Січень – вершина зими. Це місяць яскравих зірок, морозних ночей, білих стежок. А також це місяць світла, тому що наприкінці січня день збільшується на 1,5 години. Українці говорять: «В січні сонце повертає на літо, а зима – на мороз».

Температурний фон, у порівнянні з груднем, знижується на 2-3°, середня температура місяця по даних метеостанція Звенигородка становить 5.9° морозу. Абсолютний мінімум температури повітря  -36,7° спостерігався у 1935р, абсолютний максимум +11.5° спостерігався у 2005 р.

Опади у січні випадають в основному у вигляді снігу, іноді – мокрого снігу та дощу. У середньому по Звенигородському району за місяць випадає 42мм.

В цьому році січень очікується дещо теплішим кліматичної норми та достатньо сніжним, середньомісячна температура очікується 2,2º морозу (за норми -5,9º), кількість опадів – 34 мм (за норми 42 мм). При цьому,  у першій половині місяця слабкі морози чергуватимуться з відлигами, а в другій – переважатимуть помірні морози, які наприкінці січня можуть досягнути -20-22º.

Максимальна температура повітря при відлигах в першій половині місяця очікується в межах +5+7º. Опади, переважно невеликі, спостерігатимуться впродовж всього січня. Значні опади можливі у першій та третій декадах місяця.

З небезпечних явищ можливі: різкі зниження температури, сильні вітри, хуртовини, ожеледні явища. Комунальним службам слід бути готовими до періодичного очищення автошляхів  від снігу, щоб уникнути його небажаного накопичення на дорогах

Інформація метеостанції Звенигородка