – говорить Руслан Олександрович. – Цьому питанню в державі приділяють особливу увагу, спрямовуючи відповідне фінансування в межах реформ чи соцпрограм. При цьому тут важливою є і фінансова підтримка з місцевих бюдждетів. Приміром, торік за рахунок коштів місцевих бюджетів на 70 % оздоровили чорнобильців у м. Сміла, Драбівському, Золотоніському, Кам’янському, Уманському та Черкаському районах. Стовідсотково – лише в Корсунь-Шевченківському та Смілянському районах. Водночас зовсім не виділили на ці потреби кошти в містах Черкаси, Ватутіне, Золотоноша та Умань, Жашківському, Звенигородському, Лисянському, Монастирищенському, Чигиринському та Чорнобаївському районах.
Директор Департаменту повідомив про те, що структурні підрозділи з питань соціального захисту населення районних адміністрацій та міських рад в межах державного фінансування оздоровили минулоріч 916 осіб, поміж яких і 14 дітей з інвалідністю зазначеної категорії. А за рахунок коштів місцевих бюджетів та інших джерел фінансування санаторно оздоровились 125 постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи I категорії та 237 дітей цієї категорії.
Довідково:
Затверджена Урядом вартість путівки:
- для осіб I категорії – 7 300 грн;
- для осіб I категорії із захворюванням нервової системи (з наслідками травм і захворюваннями хребта та спинного мозку) –22 200 грн;
- для дітей, яким установлено інвалідність, пов’язану з Чорнобильською катастрофою, та одного з батьків або особи, яка замість них, – 14 500 грн.
Прес-служба Черкаської ОДА