Будь-яке переслідування та знущання над людиною - злочин, а коли йде знищення людей за національною ознакою – це геноцид. Тотального винищення в роки Другої світової війни зазнали євреї та роми, яких розстрілювали та закатовували фашисти в концентраційних таборах. Голокосту - геноциду єврейської раси в роки Другої світової війни, піддалися понад 6 млн євреїв.
Міжнародний день пам'яті жертв Голокосту був встановлений згідно резолюції 60/7 Генеральної Асамблеї ООН 1 листопада 2005 року і відзначається щорічно 27 січня. Ця дата обрана не випадково, адже саме 27 січня 1945 року Червона армія визволила перший і найбільший гітлерівський концтабір Аушвіц (польська назва - Освенцім), в якому за роки війни - з 41-го по 45-й - було вбито більше 1,4 млн осіб, з яких 1,1 млн були євреями.
В цей день по всій Україні та за її межами проводяться заходи з вшанування пам’яті безневинно закатованих фашистами представників єврейської нації. Особлива увага приділяється інформаційним заходам, які проводяться серед молоді. В нашому місті з нагоди Міжнародного дня пам’яті жертв Голокосту проведена в низка заходів навчальних закладах та закладах культури.
Зокрема відбулись виховні години на теми: «Голокост – шрам на серці людства» (ЗЗСО №1), «Історія скорботи та героїзму», «Сучасне українське суспільство та уроки Голокосту», «Голокост – трагічна сторінка історії» (ЗЗСО №2), «Голокост - трагічна сторінка історії» (ЗЗСО №5), «Причини масового знищення євреїв під час ІІ світової війни», «Бабин Яр: Голгофа українського єврейства» (ЗЗСО №6);
Проведено тематичні уроки з історії України на тему: «Україна в роки Другої світової війни. Нацистський «новий порядок», «Життя населення України в умовах окупації», «Концтабори та масове знищення людей. Голокост» (ЗЗСО №1), «Історія скорботи та героїзму» (ЗЗСО №6); година - спогад: «Голокост – трагедія і героїзм» (ЗЗСО №1), «Сучасне українське суспільство та уроки Голокосту» (ЗЗСО №5); година пам'яті: «Голокост – лихо століття» (ЗЗСО №2), уроки патріотичного виховання на тему: «Життя обірване в концтаборі», «Наша смерть – для вас пересторога!» (ЗЗСО №5), « Причини масового знищення євреїв під час ІІ світової війни» (ЗЗСО №6); години спілкування: «Ціна чужої війни», «Голокост – шрам на серці людства» (ЗЗСО №2), «Україна вшановує жертви Голокосту» (ЗЗСО №6); конференція на тему «Історія Голокосту в Україні» (ЗЗСО №6); урок пам’яті «Жертви фашизму на території Черкаської області» (ЗЗСО №6); інформаційні перерви «Місця пов’язані з пам’яттю про Голокост», «Пам’яті людській дано боліти».
Організовано виставки тематичної літератури в бібліотеках закладів загальної середньої освіти: «Голокост і людська гідність» (ЗЗСО №1), «Сторінки історії», «Голокост – трагедія світу» (ЗЗСО №2), «Свіча Голокосту не згасне» (ЗЗСО №5), «Голокост: пам'ять і попередження» (ЗЗСО №6); перегляд презентації: «До Дня пам'яті жертв Голокосту»; перегляд відеофільму – презентації : «Факти про Голокост». В бібліотечних закладах оформдено виставку-реквієм фотоматеріалів «Голокост – трагедія всесвіту» та книжкову виставку – інсталяцію «Скорботна свічка пам’яті святої».
Інформація відділу з питань внутрішньої політики