UAEU2.JPG

26 серпня місто знову наповнилося святковою атмосферою, цього дня своє професійне свято відзначали працівники гірничо – видобувної промисловості, ветерани – шахтарі. Шахтарська праця дуже почесна, але й пов`язана з ризиком для життя, тому кількість опускань під землю не для всіх співпадає з кількістю підйомів. На превеликий жаль 23 гірників міста загинуло в забоях шахт при виконанні своїх професійних обов`язків. Вшанувати їх пам'ять на міське кладовище прийшли міський голова Олександр Лисюк, заступник міського голови Таїсія Дудник, секретар міської ради Сергій Бабюк, керуючий справами виконавчого комітету Таїсія Стеценко, голова міської організації ветеранів Наталія Котик та колишні шахтарі, які до могил загиблих поклали квіти.

Святкові заходи розпочалися на привокзальній площі міста. Святкова колона ветеранів – шахтарів, керівництва міста, працівників підприємств, установ, організацій, депутатів, ватутінців та гостей громади пройшла проспектом Дружби та площею Соборності.

Урочистості та святковий концерт пройшли в міському Палаці культури, у фойє якого було розгорнуто виставку світлин та документів, які є свідками звитяжної праці та історією будівництва і розвитку нашого шахтарського міста.

З вітальним словом та подякою за нелегку працю, героїзм, мужність та відданість своїй справі до ветеранів – шахтарів звернувся міський голова Олександр Лисюк. Він зазначив, що професія шахтаря одна з найгероїчніших на землі, бо більшу частину свого життя гірники проводять під землею, щомиті ризикуючи своїм здоров'ям і життям. І додав, що з професією «шахтар» пов’язана поява нашого міста, яке спочатку було маленьким поселення, а зараз Ватутіне прекрасне місто, яке збудоване дбайливими руками будівельників, шахтарів та представників інших професій. Олександр Борисович згадав всі підприємства, які були підпорядковані шахтоуправлінню «Ватутінське». І додав: «хоч в 90-х роках галузь з видобутку вугілля нашого краю занепала, але з тих далеких років й до сьогодення в нашому місті проживають династії шахтарських родин, нелегка праця яких заслуговує на повагу». Хвилиною мовчання вшанували тих, хто не повернувся з забою, та тих шахтарів, які відійшли на вічний спочинок.

Привітала з професійним святом шахтарів голова громадської організації ветеранів Наталія Котик, яка щиро подякувати за обрану сенсом життя найбільш небезпечну «мирну» професію, за ефективну роботу підприємств вугільної промисловості та розбудову нашого міста, за безстрашну вдачу, за мужність і героїзм. Наталія Володимирівна нагородила грамотами та подяками ветеранської організації колишніх працівників гірничо – видобувної промисловості міста, згадала також шахтарів – донорів та гірників, які брали участь у ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС.

Під гучні оплески на сцену піднялися сімейні пари шахтарів, які прожили в шлюбі 50 років: Петро Федорович і Любов Вікторівна Сокуренко, Анатолій Сидорович і Світлана Леонідівна Клівак, Микола Григорович і Валентина Василівна Гончар та Микола Олександрович і Євгенія Миколаївна Шалівські. Вони отримали грамоти від ветеранської організації, а також подарунки від Ватутінської міської організації Радикальної партії Олега Ляшка в Черкаській області, які вручив депутат міської ради від цієї партії Олег Ступник.

Наше місто за часів існування шахтоуправління славилося своєю футбольною командою, яка не раз поверталася з перемогою в турнірах високого класу. І в День незалежності наша футбольна команда Ватутінського комбінату вогнетривів виборола друге місце в районних змаганнях, як підтвердження того, що традиції започатковані шахтарями, мають своє продовження. Наталія Володимирівна запросила на сцену міського голову Олександра Лисюка, який вручив членам команди медалі та кубок. Разом з командою на сцену були запрошені генеральний директор ПАТ «Ватутінський комбінат вогнетривів» Денис Літвін та голова профспілкової організації комбінату Тетяна Терещенко, які опікуються і підтримують свою команду. Міський голова їх також відзначив нагородами.

Музичні вітання для шахтарів звучали від аматорських колективів Палацу культури. В концерті взяли участь хор ветеранів війни та праці, народний аматорський хор духовної музики «Відродження», народний аматорський чоловічий вокальний ансамбль «Оберіг», народний аматорський рок-гурт «Постскриптум», ансамбль народної пісні «Калина», народний аматорський естрадний оркестр «Угольок», вокалісти Олександра Поліщук, Ольга Орінічева, Ольга Матвійчук, та танцювальний колектив «Life In Lance».

До душі ветеранам шахтарям цього дня були й спортивні розваги. На міському стадіоні пройшли змагання з перетягування канату, настільного тенісу, дартсу, шашок, шахів та футбольні баталії на Кубок Героя Соціалістичної праці, Заслуженого шахтаря О.Білоуса.

Учасників змагань та всіх бажаючих пригощали смачною юшкою, яку приготував голова товариства риболовів - любителів Олександр Данилюк.

Насиченою була і вечірня програма. Цікаві ігри, веселі  конкурси, запальні танці, бадьора музика – все це прикрасило атмосферу свята.

Ми  щиро дякуємо всім, хто долучився до організації святкування Дня шахтаря.

Інформація відділу з питань внутрішньої політики