Відповідно до вимог законодавства, сьогодні на черговій сесії міської ради, міський голова Олександр Лисюк прозвітував перед депутатами міської ради та громадою міста про діяльність за 2018 рік.
Далі наводимо повний текст звіту
Звіт міського голови за 2018 рік
Завершився черговий рік нашої спільної праці, рік непростий, як для держави в цілому, так і для міста зокрема. Але простих років не буває, тим більше коли в країні йде війна. Наше завдання, в будь якій ситуації максимально забезпечувати життєдіяльність міста, щоб всі споживачі отримували необхідні для життя послуги, а також думати про майбутнє, реалізуючи програми та проекти розвитку, вирішуючи наболілі проблеми минулих років, оперативно реагувати на реформи, об’єктивно їх оцінювати та впроваджувати все корисне для громади.
Коротко характеризуючи нашу роботу, хочу зазначити, що міська рада, виконавчий комітет та всі структурні підрозділи минулого року працювали стабільно і послідовно, забезпечуючи розвиток міста за пріоритетними напрямками, розв’язуючи поточні питання життя громади.
Я вдячний депутатам міської ради, членам виконкому, працівникам апарату і структурних підрозділів за плідну працю. Дякую за співпрацю і небайдужим активним громадянам, які не сиділи, склавши руки чекаючи світлого майбутнього, а разом з нами працювали на результат. Важливо, що наші зусилля щодо соціально-економічного розвитку міста знаходять розуміння та підтримку народного депутата України Валентина Ничипоренка, а також депутатів обласної ради Івана Павленка та Віктора Бойка. У всьому відчуваємо бажання посприяти у плані виділення додаткового фінансування із Державного та обласного бюджетів на вирішення найбільш актуальних проблем.
Зокрема за сприяння Валентина Миколайовича Ничипоренка місто отримало 2 798 тисяч гривень на реконструкцію напірного каналізаційного колектора, 1,5 мільйонів гривень на асфальтування вулиці Островського та 1,7 мільйонів гривень на реконструкцію міського Палацу культури.
Депутат обласної ради Віктор Васильович Бойко кошти обласного бюджету, які виділялись на здійснення депутатської діяльності, були направлені на потреби закладів освіти. Свої депутатські кошти Іван Федорович Павленко спрямував на вирішення нагальних проблем медичної галузі – на суму 150 тис.грн. придбано напівавтоматичний біохімічний аналізатор та аудіометр.
В силах своїх можливостей намагаємося допомагати тим родинам, які найбільш цього потребують. Як приклад - минулого року, з метою підтримки багатодітної родини, в якої народилось троє діток, було придбано двохярусне ліжко та на День міста подаровано електродуховку.
Запорукою успішної діяльності міської влади є належне фінансування і для того, аби все працювало, як єдиний механізм, треба в першу чергу, забезпечити виконання міського бюджету, а для розвитку – його перевиконання. Тому що, бюджет – це та основа, від якої залежить добробут і стабільність кожного міста.
За 2018 рік до загального та спеціального фонду міського бюджету надійшло 40,7 млн.грн. власних і закріплених доходів (без урахування міжбюджетних трансфертів). У порівнянні з попереднім роком зазначені доходи зросли на 4,4 млн.грн., або на 12,1%.
Основним бюджетоутворюючим податком власних та закріплених доходів є податок на доходи фізичних осіб. При прогнозі на 2018 рік – 19,1 млн.грн., фактично надійшло до бюджету міста 19,3млн. грн., що становить 101,0 відс.. В порівнянні з відповідним періодом минулого року надходження збільшились на 3,1млн. грн.
Другим вагомим податком у міському бюджеті є єдиний податок. За 2018 рік надійшло даного податку 7,4млн. грн. що становить 100,8 відс. Порівняно з відповідним періодом минулого року надходження збільшились на 0,9 млн. грн..
Третім вагомим податком у міському бюджеті, є плата за землю, виконання за 2018 рік складає 73,2 відс. до прогнозних показників. При плані 5,2млн. грн. до бюджету фактично надійшло 3,8млн. грн.. В порівнянні з відповідним періодом минулого року надходження зменшились на 1,3 млн. грн. Причиною не виконання є те, що відділом Держгеокадастру у м. Ватутіне була допущена помилка в обрахунку нормативно – грошової оцінки з визначенням коефіцієнту індексації, що призвело до суттєвих втрат бюджету при обрахунку орендної плати за 2018 рік.
Складовою доходної частини міського бюджету є міжбюджетні трансферти. За звітний період до бюджету міста надійшло 136,6 млн. грн. трансфертів з державного та інших місцевих бюджетів, з них:
базової дотації 10,3 млн. грн.,
освітньої субвенції 16,7 млн. грн.,
медичної субвенції 15,6 млн. грн.,
субвенція на здійснення заходів щодо соціально-економічного розвитку окремих територій 2,8 млн. грн.
Незважаючи на складний бюджетний період в частині недоотримання планових надходжень, вдалося забезпечити належне утримання закладів соціально - культурної сфери міста, в тому забезпечити вчасну виплату заробітної плати працівникам установ), виконання міських програм, підтримки благоустрою в місті.
За 2018 рік за рахунок коштів міського бюджету проведено видатків на суму 176,3 млн.грн., з яких 167,7 млн.грн. – видатки загального фонду та 8,6 млн.грн. – спеціального фонду, що на 4,6 %, або на 7,7 млн.грн. більше, ніж за 2017 рік. Збережено існуючу мережу бюджетних закладів та установ, забезпечена належна робота комунальних господарств, виконання програм соціального захисту .
В галузевому розрізі 24,6% видатків загального фонду бюджету міста становлять асигнування на утримання галузі освіти. На фінансування галузі за звітний період спрямовано 41,3 млн. грн., що на 21,5% більше, ніж за попередній рік.
На утримання закладів охорони здоров’я у 2018 році з загального фонду міського бюджету спрямовано 23,4 млн. грн., що складає 13,9 % загального обсягу видатків. У порівнянні з 2017 роком видатки на утримання галузі зросли на 11,9%.
Видатки міського бюджету на соціальний захист населення склали 85,1 млн. грн., що відповідає 50,7 % видатків загального фонду бюджету.
Обсяг асигнувань, спрямованих на фінансування галузі «Культура» за 2018 рік склав 3,2 млн. грн., галузі «Фізична культура і спорт» – 0,9 млн. грн.
За 2018 рік із загального фонду міського бюджету за виконані роботи по благоустрою міста перераховано 1,5 млн. грн. У порівнянні з попереднім роком зазначені видатки зросли на 0,2 млн. грн., або на 15,3%.
Протягом 2018 року на утримання автомобільних доріг за рахунок власних коштів міського бюджету використано 0,6 млн.грн.
Із спеціального фонду міського бюджету за звітний період проведено видатків на суму 8,6 млн.грн.
За 2018 рік на здійснення видатків капітального характеру з бюджету розвитку спрямовано 4,3 млн. грн., в тому числі 1,1 млн. грн. за рахунок коштів міського бюджету, 3,2 млн.грн. за рахунок субвенції з державного бюджету та обласного бюджетів.
Немалим джерелом наповнення міського бюджету є продуктивна робота нашої промисловості.
За січень–жовтень 2018р. основним колом підприємств міста реалізовано промислової продукції на суму 493 мільйонів 168,3 тис. грн. Основним бюджетоутворювачем міста у 2018 році був ТОВ „Комбінат баранкових виробів” (один з основних експортерів продукції харчової промисловості).
Обсяг експорту зовнішньої торгівлі товарами за січень-червень 2018 року по місту становив 7 мільйонів 851,4 тисячі доларів США і проти січня – червня 2017 року збільшився на 49,2% (5 мільйонів 262,7 тис.дол. США). Обсяг імпорту товарів за січень-червень 2018 року збільшився у 5,75 рази.
Коефіцієнт покриття експортом імпорту по м. Ватутіне за січень – червень 2018 року становив 7,15.
Обсяг капітальних інвестицій (крім інвестицій з державного бюджету) у розрахунку на одиницю населення за січень - червень 2018 року складає 5299,9 грн. Всього за січень-червень 2018 року освоєно 90602 тис.грн. капітальних інвестицій. Основним джерелом капітальних інвестицій є власні кошти підприємства та організацій.
Обсяг прямих іноземних інвестицій у січні-червні 2018 року складає 1 мільйон 736,5 тисяч доларів США. Темп зниження до обсягів на початок 2018 року (1 мільйон 1744,7 тисяч доларів США) складає 0,5%.
Обсяг фізичного обсягу роздрібного товарообороту підприємств за січень – вересень 2018 року становить 87 мільйонів 981,8 тис.грн., порівняно до січня-вересня 2017 року - 105,6%.
Значну роль у вирішенні соціально-економічних проблем відіграє розвиток підприємництва. У місті здійснюють господарську діяльність 221 юридична особа та 629 фізичних осіб-підприємців.
Рівень середньомісячної заробітної плати одного штатного працівника по місту за ІІІ квартал 2018 року, згідно статистичних даних, становить 7268 грн., що на 31,1 % більше, ніж за ІІІ квартал попереднього року.
За наявною статистичною інформацією станом на 01.01.2019р. по м.Ватутіне на економічно активних підприємствах та у бюджетних установах відсутня заборгованість із виплати заробітної плати.
Для оперативного та зручного вирішення питань реєстрації, отримання дозволів та інших адміністративних послуг в місті функціонує Центр надання адміністративних послуг. Послугами Центру можуть скористатись як підприємці, так і громадяни.
Рішенням виконавчого комітету затверджено 146 адміністративних послуг із яких 90 послуг територіальних органів центральних органів виконавчої влади, та 56 послуг, що надаються структурними підрозділами виконавчого комітету. Станом на 31.12.2018 Центр надання адміністративних послуг співпрацює із такими суб’єктами надання адміністративних послуг як: - сектором ведення реєстру територіальної громади (5 послуг); – відділом з питань державної реєстрації (30); – відділом освіти (2); – відділом містобудування, архітектури та земельних відносин (18); – відділом соціально-економічного розвитку (1); – Звенигородським районним відділом Державної міграційної служби (1); - міськрайонним управлінням у Звенигородському районі та м. Ватутіному Головного управління Держгеокадастру у Черкаській області (9); – Головним територіальним управлінням юстиції в Черкаській області (57); - Звенигородським районним відділенням управління державної служби надзвичайних ситуацій України в Черкаській області (1); – Управлінням Держспоживслужби в Звенигородському районі (3); - Управлінням патрульної поліції в Черкаській області ДПП (2); - Черкаським обласним управлінням лісового та мисливського господарства (1); - Державним агентством водних ресурсів України (2); - Управлінням Державного агентства рибного господарства у Черкаській області (8); - Управлінням Держпраці у Черкаській області (6). У 2019 році планується розширення переліку адміністративних послуг за рахунок співпраці з органами ДРАЦС, а також отримання нових інформаційних карток від Управлінням Державного агентства рибного господарства у Черкаській області та міськрайонного управлінням у Звенигородському районі та м. Ватутіному Головного управління Держгеокадастру у Черкаській області.
Впродовж 2018 року Центром було прийнято 3536 вхідних пакетів документів (що в середньому становить 295 за місяць) від суб’єктів звернення, з яких 3501 взято до опрацювання та 35 відмов.
