gerbuk.JPG

Виконавчий комітет Ватутінської міської ради попереджає населення м.Ватутіне про боротьбу з Амброзією полинолистою, яка засмічує польові культури, сади, городи, узбіччя доріг, залізничні насипи, луки та пасовища, пустирі та інші необроблювані землі.

Амброзія полинолиста - однорічна яра рослина за зовнішнім виглядом схожа на коноплі, а за розміром і формою листків нагадує полин гіркий (звідки і назва-полинолиста). Стебло і листя опущені. Розмножується амброзія насінням, яке утворює в великій кількості. Добре розвинені рослини можуть давати по 30-40 тис. насінин. Насіння зберігає схожість в грунті до 40 років. Надмірно висушує і виснажує грунти, а при великому забур’яненні культурні рослини гинуть.

Квітковий пилок амброзії шкідливий для людини. В період цвітіння,  а це в кліматичних умовах України – з початку липня до настання осінніх заморозків, серед населення спостерігається алергійне захворювання амброзійний  поліноз. Пилок амброзії ,попадаючи в ніс, бронхи, викликає сльозотечу, порушує зір.

В умовах нашого міста ефективними способами боротьби з амброзіями є обробка гербіцидами (по узгодженню з санепідемстанцією), виривання рослин з корінням до початку цвітіння.

Тому виконавчий комітет Ватутінської міської ради звертається до керівників підприємств, установ, організацій, всіх громадян міста постійно проводити низьке скошування трав, висапування, виривання (викопування) з корінням рослин амброзії до цвітіння на підвідомчих і закріплених територіях, біля доріг і тротуарів.

Жителі міста майже взагалі не беруть участі у знищенні карантинного бур’яну. Адже тільки спільними зусиллями ми зможемо ліквідувати карантинний бур’ян – амброзію полинолисту і не допустити її розповсюдження на території міста.

За інформацією відділу з питань цивільного захисту та оборонної роботи