gerbuk.JPG

Вересень – перший місяць осені. У природі відбуваються істотні зміни. Прохолодними стають ночі, нерідко вранці звисають густі тумани, в кінці місяця можливі перші заморозки. Символи Вересня – павутиння Бабиного літа, журавлині ключі у високому небі при відльоті у вирій, стиглі яблука в садах і перший золотий лист на дереві.

У вересні починається зміна атмосферних процесів літнього сезону на зимовий: руйнується виступ теплого Азорського антициклону над Західною Європою, відповідно відкривається шлях до центральної України Атлантичним циклонам, збільшується вірогідність опадів, які стають менш інтенсивні, але більш тривалі.

За астрономічним календарем, 22 вересня – день осіннього рівнодення, з якого ніч стає тривалішою за день.

Вересень на Черкащині очікується в межах норми та з недобором опадів. При цьому перша половина місяця тепла та посушлива, а друга половина прохолодна та з дощами.

У періоди теплої погоди на початку вересня максимальна температура повітря може досягати 30-32º. Протягом вересня відбувається стійкий перехід середньої добової температури повітря через +15° у бік зниження. Для Черкащини середня багаторічна дата такого переходу – 11 вересня. У цьому році очікуємо у середині вересня.

У періоди похолодань денна температура повітря не перевищуватиме 13-15º, а нічна опускатиметься до 2-5º. Перший заморозок можливий у кінці вересня.

За чисельним прогнозом Українського Гідрометцентру, середньомісячна температура повітря +15,5° при нормі +14,0°, кількість опадів 53 мм при нормі 40 мм.

Інформація Черкаського обласного Центру з гідрометеорології