Крім того за вказаний періоду було надано 917 консультацій. Складено 208 постанов про адміністративні правопорушення статті 197 Кодексу України про адміністративні правопорушення та передано на розгляд виконкому 1 протокол про адміністративні правопорушення за повторне порушення статті 197 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Велика увага приділяється питанню ефективного використання земель міста. Земля має працювати та приносити доходи. Значна робота проводилася з орендарями земельних ділянок по врегулюванню договірних відносин відповідно до нормативно-грошової оцінки землі.
За результатами роботи комісії з визначення розміру та відшкодування збитків по платі за землю у 2018 році донараховано 205,7 тис. грн., з яких сплачено 75,1 тис. грн. у добровільному порядку.
Впродовж 2018 року відділом містобудування, архітектури та земельних відносин було опрацьовано матеріали та підготовлені документи до укладання договору оренди по інвестору ТОВ «Біо Інвест Групп-2» на будівництво фотовольтаїчної електростанції, що надало змогу залучити додаткові кошти до міського бюджету (річний розмір орендної плати –326149,68 грн.) та можливість створення нових робочих місць.
Опрацьовано матеріали з метою організації та проведення земельних торгів у формі аукціону для продажу права оренди п’яти земельних ділянок несільськогосподарського призначення та проведено земельні торги, що надало можливість залучити додаткові кошти до міського бюджету (річний розмір орендної плати – 16660,48грн).
Протягом року проводився розгляд заяв та документів фізичних та юридичних осіб з питань віднесених до повноважень відділу, що надійшли з Центру адміністративних послуг (ЦНАП) – в кількості 82 звернення. Підготовлено 34 проекти рішень виконавчого комітету Ватутінської міської ради. В зазначений період було видано:
- 6 будівельних паспортів;
- 3 паспорта прив’язки тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності;
- 31 довідок нотаріусу;
- 10 висновків по проектах землеустрою;
- 2 висновки для узаконення самочинного будівництва;
- 2 містобудівних умов і обмежень забудови земельної ділянки .
Надано інформації на листи Черкаської ОДА в кількості -198.
Крім іншого було розглянуто 96 звернення фізичних та юридичних осіб, по яким підготовлено 92 проектів рішень міської ради та подано матеріали на розгляд Ватутінської міської ради (10 засідань) по земельним питанням та 21 проект рішень по містобудівним питанням з яких 11 рішень про надання дозволів на замовлення Детальних планів територій, 9 рішень по затвердженню Детальних планів територій які відкорегували Генеральний план міста та 1 рішення про продовження дії Програми розроблення та коригування містобудівної документації м. Ватутіне та с. Скаливатка.
Постійно надаються консультації та роз’яснення законодавства у сфері земельних відносин щодо оформлення, володіння, користування та розпорядження земельними ділянками державної, комунальної та приватної форм власності, а також щодо додержання громадянами правил добросусідства та у сфері містобудівного законодавства.
За 2018 рік проведено 47 засідань міської комісії з питань дотримання вимог законодавства про працю, легалізацію виплати заробітної плати, зайнятості населення та трудових відносин з найманими працівниками, на яких заслухані 82 роботодавці, проведено 33 рейди - моніторинги, під час яких обстежено 245 суб’єктів господарювання в результаті за звітний період додатково зареєстровано 72 найманих працівника, та 23 особи зареєстровано як СПД що дало змогу додатково залучити надходжень до міського бюджету в сумі щонайменше 285 тис. грн.
Також, комісією ініційовані інспекційні відвідування державним інспектором праці підприємців, які ухиляються від реєстрації трудових договорів з найманими працівниками. За результатами таких 15 - ти проведених відвідувань до 6 - ти роботодавців вжиті відповідні заходи впливу в межах повноважень. В результаті проведеної роботи додатково до міського бюджету надійшло 33,5 тис. грн.
У місті проводиться цілеспрямована робота щодо забезпечення безперебійного функціонування житлово-комунального господарства, яке складається з трьох комунальних підприємств: Ватутінське виробниче управління житлово-комунального господарства, комунального виробничого підприємства «Водоканал» та комунального підприємства теплових мереж. Послуги з вивезення твердих побутових відходів надає приватний підприємець Олександр Климчук.
Незважаючи на комплекс проблем у цій галузі, вдалося вчасно розпочати опалювальний сезон, оперативно реагувати та ліквідовувати аварійні ситуації та забезпечити споживачів якісними послугами.
Ватутінське ВУЖКГ
З метою підтримання належних умов для життєдіяльності мешканців міста та благоустрою території міста протягом 2018 року були виконані роботи «В рамках програми розвитку житлово-комунального господарства та благоустрою міста», по «Капітальному ремонту фасаду будинку №16 по вул.Чайковського» на суму 454,814 тис.грн., що крім естетичного вигляду будинку дозволило провести його енергозбереження.
Проводилось утримання та технічне обслуговування мереж вуличного освітлення протяжністю 52,8 км загальною кількістю 1328 світлоточок, виконано робіт на суму 113,7 тис.грн. в т.ч. проведено заміну 233 енергозберігаючих ламп у світильниках вуличного освітлення.
Профінансовано використану електроенергію вуличного освітлення на суму 258,5 тис.грн.
Виконувались роботи по догляду за зеленими насадженням загальною площею 148,37 га. Утримання парку, скверів, насаджень вздовж доріг, газонів та квітників. Проводиться зрізання, підрізка аварійних дерев та дерев, що досягли вікової межі. Виконано робіт на суму 193,9 тис.грн. За рахунок природоохоронних коштів на утримання об’єктів природно-заповідного фонду витрачено 25 тис.грн. Утримання та догляд за кладовищами площею 16,8 га.
Здійснювалося прибирання центральних алей, відведення місць для поховань, косіння трав, зрізання аварійних дерев, вивезення сміття. До поминальних днів привозився пісок, вода. На утримання кладовищ з бюджету витрачено 108,9 тис.грн.
Актуальним питанням 2018 року було утримання вулично-дорожньої мережі та тротуарів. Загальна площа доріг по місту становить 308,5 тис. кв.м., тротуарів 33,7 тис.м2. Протяжність дощової каналізації -4 км. Проводилось прибирання, при заметах – прочищення та посипання доріг і тротуарів міста протиожеледною сумішшю. Поновлювалась розмітка вулично-дорожньої мережі. Виконано робіт на суму 708,2 тис.грн. За звітний період проведено поточний ремонт асфальтобетонного покриття на 619,03 тис.грн. загальною площею 1625 м².
Завдяки підтримці народного депутата України Ничипоренка В.М. був реалізований проект по капітальному ремонту асфальтобетонного покриття вул.Островського, крім того проведений частковий ремонт вул. Юрківської, проспекту Ватутіна в цілому на зазначені роботи було використано 1229,9 тис.грн.
Протягом купального сезону в місті функціонує пляж площею 8127 кв.м. та береговою територією. Підготовка пляжного обладнання, прибережної та берегової частини, завезення піску перед початком пляжного сезону, санітарне прибирання прибережної смуги та берегової частини – важлива та щорічна робота. З настанням сезону відпочинку здійснюється щоденне прибирання території, туалету, роздягалень, вивіз ТПВ. На означені роботи було спрямовано - 12,1 тис.грн.
В грудні проведений конкурс на управителя багатоквартирного будинку житлового фонду міста. На підставі протоколу конкурсної комісії рішенням ВК від 26.12.2018 №395 Ватутінське виробниче управління житлово-комунального господарства призначене - управителем багатоквартирного будинку житлового фонду в місті.
З метою належного естетичного вигляду та з метою підтримки спортивного розвитку міста, проводились роботи по утриманню стадіону «Шахтар», в сумі 74,6 тис.грн .
Крім того були виконані роботи по благоустрою частини скверу «Пам'ять», навколо пам’ятного знаку «Героям небесної сотні та учасникам АТО»: влаштовані доріжки, обладнане вуличне освітлення, встановлені лави для відпочинку, висаджені зелені насадження.
Ватутінське КПТМ
Комунальне підприємство теплових мереж є єдиним джерелом теплопостачання міста. Комунальне підприємство забезпечує теплом 138 житлових будинків.
Загальна опалювальна площа - 247577,3 м
Частина споживачів теплової енергії обладнані комерційними приладами обліку теплової енергії, а саме:
- житлові будинки – 41 шт. – 29,65 % - відносно до загальної кількості теплових вводів (145 шт.)
- об’єкти бюджетних установ – 25 шт.
- об’єкти інших споживачів – 36 шт.
Для підготовки підприємства до осінньо – зимового періоду 2018-2019 років були розроблені Заходи із 39 пунктів на суму – 121,24 тис. грн., які освоєні кошти в повному обсязі.
З метою підготовки теплових мереж протяжністю 17071,3 здійснено гідравлічне випробування, промивання устаткування трубопроводів теплових мереж та ПНС; ремонт та ревізію запірно – регулювальної арматури в 239 теплових колодязях (камерах) в т.ч. 394 – засувки та вентилі - 330 шт.; замінено ветхі ділянки теплових мереж протяжністю 78 м.п. в двотрубному обчисленні.
Крім того по міській газовій котельні проведено виконання робіт, які направлені на безперебійну роботу та стале проходження опалювального сезону в нашому місті.
За 2018 рік, підприємство виробило та реалізувало теплової енергії – 25180,4 Гкал. в т.ч.:
- категорія «Населення» - 21457,2 Гкал.;
- категорія «Бюджетні установи» - 3190,2 Гкал.;
- категорія «Інші споживачі» - 533,0 Гкал.
Протягом 2018 року за послуги з централізованого опалення:
нараховано 35829439,87 грн.
сплачено 29527812,47 грн.
Відповідно до постанови КМУ від 27.06.2003 № 976 у 2018 році укладено 20 договорів про реструктуризацію заборгованості на суму 171356,29 грн:
- сплачено по договорам протягом року 57339,69 грн.
Відповідно до постанови КМУ від 19.10.2016 № 744 з початку опалювального сезону надано розстрочку на оплату послуг з централізованого опалення 38 споживачам, які не мають субсидії.
Ватутінське КВП «Водоканал»
Комунальне виробниче підприємство «Водоканал» надає послуги споживачам з водопостачання та водовідведення. За 2018 рік реалізовано 428,8 тис.м3 води, прийнято та очищено 618,7 тис.м3 каналізаційних стоків.
З метою цілодобового забезпечення жителів міста якісними послугами у 2018 році виконані такі роботи:
Водопостачання:
- Відремонтовано та прокладено нових ділянок водопровідних мереж по місту – 694,2 м/п на суму 114,30 тис.грн. (44,30 тис.грн. кошти підприємства, 70,00 тис.грн.- інші джерела);
- Відремонтовано та замінено запірну арматуру по місту – 9шт на суму 14,30 тис.грн (кошти підприємства);
- Замінено аварійних ділянок водопідйомних колон на свердловинах Стебнівського водозабору – 62 м/п на суму 16,50 тис.грн.(кошти підприємства)
- Придбані та змонтовані насосні агрегати на артезіанські
свердловини для водозаборів підприємства – 4шт. на суму
36,90 тис.грн. ( кошти підприємства);
- Постійно проводиться моніторинг якості питної води – 20,4 тис.грн (кошти підприємства)
Водовідведення:
- Виконано поточний ремонт аварійної ділянки самотічного колектора діам.400мм біля головної КНС 138 м/п на суму 281,00 тис.грн.
