UAEU2.JPG

Укрупнення районів, налагоджені роботи новоутворених райдержадміністрацій, перехід більшості повноважень на рівень ОТГ, розпорядження комунальним майном у перехідний період – ці та інші завдання наразі гостро стоять на даному етапі впровадження адміністративної реформи.

За постановою Верховної Ради України, на Черкащині замість 20-ти будуть утворені чотири райони: Черкаський, Уманський, Звенигородський, Золотоніський. До кінця року повинні провести ліквідацію та утворення нових райдержадміністрацій. Про це розповів у ході пресконференції голова ОДА Роман Боднар.  Він сказав, що зараз на державному рівні очікуємо на нормативні документи, які б врегульовували ці питання: 

  • закону   щодо впорядкування діяльності органів державної влади та ОМС у зв’язку з утворенням та ліквідацією районів;
  • рішення КМУ щодо утворення/ ліквідації РДА у зв’язку із утворенням /ліквідацією районів; 
  • рішення КМУ щодо граничної чисельності та оплати праці працівників МДА на 2021 р.

– Більшість повноважень перейдуть до ОТГ, – зауважив очільник області. – Тому до кінця року новостворені ОТГ мають забезпечити організацію надання адміністративних послуг своїм мешканцям. Адже мета децентралізації – наближення послуг у громади. Загалом наступні роки будуть для ОТГ динамічними в напрямку їх розвитку. Територіальні громади будуть на прямих міжбюджетних відносинах з державним бюджетом. Вони отримають основний ресурс і повноваження. Серед основних надходжень:

⁃ ПДФО 60 %

⁃ місцеві податки і збори

⁃ рентні платежі

⁃ акцизний податок

⁃ доходи від використання комунального майна

⁃ плата за надання адміністративних послуг

⁃ трансферти (дотації, субвенції) тощо.

Пан Роман також додав про працівників РДА в районах: – Зараз очікуємо рішень Кабміну щодо штатної чисельності та структури майбутніх райдержадміністрацій. Значна частина кадрів перейдуть працювати у новоутворені РДА та органи місцевого самоврядування. Новостворені спроможні громади мають потребу у досвідчених кадрах, щоб бути спроможними якісно надавати весь спектр послуг.Окремо врегулювати необхідно питання передачі комунального майна з балансів колишніх районів на баланси нових районів та ОТГ. Воно з часом перейде на базовий рівень, тобто в управління ОТГ. Утім процес тривалий, має чимало юридичних складнощів. Зокрема, очікуємо ухвалення в листопаді рішення КМУ щодо Порядку розмежування комунального майна району, бюджетних коштів та інших законів.Додамо також, вибори до 4 районних рад призначили на 25 жовтня. Про це свідчить ухвалена постанова ЦВК. Більше новин читайте на сторінках голови ОДА Романа Боднара та обласної державної адміністрації у соцмережах:на фейсбук-сторінці: https://www.facebook.com/BodnarRomanCheODA
в телеграм-каналі: https://t.me/RomanBodnarОДА: https://www.facebook.com/CherkassyODA/

Джерело: сайт Черкаської ОДА