Зазвичай людина не в змозі визначити «на око», через скільки секунд поїзд наблизиться до пішохода на колії чи автомобіля, який намагається виїхати на залізничний переїзд на заборонний показник світлофора. Тому просимо пасажирів та водіїв авто не ризикувати життям і суворо дотримуватися правил перебування на об’єктах залізничного транспорту.
Недотримання громадянами правил безпеки поведінки на коліях, переїздах та на вокзалах залишається, на жаль, найчастішою причиною травматичних та смертельних випадків.
Закликаємо громадян відповідально ставитися до власної безпеки на об’єктах залізничної інфраструктури.
ПРАВИЛА
безпеки громадян на залізничному транспорті України.
Правила безпеки для пішоходів
Пішоходам дозволяється переходити залізничні колії тільки у встановлених місцях (пішохідні мости, переходи, тунелі, переїзди тощо).
На станціях, де немає мостів і тунелів, громадянам належить переходити залізничні колії у місцях, обладнаних спеціальними настилами, біля яких встановлені покажчики "Перехід через колії".
Перед тим, як увійти в небезпечну зону (ступити на колію), потрібно впевнитись у відсутності поїзда (або локомотива, вагона, дрезини тощо).
При наближенні поїзда до перону або платформи громадяни повинні стежити за звуковими сигналами, що подаються з локомотива, моторвагонного рухомого складу та іншого спеціального самохідного рухомого складу, уважно слухати оповіщення, що передаються по гучномовному зв'язку.
При наближенні поїзда (або локомотива, вагона, дрезини тощо) треба зупинитись поза межами небезпечної зони, пропустити його і, впевнившись у відсутності рухомого складу, що пересувається по сусідніх коліях, почати перехід.
Наближаючись до залізничного переїзду, громадяни повинні уважно стежити за світловою і звуковою сигналізацією, а також положенням шлагбаумів. Переходити колії дозволяється тільки при відкритому шлагбаумі.
При відсутності шлагбаума (коли переїзд не охороняється) перед переходом колії необхідно впевнитись, що до переїзду не наближається поїзд (або локомотив, вагон, дрезина тощо).
Пішоходам забороняється:
Ходити по залізничних коліях та наближатися до них на відстань менше п'яти метрів.
Переходити і перебігати через залізничні колії перед поїздом (або локомотивом, вагоном, дрезиною тощо), що наближається, якщо до нього залишилося менше ніж 400 м.
Переходити колію зразу після проходу поїзда (або локомотива, вагона, дрезини тощо), не впевнившись, що по сусідніх коліях не пересувається рухомий склад.
Переходити та переїжджати залізничні колії при закритому положенні шлагбаума або при червоному світлі світлофора та звуковому сигналі переїзної сигналізації.
На станціях і перегонах пролізати під вагонами і перелізати через автозчепи для переходу через колію.
Проходити по залізничних мостах і тунелях, не обладнаних спеціальними настилами для проходу пішоходів.
Пролізати під закритим шлагбаумом на залізничному переїзді, а також виходити на переїзд, коли шлагбаум починає закриватися.
Підніматися на дахи поїздів, локомотивів та вагонів, а також на конструкції мостів, освітлювальних вишок тощо.
Класти на рейки залізничної колії будь-які предмети.
Підходити ближче ніж на 0,5 метра до краю платформи після оголошення про подачу або прибуття поїзда до його повної зупинки.
Обходити вагони, що стоять на колії, на відстані менше п'яти метрів від крайнього вагона.
Проходити між розчепленими вагонами, що стоять на колії, якщо відстань між ними менше десяти метрів.
Сидіти на краю посадкової платформи, перону.
Знаходитись на об'єктах залізничного транспорту в стані алкогольного сп'яніння.
Ставити особисті речі на краю платформи, перону.
Підніматися у вагон і виходити з вагона дозволяється тільки після повної зупинки поїзда.
Посадку пасажирів у вагон і вихід їх з вагона необхідно проводити тільки з боку перонів або посадочних платформ. Дітей під час посадки у вагон і висадки із вагона слід тримати за руку або на руках.
Виходити із вагона під час зупинки можна тільки з дозволу провідника.
Інформація відділу з питань цивільного захисту та оборонної роботи