(200 тис.грн. – кошти міської ради, 81тис.грн. – кошти підприємства);
- Виконані роботи по проекту «Реконструкція напірного каналізаційного колектора від головної каналізаційної насосної станції до очисних споруд (аварійна ділянка) 281м/п на суму 1118,705 тис.грн. (у т.ч. 1098,500 тис.грн.- державні кошти; 16,965- кошти міської ради; 3,240 тис.грн. – кошти підприємства);
- Змонтовано систему плавного пуску на головній каналізаційній насосній станції на суму 67,00 тис.грн. (25тис.грн.-кошти міської ради; 42тис.грн.-кошти підприємства);
Станом на 01.01.2019 року заборгованість Ватутінського КВП «Водоканал» становить: дебіторська – 4011,1 тис.грн., кредиторська – 3641,9 тис.грн.
З метою вирішення проблеми безпритульних тварин прийнято Програму регулювання чисельності безпритульних тварин у м. Ватутіне та с. Скаливатка гуманними методами на 2017-2020 роки.
За період дії програми, за рахунок коштів місцевого бюджету (50 тис.грн.) стерилізовано, вакциновано, клеймовано 72 собаки, за рахунок інших джерел- 16 собак, у 2018 році на в межах програми освоєно 19,8 тис.грн бюджетних коштів та стерилізовано, вакциновано, клеймовано 26 безпритульних собак.
Постійно проводиться інформаційно-просвітницька робота серед населення щодо необхідності дотримання правил утримання і поводження з домашніми тваринами, недопущення викидання їх на вулицю та жорстокого поводження з тваринами, відповідальність за порушення закону.
Освіта
Стабільно і успішно працює освітня галузь. На території міста продовжує функціонувати 4 заклади загальної освіти, де навчається 1661 учень.
У 2018 році 156 випускників 9-х класів отримали свідоцтва про базову загальну середню освіту; 78 випускників 11-х класів – атестати про повну загальну середню освіту. З них 1 випускник, нагороджений Золотою медаллю.
У системі загальної середньої освіти міста створено мережу профільних класів, функціонують 5 факультативів та 8 курсів за вибором. Використання годин варіативної частини навчальних планів складає 24,3%.
У закладах загальної середньої освіти організовано профільне вивчення предметів за напрямками:
СШ № 1 – суспільно – гуманітарний напрям, філологічний профіль (англійська мова);
ЗОШ № 2 – суспільно – гуманітарний напрям, філологічний профіль (українська мова), історико-правовий профіль (історія України);
ЗОШ №5 – природничо – математичний напрям, екологічний профіль (біологія);
ЗОШ № 6 – суспільно – гуманітарний напрям, філологічний профіль (українська мова) .
У 2018 році Ватутінська спеціалізована школа І – ІІІ ступенів №1 продовжила виконання завдань обласної програми «Інноваційні школи Черкащини», за темою дослідно – експериментальної роботи «Реалізація моделей перспективного розвитку інноваційних шкіл», провела два семінари по метаконгнітивному супроводу навчання.
З нового 2018 - 2019 навчального року перші класи міста розпочали навчання за програмою Нова українська школа – 2. До восьми перших класів зараховані 176 дітей. Кількість дітей початкової ланки становить 680 осіб. Для них створені належні умови для навчання, виховання, розвитку і відпочинку. Відповідно до Державних санітарних правил і норм влаштування, утримання закладів загальної середньої освіти та організації освітнього процесу обладнано ігрові кімнати і куточки, наповнені іграшками та спортінвентарем, спальні кімнати. Відповідно до потреб батьків організовано роботу п’яти груп подовженого дня, які фінансуються за рахунок бюджетних коштів. Кількість учнів середньої ланки складає - 801, старшої – 180. На кінець 2018 року середня наповнюваність учнів у класах шкіл становить 24 учні. Для дітей, які за станом здоров׳я не можуть відвідувати загальноосвітні навчальні заклади (18 здобувачів освіти), створені умови для здобуття освіти за навчальними планами і програмами, рекомендованими обласною психолого – медико - педагогічною консультацією або лікарським висновком.
Право громадян на отримання дошкільної освіти забезпечують 4 заклади дошкільної освіти, в яких у 2018-2019 н.р., виховується 556 дітей. Функціонує 26 груп, з них: 5 груп раннього віку, 6 груп молодшого віку, 6 груп середнього віку, 5 груп старшого дошкільного віку, 3 групи змішаних, 1 група компенсуючого типу. На 100 місцях виховується 98 дітей.
Велика увага приділяється охопленню дітей 5-річного віку дошкільною освітою. Охоплення дітей 5-року життя різними формами здобуття дошкільної освіти становить 100% по місту (3 дітей – дошкільна освіта здійснюється в сім'ї). У місті проживає 161 дитина шостого року життя, з них 158 дітей відвідують заклади дошкільної освіти.
Для забезпечення права на якісну освіту дітей з особливими освітніми потребами у закладі дошкільної освіти №7 «Сонечко» комбінованого типу функціонує 1 логопедична група для дітей з вадами мовлення, яку відвідують 16 дітей старшого дошкільного віку.
Педагогічні колективи закладів дошкільної освіти спрямовують свою діяльність на формування різнобічно розвиненої, духовно багатої, оптимістично та патріотично налаштованої особистості, починаючи з перших років життя дитини і завершуючи її вступом до школи.
Лауреатами виставки визнано творчу групу практичних психологів та соціальних педагогів закладів загальної середньої освіти м. Ватутіного за збірник матеріалів «Психологічний калейдоскоп: техніки та методи роботи спеціаліста психологічної служби».
Обдаровані діти залучалися до роботи за навчальними контрактами влітку до роботи в літній мовній школі для талановитої молоді.
Функціонувала школа олімпійського резерву (169 учнів), філія Черкаського територіального відділення МАН. В обласному етапі-конкурсі взяли участь всі переможці міського етапу Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів - членів Малої академії наук України у 2017-2018 навчальному році.
Відповідно до рейтингу, поданого КНЗ «Черкаський обласний інститут післядипломної освіти педагогічних працівників», формувалися команди для участі в обласному етапі Всеукраїнських олімпіад, у яких взяли участь 33 учні з них 13 стали переможцями обласного етапу та 1 учениця ЗОШ № 2 - учасником Всеукраїнського етапу олімпіади з обслуговуючої праці:
Стабільністю відзначалося питання щодо кадрового забезпечення закладів освіти. Кількість працівників практично не змінювалася, виплачувалась заробітна плата та проводились інші виплати.
У закладах загальної середньої освіти працює 136 педагогічних працівників: з них 55 - учителі вищої категорії, мають педагогічне звання „учитель - методист” – 7, педагогічне звання „старший учитель” - 33.
Відділом освіти використано з місцевого бюджету 43,0 тис. грн. на проведення відпочинкової кампанії влітку. В пришкільних таборах було організовано повноцінне харчування дітей відповідно до норм, передбачених Постановою Кабінету Міністрів України від 22.11.2004 № 1591 «Про затвердження норм харчування у навчальних та дитячих закладах оздоровлення та відпочинку». Вартість харчування складала 17,50 грн. за один день на одну дитину.
У місті на базі закладів загальної середньої освіти функціонувало 4 відпочинкові табори з денним перебуванням: СШ №1 табір «Веселий експрес", ЗОШ №2 - «Дружба», ЗОШ №5 - «Веселка», ЗОШ №6 - «Веселий вулик» та один профільний табір військово-спортивного напрямку ім..С.Гризла для учнів 8,10 класів на базі Ватутінської ЗОШ №5. Відпочинкова зміна тривала 14 робочих днів.
У літніх таборах відпочинку було забезпечено відпочинком 587 дітей, що складає 40,8% від загальної кількості учнів, з них 133 дітей пільгових категорій, а саме:
- відмінники та обдаровані - 14
- діти-інваліди -7;
- діти з багатодітних та малозабезпечених - 94;
- переселенці – 2;
- діти учасників АТО – 14;
-діти, які проживають у сім’ях, що перебувають у складних життєвих обставинах – 2.
За батьківські кошти в пришкільних таборах відпочило 454 дитини.
У місті функціонують 2 заклади позашкільної освіти: Ватутінська станція юних техніків (СЮТ) та Ватутінська дитячо-юнацька спортивна школа (ДЮСШ). У 2017 – 2018 навчальному році у Ватутінській станції юних техніків навчальним планом передбачено роботу таких гуртків: бісероплетіння, моделювання іграшок і сувенірів, початкове технічне моделювання з елементами оригамі, авіамоделювання, ракетомоделювання, судномоделювання, повітряні змії, шаховий, туристично – краєзнавчий, мала академія наук, в якій працює 5 секцій (5 дійсних членів). У 2018 – 2019 навчальному році Ватутінську станцію юних техніків відвідують 410 учнів, мережа гуртків СЮТ – 15 гуртків, 24 групи. В обласному рейтингу станцій юних техніків за 2018 рік Ватутінська станція на 6 місці.
На кінець 2018 року Ватутінську дитячо-юнацьку спортивну школу (ДЮСШ) відвідують 245 учнів (15 % від загальної кількості учнів шкіл). Мережа гуртків ДЮСШ становить 4 відділення: футбол, волейбол, легка атлетика, бокс (19 груп). Вихованці ДЮСШ взяли участь у 16 змаганнях різного рівня. Всього в гуртках позашкільної освіти (СЮТ та ДЮСШ) охоплено близько 40% учнів освітніх закладів міста
Важливим напрямом у діяльності є створення умов для надання якісної загальної, дошкільної та позашкільної освіти. На фінансуванні міського бюджету знаходяться 4 заклади дошкільної освіти, 4 заклади загальної середньої освіти, 2 заклади позашкільної освіти (станція юних техніків та дитячо-юнацька спортивна школа ) та відділ освіти. Забезпечують освітній процес у закладах 218 працівників педагогічного персоналу і допоміжного- 173.
З державного бюджету на оплату праці педагогічним працівникам загальноосвітніх навчальних закладів виділено освітньої субвенції в сумі 17113298,00 грн.
З обласного бюджету було виділено 84000,00 грн. за які придбано кухонну електричну плиту, трімер, будівельні матеріали для поточного ремонту, проведена часткова заміна вікон і дверей.
Для забезпечення функціонування закладів освіти у 2018 році з місцевого бюджету було виділено 23384365грн., з них :
- на заробітну плату з нарахуваннями – 16252939,00 грн.
- на оплату комунальних послуг та енергоносіїв – 5720115,00 грн.
- на харчування дітей в закладах дошкільної освіти – 630078,00 грн.
- на харчування учнів у закладах загальної середньої освіти – 222033,00 грн.
- на оплату послуг та поточного ремонту електромережі - 270487,00 грн.
- на придбання шкільної та спортивної форми дітям-сиротам -31200,00грн.
На підтримку обдарованої молоді міста призначена стипендія міського голови та виплачена грошова винагорода учням-переможцям обласних олімпіад в сумі 13827грн.
На забезпечення якісної, сучасної та доступної загальної середньої освіти «Нова українська школа» та початкова школа на умовах співфінансування було виділено:
- бюджету м.Ватутіне державну субвенцію в сумі 387768 гривень;
- місцевий бюджет до фінансував 131598 гривень.
Загалом було спрямовано кошти на:
- підвищення кваліфікації вчителів в сумі 15680 гривень;
- комп’ютерне обладнання для початкових класів на загальну суму 149142 гривень (державна субвенція 84763грн.; місцевий бюджет -64379 грн);
- поставку сучасних меблів для початкових класів закладів загальної середньої освіти на суму 224064 гривень (державна субвенція 156845 грн.; місцевий бюджет -67219 грн);
- на закупівлю дидактичних матеріалів (державна субвенція130480 грн.; місцевий бюджет – 0 грн.)
