UAEU2.JPG

Відповідно до Указу Президента України від 18.08.2006 №685/2006 щорічно 28 квітня в Україні відзначається День охорони праці. Це свято започаткувала Міжнародна організація праці (МОП), яка вирішила розширити масштаби своєї діяльності з просування ідеї охорони праці в сучасному суспільстві. Одним з головних аспектів цієї роботи є розробка заходів щодо зниження рівня смертності на виробництві.

У 2018 році Всесвітній день охорони праці за рекомендацією Міжнародної організації праці відзначався під девізом: „Захищене і здорове покоління”.

Ураховуючи, що в країні триває активна фаза всебічного реформування економіки, наше завдання – зберегти молоде покоління  як безцінний  потенціал для майбутнього становлення ефективної сильної держави. Реформи освіти та охорони здоров’я, децентралізація влади, роз’яснення економічних проблем мають забезпечити гідні умови праці для молодих працівників.

Особливу роль у цьому процесі відведено школам і закладам вищої освіти – саме тут з дітьми і  молоддю мають проводити інформаційно-роз’яснювальну роботу та навчання, спрямовані на формування культури охорони праці майбутніх працівників. 

Правове поле та умови виробництва повинні розвиватися насамперед з урахуванням інтересів молоді, мають забезпечуючи захист від небезпек та збереження здоров’я майбутнього працюючого потенціалу країни.

В Україні інтереси  молодих працівників до 18 років достатньою мірою захищені нормами законодавства (не дозволено прийом на роботу осіб до 16 років, установлено скорочений робочий тиждень, заборонено працювати уночі та в позаурочний час тощо). Але відповідного захисту потребує і молодь до 24 років, яка ще не має належних навичок та достатньо досвіду, не досягла фізичної і психологічної зрілості. Збереження здоров’я молодого покоління впливає на розвиток економіки.

Доволі часто молоді працівники приймають не досить обдумані рішення, пов’язані з ризиками, та не усвідомлюють, що їх необачність на роботі може спричинити небезпеку не тільки для їхнього життя, але й для життя і здоров’я тих, хто їх очолює. Необхідно сприяти організації гідних і безпечних умов праці для молодих працівників, долучатися до формування культури безпеки та гігієни праці.

Охорона праці є невід’ємною складовою забезпечення гармонійного розвитку суспільства, а збереження здоров’я та життя працівників залежить від кожного, хто бере участь у трудовій діяльності. Тому важливо пам’ятати, що дотримання законодавства у сфері охорони праці, розвиток культури охорони праці у суспільстві стане запорукою збереження здоров’я працівників та найціннішого – людського життя.

Інформація відділу з питань внутрішньої політики