Вчора в сесійній залі міської ради відбулася зустріч у форматі «круглого столу» міського голови Олександра Лисюка з членами Української спілки ветеранів Афганістану в м.Ватутіне. На зустрічі, за запрошенням «афганців», також були присутні головний лікар міської лікарні Іван Павленко, сімейний лікар комунального закладу «Центр первинної медико-санітарної допомоги» Степан Гордієнко, начальник пенсійного фонду в м.Ватутіне Олена Кодола та завідувач сектору з питань обслуговування інвалідів, ветеранів війни і праці та громадян, які постраждали внаслідок аварії на ЧАЕС управління праці та соціального захисту населення Наталія Туркевич.

Присутні піднімали ряд питань щодо життєдіяльності громади. Це благоустрій території міста, прибудинкової території та Cкверу «Пам'ять», а саме встановлення нових плафонів на ліхтарях, здійснення  нарахування та перерахунок пенсій учасникам бойових дій, забезпечення житлом.

Інформацію щодо пенсійного забезпечення прокоментувала начальник пенсійного фонду Олена Кодола, яка зазначила, що зараз людина виходить на пенсію, якщо має 25 років страхового стажу. «Що таке страховий стаж? Страховий стаж - це той період, за який ви, або хтось замість вас, наприклад ваш роботодавець, сплачував страхові внески до Пенсійного фонду України. Сплатили – є стаж, не сплатили – стажу немає. З січня 2004 року для нарахування пенсії важливий лише страховий стаж. Для того, щоб до страхового стажу було зараховано один робочий місяць, сума внеску до Пенсійного фонду повинна бути не меншою, ніж та, що обчислена із мінімальної заробітної плати, тобто не менше розміру мінімального страхового внеску». Начальник додала, що з усіма питаннями щодо нарахування пенсій, здійснення перерахунку потрібно звертатися особисто до пенсійного фонду, при цьому обов’язково мати при собі паспорт та ідентифікаційний код.

Роз’яснення щодо надання медичних послуг надав головний лікар міської лікарні Іван Павленко. Він зокрема зазначив, що зараз відбуваються реформи в галузі медицини, і частково фінансування передається на міський бюджет. Що стосується санаторно-курортного лікування учасників бойових дій, то путівку можна отримати в управлінні праці та соціального захисту населення, якщо заздалегідь подана заява та відповідні документи. Кошти, які держава виділяє пільговій категорії громадян, є цільовими, і використовувати їх на інші напрямки законом категорично заборонено.

Щодо забезпечення житлом учасників бойових дій виступив міський голова Олександр Лисюк. Він зокрема зазначив, що будівництво багатоповерхових будинків в місті уже давно не ведеться. Для цього потрібні колосальні кошти, яких у нас немає, і вільне житло теж відсутнє. Квартирний облік ведеться постійно, якщо з’явиться вільне неприватизоване житло, воно відразу буде розподілене за чергою.

На зустрічі піднімали різні питання, які не тільки стосуються «афганців», а й всієї громади. Міський голова зазначав, що проблем в місті багато, але при наявному фінансовому стані вирішити їх всі разом неможливо. Тому доводиться ретельно вивчати всі аспекти для того щоб кошти спрямувати на найбільш необхідне.

Інформація відділу з питань внутрішньої політики