У 2018 році на оздоровлення та відпочинок дітей міста з міського бюджету було виділено 43,5 тис.грн., з них:
- на підготовку оздоровчої кампанії – 7,8 тис.грн.
- на харчування категорійних дітей в таборах відпочинку – 35,7 тис. грн.
Залучено позабюджетних, спонсорських і батьківських коштів – 104,1 тис грн.
Послугами оздоровлення та відпочинку забезпечено 1127 осіб , що становить 78,3% від загальної кількості дітей, з них 773 особи (53,7) – діти пільгових категорій.
Проведено 5 заходів щодо підтримки сім’ї, протидії насильству у сім’ї та торгівлі людьми. Здійснено 2 виїзди у сім’ю, де було вчинено домашнє насильство.
Протягом звітного періоду на проведення заходів було використано з міського бюджету, згідно кошторису витрат 21 492грн. з них:
- на проведення культурно – масових заходів (щодо виконання міської соціальної програми підтримки сім’ї на період до 2020 року) – 8 840,00 грн.
- на культурно – масові заходи (щодо виконання Державної цільової програми «Молодь України» на 2016-2020 рр. – 3 400,00 грн.
- на проведення обласних спортивно – масових заходів –4 252,00 грн.
- на проведення міських спортивно – масових заходів – 5 000,00 грн.
Фізкультура і спорт
У 2018 році своєчасно організовувалися та проводилися фізкультурно-спортивні заходи серед дітей, молоді та жителів міста. Забезпечено участь команд міста у 32 спортивних змаганнях різного рівня.
За результатами роботи та річної звітності Ватутінський міський центр фізичного здоров'я населення «Спорт для всіх» вже четвертий рік поспіль визначено у обласній номінації «Кращий центр фізичного здоров'я населення «Спорт для всіх» та нагороджено Дипломом і Кубком управління у справах молоді та спорту Черкаської облдержадміністрації.
Значною спортивною подією року стало те, що вихованка спортивного клубу «Гепард», учениця загальноосвітньої школи №2 ім. М.Ф. Ватутіна, Ангеліна Бабенко стала срібною призеркою відкритого Кубку України з Теквон-до І.Т.Ф серед дівчаток 11-13 років у ваговій категорії до 50 кг (тренер Товстий Ю.В.).
У 2018 році присвоєно ІІІ спортивний розряд з легкої атлетики чотирьом вихованцям дитячо-юнацької спортивної школи: Голінько Анастасії, Колеснікову Андрію, Фесенку Володимиру та Шпурку Вадиму.
Протягом звітного періоду команда легкоатлетів Ватутінської ДЮСШ брала участь у Відкритих командних чемпіонатах Черкаської області з легкої атлетики в приміщенні та мала неабиякі досягнення.
Дитячо-юнацькі команди брали участь в обласній дитячо-юнацькій футбольній лізі. Проводилися міські змагання серед дитячо-юнацьких команд, шкільні та міські змагання на призи клубу «Шкіряний м`яч» серед хлопців та дівчат у всіх вікових групах.
Протягом року проводилися змагання з Першості області з футболу серед дитячо-юнацьких команд, Чемпіонат та Кубок міста серед аматорських команд, Чемпіонат з міні – футболу серед аматорських команд, Першість міста з міні-футболу серед чоловічих та жіночих команд; змагання та турніри до Дня футболу, Дня фізичної культури та спорту, до Дня міста.
В місті Ватутіне працюють 6 спортивних клубів за місцем проживання населення:
- громадське об‘єднання «Ватутінська міська федерація боксу «Кузня»;
- громадська організація «Федерація Кіокусін Карате міста Ватутіне»;
- громадська організація «Спортивний клуб Таекван-до «Гепард»;
- спортивний клуб «Атлант;
- шаховий клуб;
- клуб вихідного дня «Valleo».
Службою у справах дітей здійснюється контроль за станом утримання дітей, умовами проживання та виховання дітей в сім’ях опікунів, піклувальників, прийомних сім’ях. З опікунами, піклувальниками, прийомними батьками постійно проводяться профілактичні бесіди щодо відповідального ставлення до виконання своїх обов’язків, проводиться робота щодо захисту прав та інтересів дітей, а також з питань опіки/піклування, усиновлення.
За підсумками 2018 року складено висновки про стан утримання, навчання та виховання на кожну дитину. Так станом на 01.01.2019 на обліку перебуває 38 дітей-сиріт та позбавлених батьківського піклування.
- 25 опікунських сімей, в яких виховується 30 дітей;
- 2 прийомні сім’ї, в яких виховується 3 дітей;
- 1 дитячий будинок сімейного типу, в якому виховується 5 дітей..
З числа дітей, які проживають в сім’ях мешканців м.Ватутіне 18 дітей з інших регіонів України і 2 з Російської Федерації. Забезпечено постійну взаємодію у вирішенні питань захисту прав та інтересів дітей.
Протягом року випадків припинення опіки - 2, встановлення опіки -4, влаштування до дитячого будинку сімейного типу – 3.
Здійснюються заходи щодо виявленню дітей, які з різних причин, залишились без батьківського піклування, виконуються заходи по підтвердженню правового статусу.
За звітний період виявлено 7 дітей, які потребували соціального захисту, встановлено обставини справи, місце знаходження батьків, зібрано необхідні документи, проведено заходи по визначенню правового статусу, в т.ч. шляхом звернення до суду відносно 4-х дітей:
- у січні 2018 року малолітня особа залишилась без батьківського піклування, завдяки проведеній роботі у квітні 2018 року суд прийняв відповідне рішення та малолітня особа була влаштована під опіку родичів;
- у травні 2018 року посиротіло двоє дітей з одної сім’ї, у термін до одного місяця підготовлено необхідні документи для надання статусу та встановлення опіки;
- у червні 2018 року відносно 3-х малолітніх дітей підготовлено та подано до Ватутінського міського суду позов органу опіки та піклування про позбавлення матері батьківських прав. Як наслідок троє дітей, що набули статусу позбавлених батьківського піклування влаштовані до дитячого будинку сімейного типу на території іншого району;
- у серпні 2018 року виявлено неповнолітню особу, яка приїхала у м.Ватутіне з іншого району, мати померла, батько громадянин іншої держави, місце знаходження невідоме. У термін до одного місяця вирішено питання про надання особі статусу дитини, позбавленої батьківського піклування, передано під опіку родичів, надано допомогу в оформленні державної соціальної допомоги, пенсії по втраті годувальника
Протягом звітного періоду поставлено на первинний облік 2 дітей- сиріт та 2 дітей, позбавлених батьківського піклування, знято у зв’язку з досягненням повноліття 2 дітей. Станом на 01.01.2019 на первинному обліку перебуває 23 дітей вказаної категорії.
У 2018 році усиновлень дітей-сиріт та позбавлених батьківського піклування на території міста не було, внутрісімейних усиновлень – 1. Службою у справах дітей було у встановлений термін (10 днів) проаналізовано подані кандидатом документи, з’ясовано обставини справи, прийнято рішення про доцільність усиновлення та надано відповідний висновок до суду.
На території міста проживає 18 сімей, в яких 23 усиновлених дитини. З них 15 сімей - по одній дитині; 2 сім’ї - по 2 дітей ; одна сім’я –4 дітей. Службою у справах дітей також здійснюється контроль за умовами їх проживання згідно графіку, за результатами перевірок складено 13 письмових звітів.
Крім іншого службою ведеться журнал обліку нерухомого майна дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, до якого внесено дані щодо 43 дітей. З них мають житло на праві власності 17, призначено відповідальних за його збереження; 25 дітей мають право користування житлом та зареєстровані у житлових приміщеннях, з них 3 мають право на спадщину, яка буде оформлена у встановлений законом термін. За підсумками року здійснено контроль за станом збереження нерухомого майна дітей, звірку з абонвідділами комунальних підприємства про стан сплати.
За клопотанням виконавчого комітету у червні 2018 року Черкаською ОДА виділено кошти державної субвенції у сумі 241 194, 66 грн. для придбання житла особі з числа дітей-сиріт, яка перебувала на квартирному обліку. 10.08.2018року укладено договір купівлі однокімнатної квартири, 20.08.2018 року проведено поселення та реєстрацію особи за місцем проживання.
Протягом звітного періоду розглянуто звернень громадян та надано 19 дозволів органу опіки та піклування на вчинення правочинів щодо нерухомого майна, право користування або право власності на яке мають діти.
Проводиться виявлення та облік дітей, які перебувають у складних життєвих обставинах. Робота з сім’ями та дітьми. За даним напрямком було виявлено та поставлено на облік у 2018 році 8 дітей, знято з позитивним результатом – 4. Відносно 4-х дітей ініційовано питання про притягнення батьків до адміністративної відповідальності за ст.184 КУпАП.
Станом на 01.01.2019 року на обліку перебуває 19 дітей у складних життєвих обставинах, з них 1 дитина що зазнала фізичного та психологічного насильства, 17 дітей батьки яких ухиляються від виконання батьківських обов’язків по вихованню дітей; 1 дитина систематично самовільно залишає місце постійного проживання.
На розгляд виконавчого комітету службою у справах дітей підготовлено 59 проектів рішень, які в подальшому були прийняті. Працівники служби прийняли участь у 37 судових засіданнях, по справах, які зачіпають інтереси дітей. Протягом звітного періоду проведено 17 засідань комісії з питань захисту прав дитини, на яких розглянуто 82 питання. Було надано консультацій з питань захисту прав та інтересів дітей - 239 особам.
Охорона здоров’я
Діяльність Ватутінської міської лікарні в 2018 році була спрямована на реалізацію пріоритетів охорони здоров`ۥя та виконання завдань і заходів щодо реформування медичної галузі, надання медичної допомоги жителям міста та с.Скаливатки в межах компетенції.
В 2018 році розпочато перетворення лікарні в комунальне некомерційне підприємство, 02.01.2019 року була проведена державна реєстрація КНП «Ватутінська міська лікарня Ватутінської міської ради».
Станом на 01.01.2019 року зареєстровано 40,75 штатних лікарських посад, працює 28 лікарів. Укомплектованість штатних посад фізичними особами лікарів становить 68,7%. З 28 лікарів 8 осіб пенсійного віку, 8 передпенсійного віку. Середнім медичним персоналом лікарня укомплектована. Затверджено штатним розписом 98,25 штатних посад, працює 81 медична сестра.
За 2018 рік по місту зменшився рівень загальної захворюваності. Показник загальної захворюваності становить 15820,76 проти 15991,0 за 2017 рік, первинна захворюваність збільшилась на 12% і становить 5641,63 на 10 тис.населення проти 4961,5 за 2017 рік.
В структурі загальної захворюваності всього населення як і в 2017 році посіли:
1 місце – хвороби системи кровообігу – 31,8%
П місце – хвороби органів дихання – 18,6%
Ш місце – хвороби органів травлення – 8,8%
Відмічається підвищення рівня захворюваності на туберкульоз. За 2018 рік на туберкульоз захворіло 12 осіб, що становить 7,05 на 10 тис.населення проти 4,66 за 2017 рік (8 осіб). За 2018 рік смертності від туберкульозу не було, в 2017 році – 1 випадок.
