UAEU1.JPG

8 лютого Парламент прийняв у першому читанні проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення вимог законів України, спрямованих на створення безперешкодного доступу для осіб з інвалідністю до будівель і споруд (№6536 від 01.06.2017).

Законопроект покликаний встановити ефективний механізм контролю за дотриманням вимог законодавства щодо необхідності створення безперешкодного середовища для осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення.
Зокрема, пропонується надати право місцевим державним адміністраціям та виконавчим органам рад здійснювати державний контроль за врахуванням потреб осіб з інвалідністю відповідно до будівельних норм, стандартів і правил стосовно доступності для маломобільних груп населення на об’єктах архітектури, введених в експлуатацію.
Асоціація міст України на засіданні Комітету Верховної Ради України у справах ветеранів, учасників бойових дій, учасників антитерористичної операції та людей з інвалідністю під час розгляду законопроекту зазначила, що повноваження РДА та виконавчих органів дублюються. Також, деякі виконавчі органи не матимуть змоги здійснювати такий контроль.
Найближчим часом АМУ направить свої зауваження з метою врахування їх до другого читання у законопроекті.