15 лютого особливий день для тих, чия молодість обпалена афганськими спекотними вітрами, для рано посивілих юнаків та дівчат, яким довелось пройти буремними роками майже 10-річного  афганського пекла, для матерів і батьків, які молились, щоб їх дитина повернулась із чужини живою і здоровою. Адже саме в цей день 29 років тому закінчився період безглуздого втручання у внутрішні справи чужої держави і війська колишнього Радянського Союзу покинули територію республіки Афганістан.

З нагоди Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав та річниці виведення військ з Афганістану біля пам`ятного знаку воїнам-інтернаціоналістам у Сквері «Пам`ять» відбувся мітинг.

Звертаючись до присутніх, міський голова Олександр Лисюк зазначив, що: крім Афганістану наші бійці брали участь у локальних війнах та врегулюванні військових конфліктів в Алжирі, Анголі, Бангладеш, В’єтнамі, Ефіопії, Єгипті, Ємені, Комбоджі, Кореї, Кубі, Лаосі, Лівані, Мозамбіку, Сирії, Угорщині та Чехословаччині. І сьогодні багато хто з них продовжує передавати свій бойовий досвід на східних рубежах держави, де проходить антитерористична операція.  Міський голова згадав трьох наших ватутінців, які до почесного звання «афганець» добавили героїчне «АТОвець». Це Сергій Кісельов, Іван Базилевський та Валентин Калина.

Міський очільник подякував воїнам-афганцям за мужність і героїзм, за високе почуття відповідальності, за те, що з гідністю витримали всі випробування і продовжують свято берегти бойове братерство. Побажав всім міцного здоров’я, великого щастя, успіхів у справах та злагоди в родинах, а особливо миру.

Олександр Борисович вручив Почесні грамоти Ватутінської міської ради та виконавчого комітету членам Української Спілки ветеранів Афганістану м.Ватутіне Олександру Скочдополю, Анатолію Мельнику та Віталію Пересуньку.

Сповнений болю, гірких спогадів, щирої дяки батькам та суму за загиблими побратимами був виступ керівника Спілки афганців Валерія Нестеренка, який цього року розповів про «афганців-прикордонників», про їх військову майстерність, про бойові операції за їх участю.

Про єднання поколінь, про святе збереження пам’яті та військових традицій  говорила голова міської організації ветеранів Наталія Котик. Вона також вручила подяки членам Спілки ветеранів Афганістану, адже їх громадські організації тісно співпрацюють у своїй діяльності.

На знак великої шани до воїнів, які виконували військовий обов’язок за межами нашої країни, присутні поклали вінки і квіти до пам’ятного знаку воїнам-інтернаціоналістам.

На завершення мітингу настоятель  Церкви Казанської Божої Матері села Скаливатка о.Олександр відправив поминальну панахиду за загиблими і померлими учасниками бойових дій.

Інформація відділу з питань внутрішньої політики