Рівень захворюваності на онкологічні хвороби зріс і становить 305,9 на 10 тис.населення проти 302,9 за 2017 рік. Вперше встановлено діагноз онкозахворювання 57 особам, що становить 33,5 на 10 тис.населення (за 2017 рік захворіло 74 особи, або 43,1 на 10 тис.населення). Смертність від онкозахворювань збільшилась, 34 особи, що становить 19,9 на 10 тис.населення, в 2017 році померло 32 особи, показник 18,6). Питома вага померлих до одного року спостереження з часу встановлення діагнозу онкозахворювання за 2018 рік становить 25,7% проти 27,3 за 2017 рік.
За останні роки відслідковується тенденція до зменшення загальної захворюваності на ВІЛ-інфекцію. В порівнянні з 2017 роком захворюваність на ВІЛ-інфекцію знизилась на 5,5%, і становить 370,0 на 100 тис.населення проти 390,4 на 100 тис.населення за 2017 рік. Первинна захворюваність збільшилась і становить за 2018 рік 58,7 на 100 тис.населення проти 51,7 за 2017 рік.
Аналізуючи показники надання медичної допомоги в амбулаторно – поліклінічних умовах відмічаємо, що об’єм надання амбулаторної допомоги хворим знизився. У 2017 році він становив 100373 відвідувань, включаючи і відвідування на дому, а у звітному – 83810, що становить 492,2 відвідувань на 100 жителів.
На належному рівні ранній обхват вагітних, що становить за 2018 рік 98,5%.
Кількість оперативних втручань в поліклініці зменшилась в порівнянні з 2017 роком. За 2018 рік проведено оперативних втручань 655, що становить 384,7 на 10 тис.населення, за 2017 рік 645 оперативних втручань , або 375,8 на 10 тис.населення.
З метою оптимізації ліжкового фонду з 01.07.2018 року було скорочено 4 ліжка (2 хірургічних, 2 гінекологічних). Ліжковий фонд Ватутінської міської лікарні становить 76 ліжок, або 44,6 на 10 тис.населення (норматив 44,0). За 2018 рік фактична зайнятість ліжка 299,5 дні, що становить 89,0% до плану.
Зменшилась загальна кількість виконаних оперативних втручань у порівнянні з аналогічним періодом минулого року і становить 434 проти 492, хірургічна активність по лікарні становить 40,7 за 2018 рік проти 40,8 за 2017 рік .
Структура пролікованих хворих відображає соціальне становище в місті. Найбільша питома вага серед пролікованих це пенсіонери – 44,6%.
На утримання Ватутінської міської лікарні на початок року було виділено з міського бюджету 2706,5 тис.грн., з них 56,2 тис.грн. на оплату праці, 20,0 тис.грн. на зубопротезування пільгових категорій населення, 35,6 тис.грн на придбання вакцини від сказу, 100,0 тис.грн. – субвенція Звенигородської районної ради на медикаменти та харчування, 67,9 на оплату сервісного обслуговування опалювального обладнання газової котельні та оплату інших не комунальних послуг, 2426,8 тис.грн. – на розрахунки за енергоносії. З обласного бюджету виділено додаткові кошти на оплату праці в сумі 3735,2 тис.грн.
Протягом 2018 року проведено ремонти на суму 44,6 тис. грн. Ремонти приміщень проведені за рахунок коштів спеціального фонду лікарні.
В 2018 році склалася важка ситуація з забезпечення хворих на цукровий діабет препаратами інсуліну. Завдяки спільним зусиллям була виділена додаткова субвенція з державного та обласного бюджетів на відшкодування вартості препаратів інсуліну в сумі 414 тис.грн..
Залишається проблемою на 2019 рік неукомплектованість лікарських посад (потреба в лікарях таких спеціальностей – рентгенологія, педіатрія) та потребує оновлення і зміцнення матеріально – технічна база лікарні (необхідно придбати скопічну частину рентгенологічного апарату, апарат УЗД з гінекологічним та кардіологічним датчиком, компʼютерну техніку).
З проблем на 2019 рік головною є велике недофінансування по всіх статтях видатків, особливо по заробітній платі, яке складає на початок січня 2019 року близько 5,1 млн.грн.
Медичну допомогу первинного рівня надає комунальне некомерційне підприємство «Центр надання первинної медико-санітарної допомоги м.Ватутіне Черкаської області» в якому функціонують дві амбулаторії сімейної медицини.
Дитяче населення міста обслуговують досвідчені лікарі-педіатри дільничні першої та вищої кваліфікаційної категорії: Петренко Анастасія Григорівна, Гуля Надія Павлівна, Дуженко Людмила Єгорівна, Решетнікова Ніна Іванівна, Гуменюк Олена Василівна, Бондар Жанна Миколаївна. Працює кабінет здорової дитини, кабінет щеплень та підлітковий кабінет.
Доросле населення нашого міста обслуговують лікарі загальної практики-сімейної медицини першої та вищої кваліфікаційної категорії – Кучерова Ольга Михайлівна, Гордієнко Степан Кузьмович, Абрамова Катерина Олександрівна,Дробот Наталя Іванівна та один лікар-терапевт - Павленко Іван Федорович. В складі амбулаторії функціонує відділення денного стаціонару на 40 ліжок, який очолює лікар терапевт першої категорії Левченко Володимир Євгенович.
В закладі працює 28 сестер медичних, які мають першу та вищу кваліфікаційну категорію.
Демографічна ситуація на території обслуговування залишається складною. Смертність значно перевищує народжуваність. Якщо у 2017 році в місті зареєстровано 72 народження, то у 2018 – 69, відповідно виросла смертність з 259 у 2017 році до 268 у 2018.
У 75,3% причиною смерті стали хвороби системи кровообігу, у 8,7 % новоутворення, 5,8 % становлять хвороби органів травлення, 4,3% – інфекційні та паразитарні хвороби.
В закладі проводиться великий обсяг профілактичних оглядів: працівників, зайнятих на важких роботах, в шкідливих чи небезпечних умовах праці, постраждалих внаслідок аварії на ЧАЕС, ветеранів війни, дітей.
Організовується санаторне оздоровлення дітей віком від 4 до 17 років хворих на хронічні захворювання за рахунок надання путівок з ГУОЗ та МК та інших джерел (Чорнобильського фонду, за кошти батьків і кошти місцевого бюджету). Із 1615 дітей, які потребували оздоровлення, оздоровлено через медичний заклад 118.
Показник щеплення дітей до року значно зріс в порівнянні в 2017 роком із 23,7 % до 69,5 % в 2018 році, при нормативі 80%.
Була проведена посилена імунізація дитячого населення всіх категорій проти кору в зв’язку з поширенням епідемії кору в Україні. Щеплено дітей до 1 року -88,1%, 6 років – 93,0%
На 2018 рік закладу було затверджено бюджет в сумі 4 274,9 тисяч. грн.В т.ч медична субвенція – 3 608,9 тис.грн; міський бюджет – 344,3 тис.грн; цільова медична субвенція для програми «Доступні ліки» – 321,7 тис.грн. Фінансування отримано в повному обсязі.
Заробітна плата з нарахуваннями складає 78 % від усіх видатків, 8 % складають видатки на комунальні послуги; 14 % на відшкодування пільгових медикаментів, матеріалів та послуг.
Окремо хочеться виділити, що значна сума коштів для пільгових категорій населення була використана для хворих з трансплантованими органами – 91,3 тис.грн, що становить – 43 % .
З коштів обласної субвенції було отримано 68,0 тис грн, на придбання комп`ютерної техніки.
З міського бюджету було отримано 21,0 тис.грн для придбання багатофункціональних пристроїв для реалізації програми інформатизації закладу.
За кошти Національної Служби Здоров`я України придбаний електрокардіограф на суму 28,8 тис.грн.
Соціальний захист
Управлінням праці та соціального захисту населення Ватутінської міської ради постійно вживаються заходи щодо забезпечення державної підтримки вразливих верств населення.
Станом на 31.12.2018 в місті зареєстровано 154 сім’ї (231 особа), які виїхали з Автономної Республіки Крим, з Донецької і Луганської областей та тимчасово проживають в м.Ватутіне. У 2018 році взято на облік та видано довідки 31 внутрішньо переміщеній особі. 28 особам дію довідок скасовано.
Станом на 31.12.2018 в Єдиному державному реєстрі осіб, що мають право на пільги перебуває 5605 пільговиків.
За період з 01.01.2018 по 31.12.2018 надано пільг за користування житлом та комунальними послугами на загальну суму 3616,2 тис. грн. 20 домогосподарств отримали компенсацію на придбання пільгового твердого палива та скрапленого газу на загальну суму 26,7 тис. грн. Перераховано перевізнику кошти міського бюджету в сумі 108,0 тис. грн. за пільгове перевезення пасажирів в приміському маршруті.
На обліку в управлінні перебуває 1493 особи з інвалідністю.
У звітному періоді потребували санаторно-курортного лікування 162 особи з числа осіб з інвалідністю загального захворювання, інвалідністю з дитинства та інвалідів спинальників. Укладено угод на санаторно-курортне лікування та оздоровлено 13 осіб зазначеної категорії на суму 122 142 грн.
Укладено 22 угоди на санаторно-курортне лікування та оздоровлення громадян, які постраждали внаслідок аварії на ЧАЕС І категорії на суму 150 084 грн. та 1 угоду на санаторно-курортне оздоровлення дитини, інвалідність якої пов’язана з наслідками аварії на ЧАЕС на суму 13 545 грн., що становить 50% від загальної потреби.
На обліку в управління перебуває 95 учасників АТО, 5 з яких є інвалідами війни.
Для проведення санаторно-курортного лікування та оздоровлення учасників АТО укладено 3 угоди з санаторіями на суму 24 485 грн. Також укладено 1 угоду на отримання психологічної реабілітації учаснику АТО на суму 8127 грн.
Оздоровлено в санаторіях Мінсоцполітики 3 інваліда загального захворювання, 5 інвалідів війни та 10 ветеранів війни.
Виплачено компенсацій за невикористану санаторно-курортну путівку 25 особам на суму 10 945 грн.
Надано матеріальну допомогу 52 особам з числа інвалідів та малозабезпечених непрацюючих громадянам на суму 36 224 грн.
Виплачено разову щорічну грошову допомогу, передбачену Законами України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» та «Про жертви нацистських переслідувань» до 9 Травня 424 ветеранам на суму 539,3 тис.грн.
Виплачено компенсацію вартості продуктів харчування потерпілим внаслідок аварії на ЧАЕС І та ІІ категорії 118 особам на суму 751 107 грн.
Виплачено грошової компенсації на оздоровлення постраждалим внаслідок аварії на ЧАЕС 237 особам на суму 128 730,10 грн.
Забезпечено ліками по пільговим рецептам 92 особи, які постраждали внаслідок аварії на ЧАЕС, на суму 162 146 грн.
Проведено зубопротезування 19 особам на суму 22 987,2 грн.
В управлінні перебувають на обліку 174 громадянина (в тому числі інвалідів – візочників - 62, дітей-інвалідів візочників - 3), які забезпечуються технічними та іншими засобами реабілітації.
За період з 01.01.2018 по 31.12.2018 1196 сім’ям надано державних соціальних допомог на загальну суму 25 585,61 тис. грн. 21-й сім`ї видано допомогу «Пакунок малюка».
