11 вересня відбулося засідання Громадської ради при виконавчому комітеті міської ради, яке провела голова ради Наталія Котик за участі уповноваженого представника виконавчого комітету – першого заступника міського голови Юрія Кубявки.
Цього разу на засіданні розглянули питання щодо стану проведених в місті робіт з благоустрою та перспектив на 2019 рік, а також про стан забезпечення в місті правопорядку.
По першому питанню інформувала начальник служби благоустрою виробничого управління житлово – комунального господарства Олена Норікова, яка прозвітувала про проведені роботи з благоустрою території міста та повідомила про плани на майбутнє. Вона розповіла, що в цьому році вже багато зроблено: активно здійснюється озеленення міста, квітники підтримуються в належному вигляді, з ранньої весни були висаджене насіння квітів на Монументі Слави, у сквері «Пам'ять» висаджено самшит. Але не завжди є можливість зберегти рослини, які висаджені на клумбах. «І радіє серце, коли бачиш результат своєї роботи, і разом з тим обурюєшся, коли бачиш зламані рослини, викрадені квіти та захаращені сміттям тротуари, сквери та навіть центральна площа міста» - сказала Олена Вікторівна. З запалом в очах вона ділилася планами на майбутнє: це відновлення острову кохання, для цих цілей придбані саджанці молодих верб, які будуть там висаджені. На клумбових модулях на площі Соборності будуть висаджені саджанці самшиту, яким постійно буде здійснювати обрізка по мірі росту рослини. Олена Вікторівна повідомила, що потрібно провести роботи з вирізки ялин біля пам’ятника М.Ватутіну, так як вони заважають рослу висаджених рослин на квітнику, і є аварійними, а їх гілля можна буде використати для декорування новорічної ялинки.
Володимир Ткаченко висловив стурбованість щодо безпеки вихованців які відвідують гуртки станції юних техніків, так як на вулиці Звенигородській постійно надто пожвавлений рух автотранспорту. І хоча до початку навчального року нанесена розмітка пішохідного переходу, але це не є достатнім та запропонував встановити дорожні знаки «Увага! Діти», або обмежувачі швидкості. Така ж ситуація з швидкісним рухом є й біля залізничного переїзду, там також потрібно встановити дорожні знаки та нанести розмітку пішохідного переходу.
З даного приводу виступив перший заступник міського голови Юрій Кубявка, який повідомив, що встановлення дорожніх знаків потребує значних коштів, так як монтаж та встановлення одного дорожнього знаку коштує 970 гривень. Також їх встановлення потрібно виконувати згідно існуючих правил дорожнього руху.
Питання щодо стану громадського порядку в місті прокоментував перший заступник міського голови Юрій Кубявка, який зазначив, що ситуація на сьогодні складна, тому що з проведенням реорганізації цієї структури наше відділення було переведене в місто Звенигородку. З питанням відновлення відділку зверталися до очільника обласної поліції Валерія Лютого, але нам було відмовлено. Як варіант було запропоновано організувати муніципальну поліцію, але ж її запровадження лягає на фінансування з міського бюджету. «А відтак як наш бюджет дотаційний, надходження до нього мізерні, ми не в змозі утримувати таку структуру» - зазначив Юрій Богданович. На сьогодні у місті зареєстровано два громадських формування з охорони громадського порядку «Катран» і «Варта», які могли б долучитись до забезпечення правопорядку в місті в межах своїх повноважень, але без представників правоохоронних органів їх права обмежені.
Володимир Ткаченко запропонував звернутись до керівництва поліції вищого рівня з пропозицією відновити міське відділення за рахунок переведення штатних одиниць – по одному, двоє, з відділів області, адже таке місто без правоохоронних органів залишати не можна.
Пропозиції, напрацьовані на засіданні, будуть надані на розгляд міському голові.
Члени громадської ради вирішили провести позапланове додаткове засідання у жовтні місяці на якому обговорити стан надання жителям міста житлових субсидій та проаналізувати стан соціально-економічного розвитку міста.
Інформація відділу з питань внутрішньої політики