У звітному періоді 7577 сімей були отримувачами субсидій по відшкодуванню витрат на житлово-комунальні послуги та 148 сімей отримувачами субсидій готівкою на скраплений газ та тверде паливо. Сума нарахованих субсидій складає 45 326,9 тис. грн. Заборгованість перед підприємствами надавачами комунальних послуг станом на 31.12.2018 складає 10 991,5 тис. грн. В зв’язку зі зміною цін та тарифів на житлово- комунальні послуги проведено 24 664 перерахунки. Проведено виплату монетизації коштів за зекономлений природний газ та електричну енергію, які використовувалися для індивідуального опалення 762 сім`ям на суму 489,3 тис. грн..
На обслуговуванні в територіальному центрі перебуває 730 осіб, яким надаються соціальні послуги.
За звітний період працівниками територіального центру проведено 736 обстежень умов проживання пенсіонерів та інвалідів.
Виявлено одиноких непрацездатних громадян і зараховано на обслуговування - 19 осіб.
Направлено 4 особи на проживання до будинку-інтернату.
За рахунок коштів місцевого бюджету надано допомогу 8 учасникам АТО на суму 4000 грн. 19 осіб отримали допомогу на поховання рідних та близьких, які до дня смерті не досягли пенсійного віку, не працювали, не навчалися та не перебували на обліку в центрі зайнятості на суму 5700 грн.
Направлено документи на отримання грошової допомоги з обласного бюджету на 76 осіб на суму 22800 грн.
Відповідно до статті 3 Закону України «Про соціальну роботу з сім’ями, дітьми та молоддю» місцеві органи виконавчої влади та органи місцевого самоврядування є уповноваженими органами, що здійснюють соціальну роботу з сім’ями, дітьми та молоддю. На даний час зазначену функцію виконують центри соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді.
За умов багатоплановості роботи, Ватутінський центр спрямував діяльність відповідно до наступних пріоритетів. Фахівці центру виявляють осіб та сім’ї, які перебувають у складних життєвих обставинах, проводять оцінку потреб, надають базові соціальні послуги (консультування, соціальний супровід, представництво інтересів, соціальну профілактику тощо), здійснюють пошук кандидатів на сімейні форми влаштування дітей-сиріт. Серед клієнтів центрів – люди з інвалідністю, особи, які мають наркотичну залежність та яких торкнулася проблема ВІЛ-інфекції та СНІДу, багатодітні, неповні сім’ї, родини учасників АТО, внутрішньо переміщені сім’ї, діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування, випускники інтернатних закладів, сім’ї, де має місце насильство, неналежне виконання батьківських обов’язків та інші.
На центри покладено також і інші завдання – перевірка цільового використання держаних виплат при народженні дітей, виплат одиноким матерям, запровадження послуги патронатного виховання, пошук та підготовка наставників для дітей-сиріт.
Серед досягнень центру:
- системна робота з членами сімей, які перебувають у складних життєвих обставинах (тренінговий курс за модулем «Батьківство в радість», де батьки мають змогу підвищити свій батьківський потенціал з питань виховання та догляду за дітьми, отримати навички відповідального батьківства). Протягом року проведено 31 тренінг, якими охоплено 172 особи;
- створення банку б/в одягу, взуття та продуктів харчування для уразливих верств населення;
- 12 років успішної роботи з наркозалежними особами, їх близьким оточенням та людьми, які мають проблеми ВІЛ/СНІДу (запровадження в місті замісної терапії для споживачів ін’єкційних наркотиків, АРВ-терапії для ВІЛ-інфікованих осіб, діяльність груп взаємодопомоги). Варто зазначити, що за статистичними даними на обліку в кабінеті лікаря – нарколога перебуває 24 особи, а кількість Клієнтів Центру з числа наркозалежних становить 62 осіб. Також функціонує група взаємодопомоги для людей, які живуть з ВІЛ, ін’єкційних споживачів наркотиків та членів їх сімей. Протягом року проведено 47 засідань (кількість учасників 9 осіб).
- залучення фінансових ресурсів для здійснення соціальної роботи в місті шляхом реалізації проектів громадських організацій;
- розпочато роботу з дружинами та матерями учасників АТО (проведено 3 зустрічі;
-відкриття ресурсного центру
Протягом року роботою охоплено:
Кількість Клієнтів - 1630 осіб.
Кількість групових заходів 91 якими охоплено 1244 особи, з них:
- для учнівської молоді проведено 38 заходів, якими охопили 859 осіб;
- для членів сімей, які перебувають у складних життєвих обставинах (тренінговий курс за модулем «Батьківство в радість», де батьки мають змогу підвищити свій батьківський потенціал з питань виховання та догляду за дітьми, отримати навички відповідального батьківства) проведено 31, якими охопили 172осіб;
- для суб’єктів соціальної роботи проведено 13 заходів (семінари-навчання, круглі столи, робочі зустрічі) , якими охопили 140 осіб;
- для членів сімей учасників АТО проведено 3 заходи (охоплено 24 особи);
- для членів Благодійної організації «Єдність та порозуміння» проведено 6 тренінгів, якими охоплено 49 осіб.
Щодо роботи з сім’ями, які опинились в складних життєвих обставинах Центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді веде облік сімей, що опинилися в складних життєвих обставинах. На обліку сімей, які опинились в складних життєвих обставинах у 2018 р. перебувало 38 сімей, в яких виховується 89 дітей. Протягом року було здійснено оцінку потреб 357сімей та осіб. За результатами початкової оцінки потреб 21 сім’ю та 7 осіб взято під соціальний супровід. Також варто зазначити, що за результатами здійснення соціального супроводу 13 сімей та 3 особи знято з позитивним результатом, 2 сім’ї, без досягнення позитивного результату та 1 особу у звя’зку зі смертю. На кінець року під соціальним супроводом перебуває 6 семей та 3 особи .
Протягом року під соціальним супроводженням перебувало 2 прийомні сім’ї, в яких виховується 3 прийомних дітей та 1 дитячий будинок сімейного типу, де виховується 4 власних дітей та 5 вихованців. Приділяється велика увага до здійснення індивідуальної роботи з особами з числа дітей-сиріт та дітей позбавлених батьківського піклування щодо формування навичок самостійного життя. Роботою охоплено 17 осіб, з них 1 особа перебуває на соціальному супроводі. Спеціалісти Центру надають допомогу у працевлаштуванні, захищають майнові та житлові права та сприяють у отриманні середньо-спеціальної освіти .
Варто зазначити, що Ватутінський міський центр здійснює оцінку потреб сімей учасників антитерористичної операції з метою надання їм необхідної допомоги. Протягом року роботою охоплено 18 сімей. Також розпочато групову роботу з жінками учасників АТО «Жінка сьогодення». За звітний період було проведено 3 заходи. Також за сприяння працівників центру діти загиблого учасника АТО були направлені на оздоровлення.
За період 2018 року спеціалістами Центру було здійснено перевірку цільового використання коштів при народженні дитини в 82 сім’ях. Також клієнти центру, які не перебували на обліку сімей (осіб), що опинились в складних життєвих обставинах були охоплені соціальною роботою з попередження складних життєвих обставин і їм надавалися послуги консультування. Послугою консультування охоплено 319 осіб. Загальна кількість клієнтів охоплених індивідуальною роботою за період 2018 року становила 386 осіб. Всі клієнти були забезпечені інформаційною, юридичною та психологічною підтримкою, 251 особі посприяли в отриманні гуманітарної допомоги.
Культура
В місті Ватутіне збережено мережу галузі культури, яку формують 6 закладів, з них: міський Палац культури, Будинок культури села Скаливатка, міський історичний музей, дитяча школа мистецтв, міська бібліотека для дорослих та міська бібліотека для дітей.
Провідним закладом культури міста є міський Палац культури. В ньому діє 18 аматорських колективів, 9 з яких носять почесне звання «народний» та 1 «зразковий», в них беруть участь 298 учасників, з них - 120 дітей. У двох любительських об’єднаннях задіяно 213 учасників.
Протягом 2018 року було проведено 75 культурно масових заходів та виїзних концертів, з них - 22 для дітей та молоді; організовано 7 виставок декоративно-ужиткового мистецтва, з них для дітей – 4.
У лютому успішно проведено переатестацію колективів всіх жанрів на підтвердження звання «народний (зразковий) аматорський».
На базі Ватутінського міського Палацу культури проведено ряд обласних заходів, таких як концерт-зустріч хорових колективів ветеранів війни й праці «Зустріч друзів» та міський етап обласного дитячого мистецького конкурсу «Мистецький дивокрай Черкащини».
Традиційним для нашого міста став щорічний фольклорний фестиваль «Народна криниця», який приурочений Дню Соборності України.
27 травня вперше проведено міський фестиваль дитячої творчості «Джерело надій».
У грудні було відзначено 50-річчя від дня створення народного аматорського жіночого вокального ансамблю « Веснянка».
Колективи та окремі виконавці брали участь у Всеукраїнських, обласних та міських конкурсах та фестивалях. Серед переможців – хореографічний колектив «Life in dance»: І місце в міжнародному конкурсі–фестивалі «Країна ART-FEST» (м. Черкаси) та ІІ місце у V міжобласному – І Всеукраїнському Благодійному фестивалі дитячого та молодіжного хореографічного мистецтва «Візерунки на Росі» (м. Корсунь – Шевченківський).
У лютому зразковий дитячий театральний колектив «На біс!» взяв участь в міжнародному фестивалі–конкурсі «Україна - єднає світ» (м.Київ) та здобув І місце; читець Аріна Кухаренко - І місце. Старша група театру здобула ІІІ місце а Аріна Кухаренко - І місце в обласному театральному фестивалі-конкурсі «Казковий листопад».
В IX міжнародному фестивалі–конкурсі інструментального, вокального, хорового, театрального та циркового мистецтва «Квітуча країна» солісти-вокалісти отримали два перших місця та два других.
За підсумками роботи міський Палац культури нагороджений дипломом І ступеня «Обласного центру народної творчості та культурно–освітньої роботи».
При Будинку культури села Скаливатка діють 3 аматорські гуртки. Найактивніший з них - фольклорний колектив «Скаливатчанка», який був учасником усіх масових заходах села та у м.Ватутіне. В 2018 році запровадили привітання з професійним святом медичних працівників-пенсіонерів.
У Будинку культури с.Скаливатка за 2018 рік проведено 22 культурно – мистецькі та просвітницькі заходи щодо відзначення знаменних дат, пам’ятних дат історії та сучасності держави, краю: свято Масляної, театралізоване дійство «На Івана нічка мала», «Село моє – частинка України», Свято Калити та ін.
У Ватутінській дитячій школі мистецтв на відділах фортепіано, народних інструментів, вокально-хоровому, оркестровому, образотворчого та хореографічного мистецтва навчається 220 учнів, з них - 82 дитини пільгових категорій мають можливість здобувати початкову мистецьку освіту безкоштовно.
Чотири випускники школи стали студентами вищих мистецьких навчальних закладів.
В 2018 році педагогічні працівники та учні Ватутінської ДШМ провели 65 культурно-просвітницьких та мистецьких заходів міського та обласного рівнів.
Солісти та творчі колективи взяли участь:
- у чотирьох Міжнародних конкурсах, та вибороли три перших, одне друге та два третіх місця;
- п`яти Всеукраїнських конкурсах, де зайняли чотири перших, одне друге та одне третє місце;
- дев`яти обласних конкурсах, де здобули десять перших, одинадцять других та п`ятнадцять третіх місць.
У ХХІУ обласній виставці, присвяченій 204-й річниці з дня народження Т.Г.Шевченка учні художнього відділення школи отримали вісім Дипломів Лауреатів.
З метою активного залучення учнівської та студентської молоді музей використовував різноманітні форми культурно-масової роботи: зустрічі, виставки, тематичні та оглядові екскурсії, засідання за «круглим столом». Традиційно проходили виїзні виставки фотоматеріалів музею, ручних виробів місцевих жителів на центральній площі міста і в Палаці культури. Протягом року організовано вісім зустрічей та чотири виставки, музей відвідало 2175 осіб.
В міському історичному музеї продовжується пошукова робота по збору матеріалів для нових експозицій: навесні було здійснено поїздку в с. Майданецьке Тальнівського району до однополчанина Лосєвої О.С. - Сатанівського А.М., а також проводиться обстеження кар’єру Юрківського розрізу.
До основного фонду музею надійшло 16 експонатів і 111 предметів до науково-допоміжного фонду.
Протягом року бібліотеки надавали доступ до офіційної урядової інформації, надавались консультації з пошуку офіційної інформації, використання е–послуг, організовувались навчання використання ПК та мережі Інтернет.
У Ватутінській міській бібліотеці для дорослих діє краєзнавчий клуб за інтересами «Джерело».
Фонди бібліотек оновилися на 1267 примірників на суму 6 064 337 грн., з них 515 примірників на суму 24 762,66 грн. подаровані українською діаспорою Аляски (США).
В закладах культури міста проведено поточні ремонти на що витрачено 80510 грн з різних джерел фінансування, зокрема: 55000 грн – бюджетні кошти, 10790 грн - спец.кошти, 14720 грн - благодійні кошти.
В наш час, коли країна перебуває в стані військового конфлікту внаслідок агресії Росії, підвищується роль структур, які працюють з категорією військовозобов’язаних. У нас ці функції покладені на військово-облікове бюро.
Протягом зазначеного періоду прийнято п’ять рішень виконавчого комітету Ватутінської міської ради та проведена робота щодо:
- прийнято на облік військовозобов’язаних - 124 осіб;
- знято з обліку військовозобов’язаних – 50 осіб;
- внесено змін до карток первинного обліку -134;
- виготовлено карток первинного обліку для картотеки – 234;
- надано довідок про сім’ю призовника та на контракт - 69.
Крім того у 2018 році проводилась приписка юнаків 2001 року народження, робота за даним напрямом виканана на 100%.
Щодо контракту було проведено інформування населення з питань розвитку Збройних Сил України, їх комплектування військовослужбовцями за контрактом, дана робота проводилась спільно з Звенигородським районним військовим комісаріатом.
Військово - обліковим бюро було прийнято та направлено 68 заяв від УБД на одноразову грошову допомогу, передбачену Законом України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту».
Було проведено весняний та осінній призов 2018 року.
На належному рівні в місті налагоджена робота з питань цивільного захисту та оборонної роботи
Основні зусилля органів управління цивільного захисту міста у 2018 році були спрямовані на захист населення і територій від наслідків надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру.
Рішенням виконавчого комітету створено міську ланку територіальної підсистеми Єдиної державної системи цивільного захисту Черкаської області та затверджено положення про неї. Створено координуючий орган - комісію з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, яка минулого року 15 раз збиралась на свої засідання, під час яких розглядались питання, які потребували оперативного вирішення та реагування на ситуацію, що складалася в місті.
04.12.2018 було проведено штабне тренування з керівним складом органів управління цивільного захисту м. Ватутіне за темою: «Дії органів управління та сил цивільного захисту м. Ватутіне при виникненні надзвичайних ситуацій воєнного характеру». Участь у навчанні взяли керівний склад міста, міська комісія з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, ДПРЧ 7 м. Ватутіне, спеціалізовані служби цивільного захисту міста, комунальні підприємства міста.
Рішенням виконавчого комітету затверджено місцевий матеріальний резерв для запобігання і ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій на території міста Ватутіне, яким затверджено:
- порядок створення та використання матеріальних резервів для запобігання і ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій
- номенклатуру місцевого матеріального резерву для запобігання і ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій на території міста Ватутіне та Пояснювальну записку до номенклатури,
- графік накопичення місцевого матеріального резерву для запобігання і ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій на території міста Ватутіне.
Міськвиконкомом вживаються заходи щодо посилення стану протипожежного захисту об’єктів, попередження пожеж і загибелі людей на них. З цією метою затверджена програма цивільного захисту населення і територій від надзвичайних ситуацій, запобігання їх виникненню та реагуванню, забезпечення техногенної та пожежної безпеки на 2016 – 2020 роки.
З метою запобігання нещасних випадків на водних об'єктах в місті визначено місце масового відпочинку населення «Міський пляж». Для недопущення загибелі людей на водних об'єктах міста створено сезонний рятувальний пост, який укомплектований рятувальниками. Вони кожного року проходять відповідну підготовку. Щорічно проводиться водолазне обстеження дна акваторії пляжу. Рятувальники забезпечені окремим приміщенням, рятувальним та медичним майном. На виконання вищевказаних заходів в 2018 році було використано з місцевого бюджету 36045.01 грн. Загиблих на воді в місті протягом купального сезону 2018 року не було.
Протягом року було проведено два місячника з благоустрою.
Питаннями забезпечення раціонального та ефективного використання комунального майна, забезпечення належного його збереження, утримання, проведення заходів по реконструкції та капітальному ремонту об’єктів, залучення до приватизації покупців, які мають довгострокові інтереси у розвитку підприємництва на території міста, відкритість та прозорість щодо приватизації об’єктів для громади міста та покупців займається відділ управлінням комунальною власністю міста. Основними завданнями є - отримання ефективності від заданої мети: наповнення доходної частини місцевого бюджету від надходжень за оренду та приватизації комунального майна.
По відділу управлінням комунальною власністю міста Ватутіного рахується 19 договорів оренди на об’єкти комунальної власності, що обліковуються на балансі відділу, в т.ч. 5 – з бюджетними установами.
За звітний період укладено 12 договорів оренди, розірвано 3 договори оренди за угодою сторін. Відділом перевірено та зареєстровано 2 договори оренди комунального майна м. Ватутіна.
Від оренди об’єктів комунальної власності та нарахованої пені за несвоєчасну сплату орендної плати за звітний період 2018 рік надійшло та перераховано до місцевого бюджету - 231 216,36 грн. Бюджетними установами орендна плата, з урахуванням річного індексу інфляції, сплачується в розмірі 1,50 грн. в рік.
Згідно затвердженої міської Програми приватизації та переліку об’єктів комунальної власності, що підлягають приватизації по м. Ватутіне в 2018 році виставлено в електронній торговій системі продажу «ПРОЗОРО.ПРОДАЖІ» (мала приватизація) на аукціон з умовами та продано нежитлову будівлю з прибудовою, тамбурами та ганками загальною площею 893,3 м² по просп. Ватутіне, 15
Після приватизації перераховано до місцевого бюджету 222 тис. грн.
Затрачено коштів на підготовку об’єкта до приватизації 5372,10 грн., які були повернені покупцем до місцевого бюджету відповідно до договору купівлі-продажу.
ВУКВМВ прийняв безоплатно у комунальну власність територіальної громади м. Ватутіне та встановив на баланс нерухоме майно: гуртожиток з ганками; бібліотека з прибудовами, прибудовою гаражів; їдальня з прибудовами, що розташоване за адресою: проспект Дружби, 9, м. Ватутіне, Черкаської області. Щодо цих об’єктів проводиться робота по оформленню права власності за Ватутінською міською радою та по передачі в оренду з метою отримання коштів до місцевого бюджету та збереження майна.
Для забезпечення обліку та належної організації виборчого процесу у виконавчому комітеті створено відділ ведення Державного реєстру виборців, який відповідно до покладних на нього завдань у минулому році провів наступну роботу:
- заведено та опрацьовано 136 відомостей періодичного поновлення (1950 записів) від 5 суб’єктів подання: Звенигородського районного відділу Управління ДМС, Ватутінського міського відділу ДРАЦС, управління праці та соціального захисту населення, Ватутінського міського суду та сектору ведення Реєстру територіальних громад;
- за результатом опрацювання відомостей проведено 436 наказів, у відомостях проставлено 1436 висновків, опрацьовано 27 пар кратних включень;
- сформовано пошукових запитів - 2105, запитів до суб’єктів подання -35;
- опрацьовано 15 звернень (запитів) виборців до відділу, в т.ч. 9 запитів від внутрішньо переміщених осіб, видано 14 довідок про включення до Державного реєстру виборців. Через “Особистий кабінет виборця” звернулась 1 особа.
-опрацьовано інформацію про осіб, які містяться в указах Президента щодо набуття/втрати ними громадянства України — 27 записів.
- впроваджено роботу з електронними документами із застосуванням електронного цифрового підпису.
Всього внесено до Реєстру по м.Ватутіне: виборців з виборчою адресою - 13004, без виборчої адреси - 654, нездатних самостійно пересуватися - 136, недієздатних - 21, померлих - 1262, вулиць - 131, будинків - 2580.
В лютому місяці начальником відділу було прослухано тренінг на тему: ”Взаємодія органів Державного реєстру виборців з виборчими комісіями” за сприянням ЦВК та Міжнародної фундації виборчих систем.
В порядку підготовки до чергових виборів Президента України, в жовтні 2018 року відділ пройшов перевірку стану організації роботи органу ведення Реєстру відповідними контролюючими державними органами (Службою розпорядника Реєстру та відділом адміністрування Державного реєстру виборців апарату Черкаської обласної Державної адміністрації). Проведено заміну принтера, відділ забезпечений кардрідером для зчитування ID-карток.
В останні роки в процесі децентралізації влади на органи місцевого самоврядування покладено ряд додаткових повноважень. Зокрема виконавчим комітетом проводиться державна реєстрація речових прав на нерухоме майно та реєстрація юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців.
За період з 01.01.2018 по 31.12.2018 державним реєстратором речових прав на нерухоме майно було проведено 95 державних реєстрацій права власності на об’єкти нерухомого майна, зареєстровано 13 інших речових прав похідних від права власності (право оренди), припинено 4(право оренди), припинено 1 обтяження речових прав, внесено 17 змін до записів в Державному реєстрі речових прав, відмовлено в державній реєстрації речових прав 3, скасовано за рішенням суду 2 записи (іпотека), видано 20 інформаційних довідок про відомості з Державного реєстру прав за зверненням громадян. Упорядковано 404 реєстраційні справи на об’єкти нерухомого майна сформованих у відділі і які надійшли від інших суб’єктів державної реєстрації для подальшого їх зберігання. Надійшло 134 документів для долучення до реєстраційних справ та опрацьовано їх. До міського бюджету надійшло адміністративного збору у сумі 13381 грн.
За вказаний період державним реєстратором юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців зареєстровано 134 фізичних осіб-підприємців, припинено діяльність 102. Зареєстровано 7 юридичних осіб, припинено 4. Проведено 463 реєстраційних дії (в т.ч. по юридичних особах-54, фізичних особах - підприємцях-298, видано витягів-56, по екстериторіальністі-55). Зупинено розгляд документів поданих для державної реєстрації - 5, відмовлено в державній реєстрації - 1. Упорядковано 145 реєстраційних справ сформованих у відділі і які надійшли від інших суб’єктів державної реєстрації для подальшого їх зберігання. Надійшло 37 документів для долучення до реєстраційних справ від інших суб’єктів державної реєстрації та опрацьовано їх. До міського бюджету надійшло 14940 грн адміністративного збору.
Відділом опрацьовано 12 запитів від інших установ та організацій, направлено 37 інформаційних листи на виконання контролів Черкаської облдержадміністрації та Головного територіального управління юстиції в Черкаській області, направлено 2 інформації суб’єктам державної реєстрації щодо не допущення порушень порядку передачі реєстраційних справ.
На органи місцевого самоврядування також покладено функцію ведення Реєстру територіальної громади. Праціівниками сектору протягом 2018 року проведено 1085 операцій зняття з реєстрації місця проживання та 1014 операцій реєстрації місця проживання фізичних осіб. До міського бюджету було зараховано 21991,2 грн.
За цей період було видано 1136 довідок; надано відповіді на 860 запитів, листів та заяв громадян.
Щотижнево подаються відомості про реєстрацію/зняття з реєстрації місця проживання/перебування фізичних осіб до Звенигородського районного відділу Управління Державної міграційної служби. Щомісячно подаються відомості до Звенигородського районного військового комісаріату; Відділу ведення Державного реєстру виборців; Головного управління статистики Черкаської області.
Забезпечення контролю за дотриманням законодавства у сфері благоустрою покладено на інспектора з благоустрою, яким протягом звітного періоду проведена відповідна робота:
- складено 13 протоколів про адміністративні правопорушення за ст. 152 КУпАП, які передані на розгляд до адміністративних комісій за належністю для подальшого розгляду та прийняття рішення;
- складено 36 приписів з метою усунення порушень в сфері благоустрою на території м. Ватутіне та с. Скаливатка;
- сформовано та закрито 21 справу про результати проведеної перевірки в зв’язку з добровільним виконанням направлених повідомлень щодо укладення договорів на вивезення ТПВ, відсутністю будинковолодінь за наданими адресами, відсутністю місцезнаходження власника нерухомого майна, тощо;
- за інформацією спеціалізованого підприємства, в 2018 році мешканцями міста та суб’єктами господарювання укладено 15 договорів на вивезення ТПВ;
- в міській газеті «Місто робітниче» та на сайті Ватутінської міської ради періодично публікуються інформаційно-роз’яснювальні матеріали в сфері благоустрою.
Протягом року відбувалося узгодження нової редакції Правил благоустрою території м. Ватутіне та с. Скаливатка з Державною регуляторною службою України та Антимонопольним комітетом України. 29.11.2018 Ватутінською міською радою прийнято нові Правила благоустрою території м. Ватутіне та с. Скаливатка, які набрали чинності після оприлюднення на сайті міської ради та в газеті «Місто робітниче».
Відповідно до розпорядження міського голови від 08.11.2018 № 83/04-02 «Про удосконалення роботи з питань організації доступу до публічної інформації» протягом листопада-грудня 2018 розглянуто та надано відповідь на 30 запитів на інформацію згідно Закону України «Про доступ до публічної інформації».
В процесі своєї діяльності структурні підрозділи міської ради та виконавчого комітету створюють значну кількість документів, які мають різний термін зберігання. Їх облік та зберігання здійснюється архівним сектором.
Протягом 2018 року сектором було: проведено оправлення та підшивка документів /20 од.зб./; проведена перевірка наявності документів /156 од.зб./; проведено описування управлінської документації /103 од.зб./; проведено приймання на державне зберігання управлінської документації /71 од.зб./ та документів з особового складу /288 од.зб./; схвалено експертною комісією описів справ на управлінську документацію /103 од.зб./; погоджено експертною комісією описів справ з особового складу /59 од.зб./; проведено перевіряння 4 підприємств, установ і організації в зоні комплектування архіву; підготовлено 1 /одне/ ініціативне інформування; збільшена протяжність стелажного обладнання архіву на 54 пог. м.; виконано звернень /запитів/ громадян та організацій – 301 з яких - із позитивним результатом , 8 - з рекомендацією звернутися за місцем знаходження документів. Крім того за видами звернень /запитів/: 298 - соціально-правового характеру, з яких із позитивним результатом – 290, 8- з рекомендацією звернутися за місцем знаходження документів; звернень /запитів/ майнових – 3 всі із позитивним результатом. Додатково до плану на 2018 рік виконано картонування документів /14 од.зб./ та ремонт архівних документів з паперовою основою /5 арк./.
МІСЬКА РАДА ТА ВИКОНАВЧИЙ КОМІТЕТ
Дуже важливою у вирішенні проблем в місті є діяльність депутатського корпусу, який складається з 26 депутатів, що працюють у 5-и профільних постійних комісіях.
За минулий рік відбулося 19 сесій міської ради, де депутатами прийнято 223 рішення.
Виконавчим комітетом міської ради за звітний період проведено
17 засідань, на яких прийнято 397 рішень.
На адресу міськвиконкому упродовж 2018 року надійшло 318 звернень громадян, що на 142 більше ( або 80,6%) ніж за аналогічний період 2017 року (176 звернень), З загальної кількості звернень письмових – 298, на особистих прийомах -20 . За відповідний період від органів влади вищого рівня надійшло 15 звернень що на 4 (або 36,4%) звернень більше ніж за 2017 рік. На Урядову гарячу лінію звернулось 201 громадянин, за 2017 рік – 78, що на 123 звернень більше (або 157,7% )
За 2018 рік виконавчим комітетом розглянуто 42 колективних звернення, в яких порушувались питання ремонту дахів багатоповерхових будинків, опалення багатоповерхових будинків, ремонту доріг, міжсусідські відносини, благоустрій міста. Всі звернення розглянуті у межах повноважень та у визначені терміни. У виконавчому комітеті утворена та постійно діє комісія з питань розгляду звернень громадян, яка розглядає звернення з виїздом за місцем проживання заявника і в його присутності не рідше одного разу на місяць. За 2018 рік було 14 виїздів.
Діяльність влади повинна здійснюватись виключно в правовому полі, відповідати не тільки вимогам часу, а й вимогам закону, адже ми будуємо правову державу. Тому значне навантаження і велика відповідальність покладена на відділ юридичного та правого забезпечення, основним завданням якого є правове забезпечення діяльності міського голови, міської ради, її виконавчого комітету, а також структурних підрозділів.
Так, протягом 2018 року відділом було проведено забезпечення представництва в судах. Відповідно до чинного законодавства України будь-які рішення органів місцевого самоврядування можуть бути оскаржені у судовому порядку. Тому представництво інтересів міської ради в судових органах відіграє значну та суттєву роль. Зокрема протягом 2018 року в судах різних інстанцій розглянуто 29 справ, де стороною є Ватутінська міська рада її виконавчий комітет чи посадові особи, в рамках цивільного та адміністративного судочинства, з них:
17 – щодо визнання неправомірними дій/бездіяльності міського голови, секретаря ради, Ватутінської міської ради чи її виконавчого комітету, скасування рішень та зобов’язання вчинити дії, визнання недостовірною та спростування інформації, з яких по:
12 – відмовлено у задоволенні позовних вимог в повному обсязі;
2 – задоволено повністю;
1 – задоволено частково;
2 – ще не розглянуто по-суті.
12 – справ, щодо встановлення факту родинних відносин, факту, що має юридичне значення, відновлення строку на прийняття спадщини, визнання права власності на майно та інші справи, що стосуються майнових, житлових та інших прав мешканців Ватутінської громади, по яким відділом вживалися заходи, щодо забезпечення законних прав та свобод, осіб які зверталися за відповідним захистом до суду.
За напрямком договірної роботи відділом забезпечено укладення 72 договорів (договори оренди земельної ділянки, найму транспортних засобів, пайової участі в утриманні об’єктів благоустрою, на тимчасове користування місцем для розміщення рекламних засобів, перевезення пасажирів та інші)
Окрім того, протягом 2018 року укладалися додаткові угоди до даних договорів. Велися переговори щодо істотних умов договорів та додаткових угод.
Щодо надання юридичних консультацій та роз’яснень відділом юридичного та правового забезпечення виконавчого комітету Ватутінської міської ради ведеться прийом громадян з питань, що стосується захисту їх прав та інтересів, надаються консультації щодо роз’яснення Законів України з земельних, житлових, соціальних та інших питань.
Щодня надавалися консультації та роз’яснення працівникам виконавчого комітету, Ватутінської міської ради та її структурних підрозділів що стосуються сфери їх роботи.
Крім іншого відділом проводилась робота щодо забезпечення доступу до публічної інформації. Зазначений напрямок роботи потребує багато зусиль як працівників відділу так і інших структурних підрозділів виконкому та Ватутінської міської ради, оскільки більшість запитів стосується надання інформації яка потребує пошуку серед значної кількості даних та за значний період часу. Всього на протязі 2018 року до виконкому надійшло 375 запитів на доступ до публічної інформації, з яких на 327 відповіді надано уповноваженою особою відділу. Також щоквартально надається інформація на п. 4 розпорядження Черкаської обласної державної адміністрації від 18.07.11р. №230 “Про забезпечення доступу до публічної інформації в облдержадміністрації”.
Постійно здійснюється аналіз, перевірка та погодження проектів рішень, що підлягають розгляду на засіданнях Ватутінскої міської ради та її виконавчого комітету. Протягом року відділом розглянуто та надано відповіді на 110 депутатських звернень.
Міська влада свою діяльність проводить відкрито і прозоро. Зокрема проводяться відео-трансляції сесій міської ради, інформація про діяльність керівництва та структурних підрозділів, а також про основні події соціально-економічного та суспільного життя міста висвітлюється на сайті міської ради, на сторінці міської ради в мережі Facebook, на сторінках міської газети. На сайті міської ради з інформацією можуть ознайомлюватись і особи з вадами слуху і зору – він адаптований для користування даної категорії громадян. Постійно проводиться робота по наповненню сайту міської ради необхідною інформацією. Зокрема розміщуються для ознайомлення проекти рішень міської ради та виконкому, а також ухвалені рішення, регуляторні акти для пропозицій та зауважень та багато інших інформативних матеріалів, які є доступними для ознайомлення громадськості.
Протягом звітного періоду нам доводилось приймати десятки управлінських рішень, іноді нестандартних. Ми мусили реагувати на зміни як в державній політиці так і реагувати на місцеві виклики. Але вся наша робота була направлена на те, щоб всі об’єкти, заклади і установи працювали на благо громади. І мені приємно зазначити, що місто функціонує повноцінно, що ми змогли в зберегти спокій і не допустили протистоянь між людьми, хоча в місті є мешканці, які зводять все до недовіри і тривоги, вишукують різні причини аби збудоражити громадськість та намагаються представити дії місцевої влади в негативному ракурсі. Але ми працюємо для людей і вони, вірю щиро, зможуть розібратись хто чого вартий, адже народ у нас мудрий.
А мої зусилля і діяльність команди і надалі буде направлена на вирішення актуальних проблем, які важливі для розвитку міста.
Найболючішими є проблеми комунальної сфери такі як зношеність мереж, застаріле обладнання, яке потребує модернізації, наша безпека, сміття, дороги, які руйнуються незалежно від нашого бажання та критики, медична галузь міста.
Для їх вирішення потрібні значні фінансові ресурси, яких, на жаль, в міському бюджеті немає. Але ми працюємо і будемо продовжувати працювати над збільшенням доходів, що дасть змогу поступово піднімати планку наших можливостей, що дасть можливість одна за одною ці проблеми закривати.
Щиро вірю в те, що спільними зусиллями ми зможемо забезпечити життя нашої громади на належному рівні.
Дякую всім за увагу
Міський голова О.Б. Лисюк